Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 gru 2016, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2014, 12:04
Posty: 67
GG: 9
Samochód: SCANIA

Mam pytanko znacie kogoś ze sląska kto zajmuje się malowaniem samochodów cieżarowych?.
Mniej wiecej jaki to byłby koszt? ktoś malował swoje auto?.


Post Wysłano: 17 gru 2016, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ale zmienić kolor chcesz, czy pognita, obita czy co jej tam i trzeba ją odświeżyć?


Post Wysłano: 18 gru 2016, 9:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2014, 12:04
Posty: 67
GG: 9
Samochód: SCANIA

Pognita nie jest.
Chce zmienić kolor i na bok kabiny z jednej i drugiej strony dac Naklejkę V8 ☺


Post Wysłano: 18 gru 2016, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Pognita nie jest.
Chce zmienić kolor i na bok kabiny z jednej i drugiej strony dac Naklejkę V8 [WHITE SMILING FACE]
To zastanów się nad oklejeniem kabiny. Tak robią firmy które wstawiają samochody pod spedycje wymagające konkretnego oklejenia.


Post Wysłano: 18 gru 2016, 11:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Robią, owszem, ale folia w mojej opinii nigdy nie będzie wyglądać tak dobrze jak lakier. Z resztą wszystko zależy od funduszy, a jak z tego ma być showtruck z V8 to na łatwiznę iść nie można :P Dobre folie też tanie nie są.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 18 gru 2016, 12:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2014, 12:04
Posty: 67
GG: 9
Samochód: SCANIA

Nie oklejanie odpada. A wiecie ile może kosztować lakierowanie kabiny mniej wiecej??.
W mojej okolicy nikogo takiego nie ma i nie ma gdzie zapytać. Szukam jakieś dobrego zakładu na sląsku gdzie zajmuja sie tym.


Post Wysłano: 18 gru 2016, 13:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Generalnie mało jest warsztatów lakierujących ciężarówki. Na pewno jest w Sosnowcu, wjeżdżasz tutaj i w halach po prawej stronie:
https://goo.gl/maps/5uasDgbdCb52

Opinii nie mam, nigdy tam nie robiłem, pytałem tylko kiedyś o jakąś wycenę.

Co do folii - kwestia gustu, sam bym przygarnął.
http://mklr.pl/150747


Post Wysłano: 18 gru 2016, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2014, 12:04
Posty: 67
GG: 9
Samochód: SCANIA

A coś bliżej Bielska?


Post Wysłano: 19 gru 2016, 0:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
A coś bliżej Bielska?
Chwila... Chcesz niby to wydać grubą kasę za malowidła na kabinie i stanowi Ci kolosalna różnice dystans Sosnowiec - BBiała?? No bez jaj.
Takie zakłady to nie sklepy typu Żabka, że masz ją za każdym rogiem.


Post Wysłano: 19 gru 2016, 9:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Tylko chyba nie zdaje sobie sprawy, że to będzie koszt w okolicach 10 tys. zł, albo więcej. Za osobówki biorą 4-8, a tutaj więcej wezmą za sam fakt, że taką kobyłę trzeba mieć gdzie zmieścić.

Poza tym pytałeś o Śląsk - co jak co, ale nawet Sosnowiec na nim nie leży, ale na pewno bliżej mu do Śląska niż Bielsku.


Post Wysłano: 19 gru 2016, 9:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Opolskie okolice Opola zainteresowany jesteś firmą co maluje ciężarowe?

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 19 gru 2016, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Jeśli nadal jesteś zainteresowany pisz pw, w Skoczowie gość się bawi/bawił swego czasu w malowanie aerografem.


Post Wysłano: 09 mar 2020, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 mar 2020, 19:11
Posty: 4
Samochód: MAN TGS

Chyba trochę odkopię temat ale to nic :) Przynajmniej przyszłych odwiedzających zainteresowanych tematem malowania kabin ciężarówek i koni choć po części uświadomię co nieco :)
A więc tak: jak tu ktoś wyżej słusznie zauważył malowanie ciągnika siodłowego (czy nawet solówki) różni się od malowania samochodu osobowego tym że trzeba mieć pomieszczenie które zmieści taki gabaryt. I kogokolwiek byście się nie pytali nikt wam raczej nie powie wprost konkretnie ile by taka impreza kosztowała, bo zależy to od zbyt wielu czynników by móc podać konkretną cenę (bo to jak wróżenie z fusów).
Pytanie główne: jaki to model ciężarówki/konia, czy to MAN TGX, czy Renault Premium, czy Scania, dalej: czy to Scania ze spoilerami czy bez, w wersji Streamline, itd, itp.
Dalej: w jakim kolorze obecnie jest ciągnik siodłowy i na jaki kolor ma być przemalowany? Czy razem ze wszystkimi wnękami (opcja dużo droższa) czy "na niemca" - czyli z zewnątrz zmiana koloru ale jak otworzymy drzwi to wnęki zostają w fabrycznym kolorze (opcja tańsza), co widzimy tylko my a nie mijający nas na drodze. Można jeszcze zrobić full opcję all inclusive z demontażem wszystkich reflektorów, plastików itp, czyli full profeska (osobiście w taki właśnie sposób malowałem pewnego MANa TGS, tylko razem z aerografem), ale pytanie czy ktoś nam to rozbierze i złoży później :D
Oczywiście dochodzi do tego w jakim stanie lakierniczym obecnie jest powłoka - czy posiada ubytki lakieru, odpryski, czy była już przez kogoś "poprawiana".
No i pytanie - jeśli ma na tym się pojawić coś więcej oprócz nowego koloru typu logo V8, albo jakaś malowana grafika czy coś to lepiej zrobić to za jednym zamachem i nie bawić się w nie trwałe naklejki. Ale to już lepiej szukać pod hasłem aerograf aniżeli zwykłe lakierowanie.

Co do cen: generalnie myślę, że od 10tys minimum w górę trzeba liczyć. Wszystko natomiast opiera się o zbyt wiele czynników by rzucać cenami w ciemno. Full profesjonalna robota wraz z malowaniem aerografem z każdej strony (w tym tyłu i/lub dachu) to może być koszt nawet 50tys.

_________________
Artystyczne malowanie aerografem kabin TIRów i ciężarówek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: