Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 maja 2021, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2021, 17:42
Posty: 1
Samochód: man f2000

cześć, pojawił się problem w moim f2000 ze sprzęgłem. Postaram się w miarę dokładnie opisać co się dzieje i mam nadzieję, że mi pomożecie :)

objawy:
- pedal sprzęgła nie chodzi równo za każdym razem, tzn raz lżej, drugi raz ciężej - mam wrażenie, że jak jest dobite powietrza to lepiej, ale nie jest tak za każdym razem
- od dwoch dni biegi zaczęły zgrzytać i pedał bierze od samego dołu - tak jak by nie wysprzęglał dobrze.
- kilka razy zdarzyło się, że gdy powietrza było ciut mniej zgubił biegi przy przerzucaniu połówek i trzeba było stanąć dobić powietrza i wtedy wkońcu biegi się odnajdywały (tak jak by skrzynia znajdowała się wtedy między połówką ) - tutaj dokręciłem dwa obroty śrubę od połówek koło pedału sprzęgła i chyba jest ok - ale nie jestem pewien

- co zrobiłem -
- wymieniłem pompke sprzęgła i odpowietrzałem na wysprzęgliku pod skrzynią, pompując pedał i popuszczając odpowietrznik - sprzęgło się pojawiło, ale dalej w takim zakresie jak wcześniej - biegi sgrzytają i az rusza samochodem przy próbie włożenia

co mnie zastanawia:

1. czy sposób odpowietrzenia jest prawidłowy - skrzynia oczywiście ZF
2 co może być przyczyną że pedał sprzegala raz wchodzi miękko i płynnie a drugi raz tak jak by coś obcierało, z takimi lekkimi uskokami
3 czy łożysko wysprzeglika da się tam smarować ?
4 czy może coś z pneumatyką wysprzęglika ?
5 a może coś dzieje się z tarczą ?

co o tym myślicie ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: