Autor
Wiadomość
Tytuł: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 7:23

Ile powinny wytrzymać opony matador na tylnej osi wywrotki ruch lokalny koleiny na drogach praktycznie cały czas często przejazdy przez kopalnie kruszyw


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Od wymiany do wymiany.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 12:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Dokładnie do zużycia bieżnika na oponie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Dokładnie do zużycia bieżnika na oponie
Ew do wystrzału, defektu, etc


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 16:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Przy mojej robocie nowe opony robią po 50-80k w zależności od rozmiaru. Nie byłbym zdziwiony jakby na wywrotce robiły mniej, zwłaszcza jeśli bieżnik budowlany.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 19:49

Bieżnik zwykły 80K zrobione i zastanawiam się czy to nie malo jeszcze ze 20 k by były


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 20:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Zależy od wielu rzeczy. Ile osi ma samochód, ile ładujesz, ile po jakich drogach jeździsz, ile się kopiesz po dziurach itp.
Przebieg jest też wypadkową ceny. Matadory nie są szczególnie drogimi oponami, więc i przebiegi adekwatne. Jak kupisz goodyeary, albo micheliny to zrobią lepszy przebieg. Pytanie o ile, czy pokryje to różnice w cenie, czy nie rozwalisz opony na wykopie.
Chociaż napędy to u mnie chyba więcej robią, niż to co napisałem.

Jak dla mnie to trzeba szukać złotego środka między ceną, przebiegiem, przyczepnością. Ale jak nie masz całej armii samochodów to nie masz porównania, bo zanim jeden komplet opon przerobisz, to oferta zmienia się całkowicie i zabawa zaczyna się na nowo. Pytać gumiarza jaka opona najlepsza to jak pytać mechanika jakie auto najlepsze.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

80kkm po mieście to chyba nie jest źle.
Ja sam osobiście zapałowałem silnikowym komplet ciągnących Kormoranów (rzeźba fala, ogólnie dobra guma) za 130kkm, przy robocie może i regionalnej, ale przebiegi powyżej 100kkm rrocznie.
Ostatnio Continental na ciągnącej dojechały do 200kkm, a nie miałem ich od nowości. Sądzę że realnie zrobiły ze 250kkm, ale za to były dramatycznie śliskie.

Teraz kupiłem 2 komplety Next Tread od Good Year. Cena dobra, jeżdżą, rzeźba taka bardziej autostradowa niż w regional, ale o dziwo jakoś się to nie ślizga, narazie same plusy. Gdyby zrobiły 200kkm był by sukces.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ja powiem jedno słowo

Nalewka

Ale nie klejona na zimno od Bossa. To już za mną. Dorosłem. Teraz tylko Michelinowe remixy. Tak czuć trochę luksus ale jednak zawsze to dobra, swojska nalewka.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Niby tak, tylko za remixa płacisz tyle co za średnią pólkę z oryginału.
A te Next Tread są po 930zł, a to jest wykonane w technologii jak Remix, tylko za 60% ceny Remixa.

Czas pokaże co to warte.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 14 kwie 2020, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 maja 2013, 21:26
Posty: 784
Lokalizacja: Myślenice

Cytuj:
Niby tak, tylko za remixa płacisz tyle co za średnią pólkę z oryginału.
A te Next Tread są po 930zł, a to jest wykonane w technologii jak Remix, tylko za 60% ceny Remixa.

Czas pokaże co to warte.
skoryguj wiedzę bo wprowadzasz w błąd (chyba nieświadomie). Jesli masz od GY "nalewajki" to masz dwie technologie które idą równolegle (kwestia wyboru i kwestia karkasu). Next Tread i TradeMax. Ta druga (nowsza) idzie w technologii jak remix (odlew). Technologia starsza Next Tread to naklejka. Jedna i druga nie jest zła. Kluczem do pełnego sukcesu jest bardziej karkas niż technologia. To najważniejsze kryterium! Mocna podstawa odnowienia. Odnawiania na oponach 4 opasaniowych nie polecam....żadnego.
Jest też mała kwestia 70 czy 80 ale można ją pominąć.
Osobiście polecam i preferuje niską markową nową półkę niż odnowienie, a marne odnowienie na słabym karkasie to proszenie się o kłopoty.

_________________
PNEUMASTER Profesjonalny Mobilny Serwis Opon Wulkanizacja 24h
https://pneumaster.eu
https://facebook.com/SerwisOpon24/
https://g.page/SerwisOpon?share


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 7:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

https://www.goodyear.eu/pl_pl/media-and ... tow_180864 sam skoryguj swoją wiedzę. Tam piszą że Next Tread to naliwajki na gorąco :idea:.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 7:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

będzie zadyma? :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 8:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Chyba będzie zadyma faktycznie 8)
Ja też się pogubiłem trochę w tym. Mam Treadmaxy w naczepie i śmiga to super, one są na gorąco napewno zrobione.
Next tread jak dobrze pamiętam był jako Dunlop, a teraz faktycznie jest coś takiego jak next tread NT.... Ale jako tako loga Goodyear obok już nie dają.
Ze strony wynika że teraz jest next tread jako i Goodyear i Dunlop.


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
będzie zadyma? :D
Czemu tak sądzisz? Przecież Pneumaster, to stateczny użytkownik, otwarty na nową wiedzę, informacje, i konstruktywną krytykę.

No chyba że nie, to zobaczymy jaki pokrętny wywód tu zaraz wysmaruje :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 maja 2013, 21:26
Posty: 784
Lokalizacja: Myślenice

Cytuj:
https://www.goodyear.eu/pl_pl/media-and ... tow_180864 sam skoryguj swoją wiedzę. Tam piszą że Next Tread to naliwajki na gorąco :idea:.
możesz posłuchać albo nie, mam to gdzieś. Raz na ławce było napisane "dupa" chciałem pogłaskać i drzazgę wbiłem. O słowie "na gorąco" rozmawialiśmy na tym forum nie raz, podobnie jak o różnicy "wulkanizacja" vs. "wygrzewanie w piecu". Mi się nie chce do tego wracać.
Cytuj:
Chyba będzie zadyma faktycznie 8)
Ja też się pogubiłem trochę w tym. Mam Treadmaxy w naczepie i śmiga to super, one są na gorąco napewno zrobione.
Next tread jak dobrze pamiętam był jako Dunlop, a teraz faktycznie jest coś takiego jak next tread NT.... Ale jako tako loga Goodyear obok już nie dają.
Ze strony wynika że teraz jest next tread jako i Goodyear i Dunlop.
Nie ważne w jakiej technologii masz zrobione. Jesli jeździsz na naczepie TM zrobionych na 4 opasaniach to pozbierasz wcześniej lub później szmaty zza naczepy. Później była zadyma ogólnopolska i TM robili tylko na karkasach HL czyli na 5 opasaniach. Jeśli masz nie starsze niż 2 lata to jest duża szansa, że masz na 5 opasaniach i będzie OK. Tak potwierdzam, one są w technologii "na gorąco" wtrysku płynnej gumy w formy dokładnie jak remixy.
Podstawowy podział : technologia TM idzie tylko na grupie Dunlop i GY, cała reszta nawet własnych marek jak Sava, Fulda, Dębica możliwe tylko NT. Kiedyś jeszcze robili NT na innych obcych markach i to było super (np na własnym Michelinie mogłeś sobie zlecić) ale obecnie od jakiś 4-5lat nie ma na to szans.
I małe uzupełnienie : na GY i DU możesz sobie zlecić i w technologii TM i NT na całej reszcie tylko NT.

_________________
PNEUMASTER Profesjonalny Mobilny Serwis Opon Wulkanizacja 24h
https://pneumaster.eu
https://facebook.com/SerwisOpon24/
https://g.page/SerwisOpon?share


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 12:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

to na chłopski rozum czym te technologie tm i nt sie różnią? i ile takie nalewanie na swoja gumę kosztuje??
na nowych oponach robicie tylko 200tys przelotu? :roll:
właśnie sprawdziłem, u siebie mam bridgestone m729 247500km przelot, okolo 10mm bierznika :roll:

co do remixa, auto miałem kupione na nich zjeździłem prawie do zera bez nacinania, ale jeedna strzeliła na końcu już, nie wiem ile km miały, na nacze[ie tez miałem 4szt napewno, nawet nacinane chyba były nie wiem ile km ale do zera bez strzału, jedno co mi sie w oczy rzuca to to też boki opon strasznie starzeją sie w tym remixie naczepowym i paskudnie to wygląda

_________________
:mrgreen:


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 maja 2013, 21:26
Posty: 784
Lokalizacja: Myślenice

Cytuj:
to na chłopski rozum czym te technologie tm i nt sie różnią? i ile takie nalewanie na swoja gumę kosztuje??
na nowych oponach robicie tylko 200tys przelotu? :roll:
właśnie sprawdziłem, u siebie mam bridgestone m729 247500km przelot, okolo 10mm bierznika :roll:
o technologii była kłótnia, poszukaj na forum i będziesz wiedział wszystko.

a co do przebiegów......no właśnie klasyczny temat w stylu "bo jo robie wiency jak śfagier na napędach" - nie możesz tak podchodzić. Jak widzisz temat był w ciężkich i bardzo ciężkich warunkach. Przebieg przebiegowi nie równy, trasa i tonaż też, pilnowanie ciśnień, rotacja itd itd.

_________________
PNEUMASTER Profesjonalny Mobilny Serwis Opon Wulkanizacja 24h
https://pneumaster.eu
https://facebook.com/SerwisOpon24/
https://g.page/SerwisOpon?share


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Te Bridże bardzo dobre gumki. I jako nowe mają 22mm, mało która nowa opona tyle ma.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Opony
Post Wysłano: 15 kwie 2020, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Ja kupiłem BF Goodrich, dobra opona w dobrej cenie. 12 mm bieżnika :roll: Te co ściągnąłem miały niewiele mniej.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: