| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Man TGA stuki w silniku https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=49744 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | robsonpsp2 [ 11 wrz 2020, 18:52 ] |
| Tytuł: | Man TGA stuki w silniku |
Witam. Mam problem z Manem TGA 18.430 z 2004r. a mianowicie podczas jazdy coś strzeliło ( podobny odgłos jak wystrzał opony) następnie auto puściło dużą chmurę czarnego a następnie siwego dymu po czym zgasło. Po odczekaniu kilkunastu minut samochód zapalił od strzału tylko z silnika słychać metaliczne stukanie. Ma może ktoś pomysł co mogło sie stać i gdzie szukać usterki? |
|
| Autor: | MAN [ 11 wrz 2020, 19:19 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
Pewnie dziura w tłoku |
|
| Autor: | robsonpsp2 [ 11 wrz 2020, 19:26 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
A czy przy dziurze w tłoku nie powinno być ropy w oleju? |
|
| Autor: | chodko [ 11 wrz 2020, 20:00 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
Może rozpadła się turbina ,przy dziurawym tłoku waliłoby z korka od oleju.Może być też urwany zawór lub część jego grzybka która lata w cylindrze.Nie ubywało ci płynu ? |
|
| Autor: | Luka [ 11 wrz 2020, 21:38 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
Chodzi równo? Wtryskiwacz może się rozpaść? |
|
| Autor: | robsonpsp2 [ 17 wrz 2020, 18:43 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
Problem rozwiązany, urwane 2 zawory a 3 skrzywiony, wic czeka mnie mały remont silnika |
|
| Autor: | chodko [ 17 wrz 2020, 20:46 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
Teraz pytanie dlaczego ? Pytałem czy nie ubywało płynu bo często po jakimś przegrzaniu silnika głowica pęka nad zaworami wydechowymi i efekty są takie jak u Ciebie . |
|
| Autor: | Kierownik [ 18 wrz 2020, 18:58 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
Ja tylko zastanawiam się, jak to że pół silnika rozwalone, pourywane zawory latają po cylindrze, a podane objawy to "coś stuka w silniku". Ja widziałem silnik z urwanym jednym zaworem, chodził nie równo, a to stukanie to nie były stuki, tylko je ba ło jak by się coś urwało. No bo zawór się urwał Ogólne wrażenie było typu "gaś to truchło, bo zaraz korba wyleci bokiem". |
|
| Autor: | robsonpsp2 [ 28 wrz 2020, 20:57 ] |
| Tytuł: | Re: Man TGA stuki w silniku |
czy posiada ktoś z forumowiczów dane z jakim momentem trzeba dokręcać głowice i wałek ? |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|