Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 mar 2016, 1:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

[quote="PlutiX" bo helle z 2 zarowkami ciezko znalezc zamiast tych ledowych[/quote]


Było mówić o hellach, leżą u mnie jeszcze ze 2 sztuki ;)


Post Wysłano: 16 mar 2016, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

Witam . Wrzucam fotke aktualnego składu :) z taka naczepa bede teraz jezdzil :)

Wybaczcie ze tylko taka fotka i w linku ale z telefonu i telefonem wrzucam , pozniej poprawie i jak bedzie mozliwosc wrzuce lepsze fotki :)

https://flic.kr/p/FaQjmQ


Post Wysłano: 17 mar 2016, 1:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Nie wiem nie znam sie ale Renault wyglada calkiem calkiem. Niby nie duzo lampek ale wyglad delikatnie zmienia. Co do naczepy sam ciagam burtofiranke Krone. Nie zamienilbym sie na firanke. Jest sztywniejsza i nie chodzi tak na boki no i w razie co burta zawsze lepiej przytrzyma niz deski czy listwy ameliniowe. Jedyny minus to waga. Ja na pusto z pelnymi zbiornikami okolo 15500kg.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 12:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ostatnio widziałem jak gościu rozpinał burtofiranke. W ładny dzień rozplandekowanie nie wygląda za fajnie, nie mówiąć już o wietrznej i deszczowej pogodzie.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 14:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

W burto firanie przeca boki chodzą jak w standartowej naczepie, boki i dach osobno...
Jak mi się chce i mam wkvrw, to szybciej rozwale moją burtówkę niż ktoś firane, gdzie mam po 4 deski na wysokości....

Może mówisz o "ruskiej" burtówce, gdzie dach idzie razem z bokami i boki nie zsuwasz tylko wywalasz do góry, to jest fakt, katorga jakich mało, a jeszcze załaduj dachem :?

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Może mówisz o "ruskiej" burtówce, gdzie dach idzie razem z bokami i boki nie zsuwasz tylko wywalasz do góry, to jest fakt, katorga jakich mało, a jeszcze załaduj dachem :?
Raz u Czecha na załadunku stali Lulek jak dobrze pamiętam szybciej rozprawił się ze swoją szmatą niż ja z dachem w mojej firance :D oczy miałem jak 5 złotych :D

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 17 mar 2016, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Może mówisz o "ruskiej" burtówce, gdzie dach idzie razem z bokami i boki nie zsuwasz tylko wywalasz do góry, to jest fakt, katorga jakich mało, a jeszcze załaduj dachem :?
Raz u Czecha na załadunku stali Lulek jak dobrze pamiętam szybciej rozprawił się ze swoją szmatą niż ja z dachem w mojej firance :D oczy miałem jak 5 złotych :D
To był LLUek Oni szybciej robią Moskwę w kółku niż Ty krociaki po LG więc plandeka to tylko część ich magicznych mocy :P


Post Wysłano: 17 mar 2016, 16:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Tak Ociu, miałem na myśli tą firankę zarzucaną do góry.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

To jest zwykła szmata - burtówka, a ta co będzie chodzić u kolegi pod Magnumka, to jest burto-firana z burtami pod plandeką. Taka nowość ostatnio chyba, bo wcześniej w takich naczepach burty były raczej na wierzchu.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 16:57
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Albo ma już przerobioną, bo taki sam plan mamy w naszej doczepie do zrobienia....
Uszyć normalną plandekę z klamrami do końca...
Nie wrzuca Ci wody przez burte nigdzie, oraz jest lepiej upięta plandeka i nie wywala jej tak na boki przy wietrze ;)

I to co mówisz Szaki są 2 rodzaje, jest burto-plandeka, czyli wszystko na sztywno i jest burto-firana, to co ma kolega i ja też mam taką samą, dach i boki chodzą osobno, jak na zwykłej firanie ;)

A co do rozkładania takiej naczepy, raz zrzucałem stal we Wrocku, pt rano, w sumie weekend, i pierwszy w kolejce stał Ukrainiec, rozładunek dachem, ja byłem 4 do rozładunku, zrzucali nas dobre 2h. on jeszcze nie złożył naczepy....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Przeciez w szmacie zsunąć dach to tylko linkę wyciągnąć, z tylu płachtę zarzucić na dach i normalnie zsuwasz całość więc jaki to problem? No chyba że jakieś stare paści co dach na stale to tak bo wtedy jest roboty ze złożenie plandeki i rozebraniem rurek i poprzeczek, ale takie wynalazki to juz raczej dawno albo na platformy przerobione albo w hutach. Bok się zgodzę, ale jak nie wieje i nie pada to tez tragedii nie ma, tyle ze słupki trzeba ściągać bo się nie suwają.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 17:26
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

No jeszcze jeździ duuużo naczep z tymi składanymi rurkami, oj jeszcze idzie tego badziewia spotkać...
Właśnie ów kolunio miał tego starego paździerza....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 17:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

To raczej wynalazki sprzed 25 lat musza być. Jezdzilem z Koglem '95 to byl normalnie suwany dach a szmata Krone '04 to juz na wypasie bo z multilockiem.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 18:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
To raczej wynalazki sprzed 25 lat musza być. Jezdzilem z Koglem '95 to byl normalnie suwany dach a szmata Krone '04 to juz na wypasie bo z multilockiem.
Wschodnie kraje dalej się lubuja w sztywnych dachach które są tańsze stabilniejsze i mniej rzeczy do popsucia :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 17 mar 2016, 18:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lis 2015, 22:23
Posty: 15
Samochód: Opel Corsa
Lokalizacja: -Grodzisk Wielkopolski-

Cytuj:
Cytuj:
To raczej wynalazki sprzed 25 lat musza być. Jezdzilem z Koglem '95 to byl normalnie suwany dach a szmata Krone '04 to juz na wypasie bo z multilockiem.
Wschodnie kraje dalej się lubuja w sztywnych dachach które są tańsze stabilniejsze i mniej rzeczy do popsucia :D
co to za problem rzucić pas i zaciągnąć plandeke do góry? tyle samo roboty co przy burtofirance.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Mijaliśmy się dzisiaj u wroga na A4 rano, nie wołałem na radiu bo akurat na telefonie siedziałem :P

Co do burtoszmat, to u mnie dach się razem z bokami zsuwał i chodziło to wszystko elegancko, tył zarzucałeś, linkę wyciągałeś, konia opuszczałeś na poduszkach, dałeś po hamulcach i dach zsunięty. Ostatnio u jednego chłopaka widziałem że ma słupki normalnie przesuwane jak na firance, i to była burtoszmata, nie burtofirana, Schmitz. Ale co by nie mówić, wiatr, deszcz, dwa boki i czujesz że żyjesz 8)

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 18 mar 2016, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

Kolego widzialem Cie widzialem i nawet ze na telefonie wisisz :D ale i tak bym nie odpowiedzial bo radio padlo na amen PL miga :D


Post Wysłano: 18 mar 2016, 22:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Cytuj:
Może mówisz o "ruskiej" burtówce, gdzie dach idzie razem z bokami i boki nie zsuwasz tylko wywalasz do góry, to jest fakt, katorga jakich mało, a jeszcze załaduj dachem :?
Raz u Czecha na załadunku stali Lulek jak dobrze pamiętam szybciej rozprawił się ze swoją szmatą niż ja z dachem w mojej firance :D oczy miałem jak 5 złotych :D
Patryku, bo zanim ciągniesz dach to trza najpierw drzwi otworzyç i taką.belkę podnieść a ty pewnie razem z drzwiami wytargałeś :P

A co do tych naczep rozbieranych rurki nie rurki słupki to przecie w cholerę Białorusinów (te zielone całe zestawy) jeździ z takimi naczepami. Ile razy u Niemca widzę jak ma na naczepie ładunek ponadnormatywny a plandeka i stelaż poskładane za ścianą.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 12 maja 2016, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2014, 18:40
Posty: 579
Samochód: Januszowa Magnolia
Lokalizacja: TOS

Znalezione w internetach http://forum.trucksfoto.pl/index.php?ac ... 7175;image

_________________
Kto nie skacze ten z ITD!
Naczelny forumowy kierowca Magnumek.


Post Wysłano: 12 cze 2016, 10:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2009, 20:57
Posty: 22
GG: 4111202
Samochód: Magnum DXi

Dzięki za podesłanie linka :)
Akurat fotografa widziałem w ostatniej chwili , ale nie wiedziałem gdzie szukac :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: