wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://wagaciezka.com/

Daily 50c15 , błąd edc, wyłącza wtryski, nie chce zapalić
https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=48842
Strona 1 z 1

Autor:  dymianek [ 30 lip 2019, 21:28 ]
Tytuł:  Daily 50c15 , błąd edc, wyłącza wtryski, nie chce zapalić

Witam

Daily 50c15 , motor 3.0 , 2010 rok ,przebieg 330 tys. ,w południe kierowca zgasił silnik , potem chciał zapalić, silnik kręci ale już nie odpala , wcześniej względnie ok , trochę puścił czarnego dyma jak się przegazowało, takie nie przepalone,ale palił od szczała, błędów nie było

Teraz wyskakują n/w błędy ,kontrolka edc i chyba żółta od trakcji z wykrzyknikiem, odczyt autocom

Błąd :

161 ,162 ,163, 164 - wyłączenie przez silnik wtryskiwacza 1,2,3,4 , sygnał nie prawidłowy, obecny

171 - blok 1 ,zwarcie obwodu , sygnał nie prawidłowy , obecny

172- blok 2, zwarcie obwodu , sygnał nie prawidlowy , obecny

16 E - nie została osiągnięta min. liczba wtrysków, zatrzymaj silnik , poniżej maksymalnej wartości progowej , nieciągły

Sprawdziłem , pokazało, pompa z baku daje niby 6,5 bara , na listwie cr pokazuje 399 barów podczas kręcenia, czujnik wału i wałków daję odczyty m/w poprawne , wyciągałem zawór mprop z pompy ,podmieniłem nic nie dało.

Nie rozumie z tym zwarciem ,czego to dotyczy dokładnie ?

Autor:  dymianek [ 23 mar 2026, 19:33 ]
Tytuł:  Re: Daily 50c15 , błąd edc, wyłącza wtryski, nie chce zapalić

zwarcia się robiły bo czujnik ciśnienia przepuszczał pod ciśnieniem płyn chłodniczy w izolacji kabla do EDC , nie było widać
topiły się bezpieczniki , różne cuda się działy , dziwne błędy wyświetlały , skończyło się na solidnym zwarciu , konkret dym, iskry z EDC , z kabli
Naprawa to wymiana EDC z przelutowaniem kości , wiązki silnika , pół dnia lutowania bo dokupiona wiązka z innego nie była plug and play

Autor:  HARNAŚ [ 29 mar 2026, 9:25 ]
Tytuł:  Re: Daily 50c15 , błąd edc, wyłącza wtryski, nie chce zapalić

Szacun że po takim czasie napisałeś jakie było rozwiązanie 8)

Autor:  dymianek [ 29 mar 2026, 13:33 ]
Tytuł:  Re: Daily 50c15 , błąd edc, wyłącza wtryski, nie chce zapalić

w tym okresie , auto było 2 x u elektryka , coś tam zrobił chwilę jeździło , potem znowu stanęło coś zrobił jeździło (długo szukali , niby przetarcia kabli) ale zawsze coś tam wyskakiwało ale jeździło , za 3 razem jak pisałem konkretnie się zepsuło ale elektryk nie miał czasu (w sumie nikt nie chciał tego robić) z braku laku sam się za to wziąłem z takimi wnioskami jak napisałem, na razie jeździ 1,5 roku i teraz dopiero mam pewność że chyba to była przyczyna (płyn w EDC) !

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/