Strona 11 z 13 [ Posty: 253 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 paź 2022, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Giti to stary producent - znany u nas bardziej pod gt radial - niemcy już dawno na tym jeżdżą i co rusz naczepy na tym ściągam.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 25 paź 2022, 11:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Mi się śnią po nocach te ich naczepowe... Co rusz to problem.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 06 lis 2022, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:42
Posty: 288
GG: 1843593
Samochód: MAN
Lokalizacja: EWI

Panowie, napęd do lowdecka. Waham sie między hankook dl20w a GY fuelmax d. Macie jakieś doświadczenie z ww? Trasy różne przeważnie średnia 14t głównie cz d pl


Post Wysłano: 26 lis 2022, 11:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Roadx HD780 315/70 jeździ ktoś na tym?


Post Wysłano: 26 lis 2022, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie, ale patrzę że to Sailun jest, czyli szkoda pieniędzy. Jak ma być tanio to tylko Giti i Kumho, nie widzę nic sensownego poniżej. Nie żeby to była jakaś rewelacja, ale głowę masz sspokojną. Colmec z tych większych tym handluje.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 28 lis 2022, 18:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

To nowy rodzaj bieżnika firmy GOOD 🐞 STONKA . :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 28 lis 2022, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Nie, ale patrzę że to Sailun jest, czyli szkoda pieniędzy. Jak ma być tanio to tylko Giti i Kumho, nie widzę nic sensownego poniżej. Nie żeby to była jakaś rewelacja, ale głowę masz sspokojną. Colmec z tych większych tym handluje.
Ja ostatnio kupiłem Giti dwa komplety ciągnących. Na razie przejechane 30kkm, wiec w sumie trudno ocenić, ale jak za ten piniondz to fajna opona.
Kupiłem też 4 naczepówki, na razie leżą w kontenerze.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 lut 2023, 0:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Continental 295/60R22.5 HDW2 Scandinavia miał ktoś problem z tymi oponami ? W jednym ciągniku opony zamontowane w październiku ubiegłego roku zaczęły pękać na obwodzie, gwarancja uznana wpadły nowe gumy ale zastanawia mnie czy to jednorazowy przypadek czy po kolei wymienimy wszystkie zakupione opony. Opony pochodzą z osi napędowej ciągnika low deck, wozimy drobnice czyli lekko często ośka w naczepie w górze przez całą trasę, ciśnienie sprawdzane co około 2 miesiące przez dział techniczny firmy.


Post Wysłano: 04 lut 2023, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ja już tłuke drugi komplet Giti napędowych. Ostatnio pierwszą wtopę miały. Na wew bliźniaku popękały. O tyle dziwnie ze ciężko mi powiedzieć czy coś weszło, czy na kapciu jeździł czy fabrycznie. Poszła na reklamacje. Zobaczymy. Ale ogolnie jak za ten hajs nie wiem czy znajdzie sie cos lepszego. Jest trakcja na mokrym. Sa zadziwiająco dobre na sniegu. Ogolnie to ja nie szukam przygód i bede dalej to zakładał. Naczepowe tez bardzo wporzadku.


Post Wysłano: 26 kwie 2023, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Jakie opony z dobrą kostkę na napęd? Dunlop hankook?
RIKEN ma ciekawą kostkę i jest praktycznie w cenie chinki
Auto do żywca 6x2
Auto robi 150 tyś rocznie
Ewentualnie sailun/blacklion


Post Wysłano: 27 kwie 2023, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Rikena nie znam, to się nie wypowiem.
Przy takim przebiegu i aucie do żywca szukanie oszczędności mija się z celem, to wszystkie chinki odpuść, bo tylko dołożysz do interesu.
Tak najbiedniej to Matador, teraz ma dobrą cene. Ja mogę polecić Uniroyala, bo ma fajną trakcje i od paru lat to kładziemy na napędy. W Dunlopie to tak średnio z tą kostką, niby wzor zbliżony do GY K-Max, ale w praktyce trakcja słabsza. Hankook też fajna opona, śmiało można brać.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 kwie 2023, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

U mnie nie chodzi o cenę ale o trakcję w błocie.
Ale po 3500 za Michelina też nie dam bo zdążą się że wjeżdża się na stary PGR w deszczu a pod wodą wystaje prent z płyty Jumbo


Post Wysłano: 27 kwie 2023, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No to ręczę za Uniroyala, że będziesz miał na tym trakcję i nie wydasz milionów. Uprzedzam, że jak zmieniłem w Renault T460 z autostradowych Michelinów to spalanie poszło litr do góry, ale jak kierowca pojeździł dwa tygodnie na GY K-MAX to spowrotem chciał Uniroyala i teraz o innych oponach nawet nie chce słyszeć.
Wydaje mi się, że Hankook też się powinien sprawdzić.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 kwie 2023, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Giti ciągnące, mam 3 komplety, zadziwiająco dobra trakcja w błotku (choć szału nie ma, co nie :wink: ), na mokrym asfalcie bomba.
Na tą chwilę kupiłem jeszcze dwa komplety na zapas.
Ale jeśli zużycie paliwa nie jest ważne, to celował bym w budowlankę. Tylko to zda egzamin, choć mam mieszane odczucia w kwestii rzeźby bieżnika i trakcji w błocie przy jednej osi ciągnącej, bo tak naprawdę to nie wiele wnosi.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 kwie 2023, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Z kostką w błocie to szału niebędzie, jeździłem FH 6x4 z nowymi oponami i mimo to nie dawał rady, zato w ślizgaczu były założone budowlane i to szło jak ogień. Wiadomo że niema co porównywać do ciągnika ale te opony sie prawie nie zapychały błotem. Z drugiej strony do przebiegów 150/rok to takie opony budowlane=bankrut :mrgreen:
Jeśli chodzi o szosowe gumy teraz mam Michały Xline ogólnie są super tyle że beztrakcyjne, w zimie na nich stałem wszędzie :lol:


Post Wysłano: 27 kwie 2023, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przerobiłem kilka kompletów Rikenów na różnych osiach, są ok, to zastępstwo za wycofanego ze sprzedaży Kormorana. Trochę słabe przebiegi robią, poza tym ok. Z giti też jestem zadowolony.
Nie jestem w stanie porównać przebiegów, różne osie, różne auta, różne obciążenia.


Post Wysłano: 05 maja 2023, 11:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Jeśli chodzi o szosowe gumy teraz mam Michały Xline ogólnie są super tyle że beztrakcyjne, w zimie na nich stałem wszędzie :lol:
X Multi są spoko na napędzie do jazdy szosowej. Tylko mimo, że kostka większa to nie sądzę, żeby w błocie spisywały się jakoś wybitnie.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 06 maja 2023, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Ja od jakiegoś czasu ładuje matadory lub barumy na napędy i jest ok . Sailuny odpuść ze względu na to że najzwyczajniej puszczają na bokach wczoraj szykowałem opony do utylizacji i na 8 wystrzałów które były 7 to sailuny. W pewnym momencie połowa opon jakie toczyły się u mnie to był sailun i przez jakiś czas byłem zadowolony, niestety specyfika pracy je skreśla.


Post Wysłano: 06 maja 2023, 10:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Cytuj:
Ja od jakiegoś czasu ładuje matadory lub barumy na napędy i jest ok . Sailuny odpuść ze względu na to że najzwyczajniej puszczają na bokach wczoraj szykowałem opony do utylizacji i na 8 wystrzałów które były 7 to sailuny. W pewnym momencie połowa opon jakie toczyły się u mnie to był sailun i przez jakiś czas byłem zadowolony, niestety specyfika pracy je skreśla.

Tylko u mnie nie ma przeładunków auto 6x2 jeden poziom 7.40 w środku.
Ale na napęd kupię hankooki
Na wleczona teraz dałem blackliona 295/60
Miałem tam kilka razy Dunlopy ale łącznie przeciąłem 5 sztuk gdzieś u rolnika.

Na napędzie mam teraz savy ale dwie też musiałem wymienić bo najechałem na druty z płyty Jumbo jak były pod wodą


Post Wysłano: 29 maja 2023, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Z Inter carsu biorę.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 13 [ Posty: 253 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: