Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 sie 2020, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sie 2020, 23:00
Posty: 3

Witam mam pytanie.Chciałbym zrobić kurs na C i C+E ale mam mały problem.Otóż posiadam niedosłuch ale mam implant po założeniu którego słyszę normalnie a jest wymagane słyszeć co najmniej z 1 metra a ja nie mam z tym problemu.Byłem u jednego lekarza i stwierdził,że mi nie da zgody ponieważ się boi.Oczywiśćie badań mi żadnych nie robił tylko jak mu powiedziałem to od razu stwierdził,że mi nie da bo się boi.Dodam,że mam prawo jazdy kategorii B od 4 lat i nie mam żadnych problemów.Lekarz stwierdził żebym sobie poszukał kogoś innego bo on mi nic nie da.Czy według was implant dyskwalifikuje kierowcę jako zawodowego skoro przepisy się zmieniły i całkowity lub częściowy ubytek słuchu nie jest już przeciwskazaniem do uzyskania prawa jazdy kategorii C oraz C+E.Jak robiłem prawo jazdy na B to też robiłem laryngologa i wtedy żadnych problemów nie było ale to robiłem u innego niż u tego co byłem teraz.


Post Wysłano: 12 sie 2020, 8:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sie 2020, 23:00
Posty: 3

Nikt nic nie napisze na ten temat.Zależałoby mi żeby się cokolwiek dowiedzieć ponieważ w przyszły poniedziałek będę szedł do drugiego lekarza.


Post Wysłano: 12 sie 2020, 11:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

widzisz tu są sami laryngolodzy i sa tak podli że nikt ci nie chce pomóc.
chłopi zejdź na ziemię nasze dywagacje w tym temacie sa nie warte funta kłaków bo żaden z nas prawdopodobnie nie ma pojęcia.

nie słyszałem by był tu jakiś laryngolog przynajmniej sie nie ujawnił.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 sie 2020, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sie 2020, 23:00
Posty: 3

Myślałem,że może ktoś coś odpisze w myśl obowiązujących aktualnie przepisów.


Post Wysłano: 15 sie 2020, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

My się na tym nie znamy. Wiemy tylko jak lekarze "badają", a Twój przypadek to potwierdza. Jak zdrowy to 200 zł i do widzenia. Jak coś trudniejszego, to się boi. Poszukaj po prostu innego lekarza, może będzie potrzebna konsultacja z laryngologiem.


Post Wysłano: 28 wrz 2020, 11:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2020, 7:36
Posty: 3
Lokalizacja: 3miasto

Cytuj:
Myślałem,że może ktoś coś odpisze w myśl obowiązujących aktualnie przepisów.
Hej kolego. Prawda jest taka, że jak założysz implant i się nie przyznasz to przejdziesz badania bez problemu, czy to jednak dobry pomysł? Na pewno nie. Zgodnie z prawem jeżeli ubytek słuchu jest "naprawialny" poprzez założenie urządzenia, możesz jeździć autem zawodowo i będziesz miał odpowiedni w pis w prawie jazdy (numer kodu). Jest to sytuacja analogiczna do obowiązku jazdy w okularach.


Post Wysłano: 16 sie 2021, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2021, 22:03
Posty: 1

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu bo ogólnie mam podobny problem tylko chodzi o okulary. Mam prawo jazdy kat B od 6 lat (ważne na 15 lat) , i od jakiegoś czasu noszę okulary, do jazdy używam ich po zmroku. Oczywiście nie mam wpisane w plastiku że je noszę bo w momencie robienia prawka było ok z oczami. Chcę zapisać się na kurs na kat C no ale właśnie czy najpierw muszę złożyć wniosek o zmianę w prawie jazdy kat B że noszę okulary do jazdy ? czy mogę bez spiny iść na badania lekarskie które są konieczne do zapisania się na kurs i założenia profilu na kierowcę ? Miał już ktoś taką sytuację ?


Post Wysłano: 18 sie 2021, 10:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie bardzo rozumiem, w dokumencie prawa jazdy jest co Cię obowiązuje podczas prowadzenia pojazdu, a co poza tym, to już Twoja sprawa, możesz nosić, możesz nie nosić.

przed każdym kursem będziesz miał badania lekarskie i jeżeli są jakieś zastrzeżenia (używanie okularów, aparatu słuchowego itp.) tam będzie to wpisane i tak będziesz musiał wystąpić podczas egzaminu.
również podczas kontroli drogowej policjant może zwrócić uwagę, że prowadzisz bez okularów, chociaż dzisiaj gdy tak są rozpowszechnione szkła kontaktowe, nikt na to nie zwraca specjalnej uwagi.

gdy zdasz egzamin na kat. C będziesz musiał oddać obecne prawo jazdy (bez wpisu o okularach) i wydane zostanie nowe z kat. B i C, ale już z wpisem o okularach, jeżeli tak wpisze lekarz w orzeczenie.
czyli do momentu otrzymania nowego prawa jazdy możesz prowadzić bez, po wydaniu - tak jak jest w prawie jazdy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: