Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2017, 17:34
Posty: 3

Czesc,
bede niedlugo potrzebowal kupic zestaw do Internetu mobilnego. Bedzie wykorzystywany zarowno w czasie postoju jak i w czasie jazdy (jazda rowniez w podwojnej obsadzie). Jazda bedzie głownie po krajach Polska, Niemcy, Czechy ale z czasem cała UE.
Jaki router polecacie zeby zapewnic najlepszy zasieg LTE/4G na postoju i w czasie jazdy. Czy sa jakies anteny realnie polepszajace sygnal?
Druga rzecz jakiego operatora i jaka oferte polecacie na telefon i Internet firmowy?


Post Wysłano: 19 kwie 2020, 14:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2009, 17:25
Posty: 123
GG: 10467084
Samochód: Volvo FH 500
Lokalizacja: Chrzanów

Cześć,

Router najlepiej jakiś mały. Ja mam HUAWAi E5577C i jakiegoś Alcatela, oba działają całkiem nieźle.

Trudniejsza sprawa to internet. Kiedyś używałem abo z T-Mobile i w kwocie około 100 zł było aż 8 GB neta w UE ale teraz każdy operator zmniejszył ilość danych do 1 GB w UE więc to śmieszna ilość. Szybko idzie to wykorzystać w ciągu miesiąca, opłaty za każdy kolejny 1 GB tez nie są super małe jednak jak trzeba przekroczyć to mówi się trudno. Limit ustawiony na 20 zł żeby w razie przekroczenia nie zapłacić wysokiego rachunku. Najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć karty lokalnych operatorów ale kto będzie używał 10 różnych kart i zmieniał je co chwilę.

Na pewno nie polecam Lycamobile do internetu!! Doładowanie za 45 zł daje niby 4 GB w UE ale prawda jest taka, że w wielu krajach nie można się połączyć. Niemcy, Holandia, Belgia nie ma problemu i nawet czasami działa LTE, Francja tylko 3G, Hiszpania i Portugalia brak neta, UK brak neta i GSM. Pozostałe kraje nie sprawdzałem więc ciężko mi powiedzieć. Tak samo ciężko mi powiedzieć czy to tylko u mnie takie problemy występują czy ma je każdy.

W Polsce najlepszym rozwiązaniem byłaby taka karta gdzie masz YouTube, Whatsapp, Messenger za darmo. Z tego co wiem takich ofert na firmę nie ma tylko prywatne osoby otrzymują takie rzeczy.


Post Wysłano: 20 kwie 2020, 13:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2017, 17:34
Posty: 3

Dzieki, za odpowidz.
Do tych malych routerow probowales podlaczac jakies anteny zewnetrzne zeby poprawic sygnal?
Na razie bede jezdzil glownie po DE, CZ, PL takze moze na probe wezme ycamobile, na nowa karte daja 50% rabatu na 1 miesiac.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: