Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2021, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2021, 20:57
Posty: 4

Witam. Moje pytanie jest dość proste, ale nie potrafię znaleźć poprawnej odpowiedzi popartej odpowiednim paragrafem.
Mianowicie: Czy w 15-godzinnym pracy ( zaznaczam pracy), obowiązuje mnie jakaś minimalna przerwa (łóżeczko) ? Czy jeżeli nie przekrocze 4,5 godziny jazdy, mogę resztę zaznaczać jako( młoteczki) bez konieczności zaznaczania łóżeczka?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2016, 13:11
Posty: 29
Samochód: Daf 106

Po 6 godzinach pracy konieczne minimum 45min pauzy


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

możesz jednak musisz pamiętać o przerwach wynikających z kodeksu pracy czyli po 6 godzinach musisz mieć co najmniej 30 minut przerwy następne chyba musza być troszkę dłuższe - nie pamiętam o ile i za ile godzin :oops: bo tak długo nie pracuję.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2021, 20:57
Posty: 4

Czy te 45 minut po 6 godzinach wystarczy na całe 15 godzin już ?


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Albo 4.5h jazdy i pauza, albo 6h pracy i pauza.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2021, 20:57
Posty: 4

Cytuj:
Albo 4.5h jazdy i pauza, albo 6h pracy i pauza.
I co dalej ? Minęło 6 godzin pracy, zrobiłem 45 minut przerwy, w tych 6 godzinach było 2 godziny jazdy. Nie zapowiada mi się że będę jeżdził jeszcze dłużej niż 2 godziny. Czyli do końca dniówki 15 godzin pracy mogę zaznaczać pracę i jazdę bez kolejnej przerwy?

Interesuje mnie po prostu ile muszę zaznaczyć przerwy, pauzy w 15vgodzinnym dniu pracy gdy nie prowadzę samochodu dłużej niż 4,5 godziny. Czy wystarczy mi 45vminut po 6 godzinach pracy i dalej mogę pracować jeszcze 9 godzin?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

45minut przerwy po Każdych 6h pracy

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2021, 20:57
Posty: 4

Cytuj:
45minut przerwy po Każdych 6h pracy
Reasumując : Pracując 15 godzin i nie przekraczając 4,5 godziny jazdy w tym czasie muszę zrobić 2 razy po 45 minut przerwy. Pierwszą najpóżniej przed końcem 6 godziny pracy , a drugą przerwę 45 minutową przed upływem 12 godziny.
Tak ? :shock:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Troche to tłumaczycie chaotycznie, kopiuje tekst który rozbija temat przerwy w czasie PRACY kierowcy:


Po 6. kolejnych godzinach pracy kierowcy przysługuje przerwa przeznaczona na odpoczynek w wymiarze:

nie krótszym niż 30 minut, w przypadku gdy liczba godzin pracy nie przekracza 9 godzin,
nie krótszym niż 45 minut, w przypadku gdy liczba godzin pracy wynosi więcej niż 9 godzin.
Przerwa może być dzielona na okresy krótsze, trwające co najmniej 15 minut każdy, wykorzystywane w trakcie sześciogodzinnego czasu pracy lub bezpośrednio po tym okresie. Te przerwy ulegają skróceniu o przerwę w pracy trwającą 15 minut, którą pracodawca jest obowiązany wprowadzić, jeżeli dobowy wymiar czasu pracy kierowcy wynosi co najmniej 6 godzin.

Jednocześnie należy zaznaczyć, iż do kierowców podlegających przepisom rozporządzenia (WE) 561/2006 oraz umowy AETR, którzy wykorzystali przerwy w prowadzeniu pojazdu (45 minut lub w częściach 15 minut i 30 minut po 4,5 godz. pro12 wadzenia pojazdu) przeznaczone na odpoczynek zgodnie z tymi przepisami, nie stosuje się przerw, o których mowa powyżej.

Przykład: Jezeli pracujesz tylko 8h (np na smieciarce) to mozesz w ciągu całego dnia zrobic 2x 15 min przerwy i jest OK.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: