Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: MP4 problem.
Post Wysłano: 28 wrz 2020, 9:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2020, 9:28
Posty: 4

Witam wszystkich,

Mam problem ze swoim Actrosem 1845.
Niestety nie wiedziałem pod który dział z mechaniki to podpiąć dlatego pozwoliłem sobie napisać tutaj.


Objawy:
- zwiększone spalanie
- mniejsza moc
- wahania temperatury silnika 90-102 stopnie
- włącza się wentylator (co ciekawe nie gdy jedzie pod górkę tylko z górki lub całkiem na płaskim)

Zrobione:
- wymiana drugiego czujnika nox (wcześniej był zmieniany pierwszy)
- czyszczenie DPF
- sprawdzany płyn chłodniczy
- wymieniony termostat
- regulowanie zaworów
- wymiana wtryskiwacz (pokazywał troszkę gorszą korekcje, reszta idealna)


W tej chwili komputer pokazuje tylko jeden błąd - elektrozawór hamulca górskiego (auto ma retarder - 5 stopni).
Dodam tylko, że auto ma 600 tys. km przebiegu i wcześniej nie było jakiś problemów. Powoli opadają ręce bo nie wiadomo gdzie szukać. Został tylko ten elektrozawór.


Ps. Nie mogę odzyskać dostępu do swojego starego konta tu na forum. Funkcja nie pamiętam hasła nie działa.


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 10:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No ale czekaj to ten zawór nie sprawdzony dalej? Może ten hamulec górski cały czas hamuje i objawy są ok. Nie będę się wymądrzał bo niewiem jaki tam w Mp4 jest ale nic nie piszesz że to jest sprawdzone...


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 10:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2020, 9:28
Posty: 4

@davo76 tak zostało już tylko to do sprawdzenia. Tylko sam nie wiem czy to może być to.


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 10:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 21:10
Posty: 202
GG: 8460279
Samochód: 1848
Lokalizacja: Kątownia obok narzędziowni

Płyn czysty czy z jakimiś paprochami :?: MP4 ma wadliwe retardery które zapychają cały układ chłodniczy, objawy podobne jak u Ciebie.


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 13:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2020, 9:28
Posty: 4

@SS tak sprawdzany dwukrotnie. Czyściutki - wszystko jak należy. Tak wiem ze awaryjne były retardery.
Mogę się mylić ale chyba były 2 modele retardera do mp4. Ja mam ten mocniejszy chyba.
Jeszcze jedna rzecz, gdy temperatura jest wyższa - rozłącza retarder tzn. nie chodzi wtedy.


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Nie znam Mercedesa ale odłącz siłownik od klapki górskiego , zablokuj w pozycji otwarty i przegoń go .Kolega miał tak w Scanii ,klapka nie otwierała się do końca ,objawy takie jak u Ciebie .


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No jak klapka będzie przymknięta, to proste, że będzie miał większe opory, więc moc spadnie, spalanie podskoczy. Nie byłby zdziwiony jakby również się grzał.


Post Wysłano: 19 paź 2020, 18:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2015, 1:19
Posty: 287

retarder w MP4 jest wadliwy ,pali plyn---jest to taki tylko i wylacznie na plyn chlodzacy nie ma w nim oleju. tworzy sie taki szlam,ktory zapycha chlodnice nagrzewnice itd. trzeba wymienic chlodnice. W serwisie robia taka plukanke ukladu jakas maszyna wymieniaja nagrzewnice ,chlodnice i wszystkie weze. Zabudowuja filtr plynu chlodzacego ktory ma wylapywac ten szlam--cala taka impreza kosztuje u autoryzowanego podobno 25 tys zl .ten akcesoryjny filtr plynu chloadzacego zabudowuja zaraz za zbiornikiem oleju wspomagania kierownicy. mysmy przeplukali uklad ale zwykla plukanka i zabudowali ten fitr


Post Wysłano: 11 gru 2020, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2020, 9:28
Posty: 4

Problem jak był tak nadal pozostał. Nie ma takiej mocy jak być powinna, jadąc pod górę telepie w środku. Wszystkie plastiki trzeszczą a po kierownicy jakby mrówki chodziły. Jedynie co jest zagadką to pozostaje fakt że czasami auto chodzi lepiej a czasami gorzej. W zależności tak jak mu się odpali. To lepiej nie znaczy,że chodzi tak jak przed awarią, poprostu jedzie ciut lepiej pod górę i tak nie trzęsie strasznie.

Ktoś miał coś podobnego? Gdzie szukać problemu?


Post Wysłano: 04 gru 2021, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2021, 21:54
Posty: 1
Samochód: Actros

Witam. Mam identyczny problem ze swoim actrosem. Czy juz doszedłeś do ładu ze swoim autem. Może coś poradzisz?
Pozdrawiam Karol


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: