Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 wrz 2020, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2018, 5:53
Posty: 16
Samochód: Scania

Witam, mam problem z ogrzewaniem w naszej scani 4. Chodzi o to, że z nawiewów leci gorące powietrze i nie działa regulacja temperatury. Mamy zawór nagrzewnicy elektryczny z przewodem zakończonym kostką elektryczną. Moje pytanie brzmi jak sprawdzić ten zawór miernikiem pod kątem elektrycznym, bez jego demontowania i patrzenia czy klapka się zamyka? Na którym pinie/pinach powinno być zasilanie i o jakiej wartości ?


Post Wysłano: 30 wrz 2020, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2013, 20:49
Posty: 73

W 4 w miejsce zaworu oryginalnego nagrzewnicy wkładało się zawór wodny otwierałeś lub zamykałes obieg. Było ciepłe lub zimne powietrze.


Post Wysłano: 01 paź 2020, 6:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2018, 5:53
Posty: 16
Samochód: Scania

Słyszałem o tym rozwiązaniu ale mój kierowca twierdzi że to nie będzie działać bo albo będzie mu wiało gorącem albo zimnem


Post Wysłano: 01 paź 2020, 8:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No automatyczny climatronic to to nie będzie...
Ja tak miałem w pierwszym minikamionie i mnie bardzo irytowało jak trzeba było stanąć zrobić korektę bo jest za zimno....


Post Wysłano: 01 paź 2020, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2018, 5:53
Posty: 16
Samochód: Scania

Dlatego stworzyłem ten temat, aby dowiedzieć się jak sprawdzić ten zawór bez demontowania zaworu ;) Wracam do pytania, jak sprawdzić ten zawór miernikiem ? Jakie napięcia, na jakim pinie powinny się pojawić po kręceniu pokrętłem od regulacji temperatury ?


Post Wysłano: 01 paź 2020, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Tam będzie pojawiało i znikało 24v, lub 28v na zapalonym.
Ten zawór działa otwarty/zamknięty, a temperatura powietrza lecącego z nawiewów, to kwestia jaki jest stosunek czasu kiedy jest otwarty, do czasu kiedy jest zamknięty.
Chodzi mi o to, że nie jest tak, że otwiera się np na 25, czy 40, czy 78%, w zależności od ustawień temperatury, on jest albo otwarty, albo zamknięty.

W ogóle, to nie wiem, czy on nie jest sterowany masą, czyli 24v jest cały czas po zapłonie, a masa pojawia się i znika.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 01 paź 2020, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Nie wiem jak w Scanii ale w Manie jak ustawisz ogrzewanie na max przy chodzącym silniku ,zawór stuka wyraźnie po odłączeniu i podłączeniu kostki .Jak go odłączysz jest otwarty ,pod napięciem zamknięty .Jak wyłączysz ogrzewanie powinien mieć napięcie .Sterowanie jak pisze Kierownik .Jeśli przychodzą dwa przewody to pewnie jest tak samo.


Post Wysłano: 08 paź 2020, 7:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2018, 5:53
Posty: 16
Samochód: Scania

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, sprawdzę przy najbliższej okazji jak to w Scani jest z tym napięciem.


Post Wysłano: 18 paź 2020, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

Sterownik decyduje w jakim stopniu ma byc otwarty ten zawor .On czesto nawala -w R-ce wyswietla Err na wyswietlaczu,nie wiem jak w 4.Teraz juz nie ma problemow sa zamienniki a i w servisie mocno potanial. A do 4 mozesz dostac w servisie taki rabat ze niekiedy bardziej sie oplaca pojechac do servisu by go wymienili(zapytaj czy dostaniesz rabat na 4 jak ci zabuduja taki zawor)

https://ipaper.ipapercms.dk/Scania/Pols ... 20/?page=1


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: