Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lut 2016, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 21:28
Posty: 6

Witam Panów ! Jestem nowy na forum ! Od dobrych kilku lat moim marzeniem jest zostanie zawodowym kierowcą. W rodzinie nikogo nie mam, ale mój dobry znajomy bardzo często mnie zabiera w trasy. Ale nie do tego zmierzam. Kończę szkołę w kwietniu (klasa maturalna), na studia nie zamierzam iść. Mam do was pytanie. Otóż, aby zapisać się na kurs C+E ponieżej 21 roku życia muszę zrobić KW Pełną, która jest droższa i dłużej trwa. U mnie kosztuje 4200. I dopiero po zrobieniu kwalifikacji wstępnej mogę się zapisać na kurs C+E. Wiem jak to wszystko przebiega, ale moje pytanie polega na tym, że nie miałem jeszcze możliwości, żeby przez chwile przejechać się zestawem. Nauczyć tego też nie ma mnie kto, bo nie mam z tym styczności. Czy ktoś mnie nauczy jeździć na KW pełnej ? Bo jak każdy głupi wie, że jazdy uczą na kursie, ale jak już wiecie jeszcze nie mogę się zapisać i najpierw mam zrobić KW pełną, ale czy tam już wymagają tego, że umiem jeździć ? Bo tam jest 20h jazdy. To jak mam iść na KW pełną jak ja jeździć zestawem nie umiem ? Nauczą mnie tam tego ? Oczywiście dla jasności prawko B już mam dawno :P Pozdrawiam i mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi.


Post Wysłano: 12 lut 2016, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2016, 3:54
Posty: 24

Te "godziny praktyczne" na KW to jest pic na wodę także się nie przejmuj :)
Dostaniesz slajdy na chate za 4200 zł i tyle w temacie.


Post Wysłano: 12 lut 2016, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2015, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: ZKO

Wydaje mi się, że warunkiem rozpoczęcia kat. C i C+E jest rozpoczęcie KW, a nie ukończenie.
Na naukę masz łącznie 50h (jazdy) - 30h C i 20h C+E.
To nie jest tak, że robisz samo C lub samo C+E. Warunkiem zrobienia +E do C jest posiadanie właśnie C.

@up - Fajnie, że dostałeś do domu. Ja niestety 130h muszę siedzieć w swoim OSK... :x

_________________
A2, B, C, CE


Post Wysłano: 12 lut 2016, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 21:28
Posty: 6

Nie ogarnę KW i jednocześnie Kurs na C. Czyli powiedzcie po chłopsku co mam robić. Iść teraz się zapisywać ? Mam się nie przejmować tymi jazdami na KW ? Bo nie chcę z siebie zrobić idioty, albo żeby ktoś mnie wyśmiał, że nie umiem jeździć. To prawda, że te jazdy na KW to pic na wodę ?


Post Wysłano: 12 lut 2016, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2016, 17:08
Posty: 5
Lokalizacja: Rybnik

Najlepiej robić razem. I tak będzie w tym samym OSK więc nikt Ci nie pojedzie że nie potrafisz jeździć.

PS: W OSK nauczą Cię zdać egzamin a nie jeździć.


Post Wysłano: 12 lut 2016, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 21:28
Posty: 6

Czyli co ? Mogę zapisać się na KW wstepna juz i w tym samym czasie mogę zapisać się na C ? Da się to ogarnąć jakoś jeśli chodzi o czas ?


Post Wysłano: 14 lut 2016, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 21:53
Posty: 13

Jestem obecnie bardzo w temacie, za tydzień mam egzamin z KW pełnej, zanim nie zdasz egzaminu z KW nie możesz wyrobić numeru PKK na kat. C więc logiczne ze prawka zacząć nie możesz. Ja tez przedtem ciężarówką nie jeździłem, najpierw miałem 4h na płycie poślizgowej gdzie pierwszy raz siedziałem za kółkiem i poszło lajtowo, skoro masz prawko na B to i jest się ogarniętym to nie widze żadnego problemu :) A reszta godzin praktycznych z KW to zależy bo u mnie w ośrodku normalnie jeżdżę te godziny, miałem już 5h placu i 4h miasta, uczę sie parkowań itd, można powiedzieć ze to takie plus 16h do prawka na C więc warto skorzystać ;)


Post Wysłano: 15 lut 2016, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2015, 19:45
Posty: 25
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Cytuj:
Jestem obecnie bardzo w temacie, za tydzień mam egzamin z KW pełnej, zanim nie zdasz egzaminu z KW nie możesz wyrobić numeru PKK na kat. C więc logiczne ze prawka zacząć nie możesz. Ja tez przedtem ciężarówką nie jeździłem, najpierw miałem 4h na płycie poślizgowej gdzie pierwszy raz siedziałem za kółkiem i poszło lajtowo, skoro masz prawko na B to i jest się ogarniętym to nie widze żadnego problemu :) A reszta godzin praktycznych z KW to zależy bo u mnie w ośrodku normalnie jeżdżę te godziny, miałem już 5h placu i 4h miasta, uczę sie parkowań itd, można powiedzieć ze to takie plus 16h do prawka na C więc warto skorzystać ;)
Kolego jesteś w błędzie profil PKK uzyskasz tylko musisz mieć zaświadczenie od OSK, że jesteś w czasie kursu na KW. Mój brat tak zrobił i też mu nie chcieli dać profilu bo miał 18 lat ale dał zaświadczenie z ośrodka i wydali. Jedyne co to najpierw musisz zdać KW, a potem możesz ustalić egzamin w WORD na kat. C.

_________________
"niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze "


Post Wysłano: 15 lut 2016, 23:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2016, 1:53
Posty: 90
Samochód: Man F2000
Lokalizacja: Sławków

Cytuj:
Cytuj:
Jestem obecnie bardzo w temacie, za tydzień mam egzamin z KW pełnej, zanim nie zdasz egzaminu z KW nie możesz wyrobić numeru PKK na kat. C więc logiczne ze prawka zacząć nie możesz. Ja tez przedtem ciężarówką nie jeździłem, najpierw miałem 4h na płycie poślizgowej gdzie pierwszy raz siedziałem za kółkiem i poszło lajtowo, skoro masz prawko na B to i jest się ogarniętym to nie widze żadnego problemu :) A reszta godzin praktycznych z KW to zależy bo u mnie w ośrodku normalnie jeżdżę te godziny, miałem już 5h placu i 4h miasta, uczę sie parkowań itd, można powiedzieć ze to takie plus 16h do prawka na C więc warto skorzystać ;)
Kolego jesteś w błędzie profil PKK uzyskasz tylko musisz mieć zaświadczenie od OSK, że jesteś w czasie kursu na KW. Mój brat tak zrobił i też mu nie chcieli dać profilu bo miał 18 lat ale dał zaświadczenie z ośrodka i wydali. Jedyne co to najpierw musisz zdać KW, a potem możesz ustalić egzamin w WORD na kat. C.
ja robiłem przyspieszona ze względu na wiek ale z tego co się orientuje to kolega Lewy ma całkowita racje przynajmniej rok temu tak było a nic nie słyszałem żeby się przepisy zmieniły :D


Post Wysłano: 16 lut 2016, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 21:53
Posty: 13

Dobra właśnie dzwoniłem do instruktora i powiedział mi że tam gdzie robie prawko w ich starostwie wydaja dopiero po zdaniu egzaminu, a zaraz zadzwonię do mojego starostwa i sie dopytam, skoro tak mówicie to pewnie tak jest, a wiadomo co WK to innymi prawami sobie żyją :)

Pani w WK powiedziała mi że muszę mieć ukończoną KW, zaświadczenie nic mi nie da..


Post Wysłano: 16 lut 2016, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 21:28
Posty: 6

Czy Panowie po kolei. Zapisuje sie na KW pełną. Kończe i podchodze do egzaminu. Jak dostane papier to zapisuje sie na kurs C. Dobrze mówie ? To twierdzicie, ze na KW spokojnie ogarne jazdę ? Jestem ogarnięty, więc problemów z jazdą raczej nie będzie. Mam tylko lekkie obawy jak instruktor będzie do mnie podchodził, bo nie siedziałem jeszcze za fajerą. Na kursie to chyba inaczej podchodzą do człowieka. Z góry dzięki Panowie za sensowne odpowiedzi.


Post Wysłano: 16 lut 2016, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2016, 1:53
Posty: 90
Samochód: Man F2000
Lokalizacja: Sławków

Cytuj:
Czy Panowie po kolei. Zapisuje sie na KW pełną. Kończe i podchodze do egzaminu. Jak dostane papier to zapisuje sie na kurs C. Dobrze mówie ? To twierdzicie, ze na KW spokojnie ogarne jazdę ? Jestem ogarnięty, więc problemów z jazdą raczej nie będzie. Mam tylko lekkie obawy jak instruktor będzie do mnie podchodził, bo nie siedziałem jeszcze za fajerą. Na kursie to chyba inaczej podchodzą do człowieka. Z góry dzięki Panowie za sensowne odpowiedzi.

wlasnie dzisiaj z ciekawosci dzwonilem do osk gdzie robilem lejce i kw i kierowniczka mi odpowiedziala z tego co zrozumialem przez telefon to musisz sie zapisac na kw pelna zaczac ja robic na kompie w osrodku i mozesz sie od razu zapisac na kurs na kat c i jezdzisz te 30h i pomyslnie zdajesz KW i z zaswiadczeniem o zdaniu KW lecisz do wordu i zapisujesz sie na egzamin sorki za edit


Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 23:42 przez przemek1993, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 16 lut 2016, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 21:53
Posty: 13

Ona sobie może mówić, to zależy jedynie od ludzi w WK, ponoć mojemu instruktorowi kobieta przeczytała tą zapiskę ze dopiero świadectwo UKOŃCZENIA kwalifikacji, uprawnia ich do wydania PKK na kategorię C. Także jeśli w waszym mieście wydaja je szybciej to w sumie dobrze, ale najlepiej zadzwonić do WK i oni Ci wszystko powiedzą czy Ci wyrobią PKK czy nie ;)

Instruktor jeśli normalny człowiek to wiadomo ze podejdzie do Ciebie jakbyś zaczynał kurs na C, w sumie jak masz prawko na B to co Ci ma wiele tłumaczyć, jedynie ze skrzynią możesz się motać na początku ale zaczniesz od placu wyczujesz gabaryty i na miasto :)


Post Wysłano: 17 lut 2016, 1:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 21:28
Posty: 6

Właśnie Panowie musze chyba przedzwonić do WK, ale wiecie co jest jeden problem ? Najbliżej żeby robić KW pełną mam 30 km i musiałbym dojeżdzać, ale to nie problem. Największy problem jest w tym, ze to jest w innym województwie, a kurs na C mogę zacząć u siebie w mieście, więc jestem ciekawy czy to nie będzie z niczym kolidować. Gorzej jak mi nie wydadza PKK u mnie w WK, to bede musiał najpierw zdać KW. Czy to bedzie problem jak KW mam robioną w innym województwie ?


Post Wysłano: 17 lut 2016, 1:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2016, 1:53
Posty: 90
Samochód: Man F2000
Lokalizacja: Sławków

Cytuj:
Właśnie Panowie musze chyba przedzwonić do WK, ale wiecie co jest jeden problem ? Najbliżej żeby robić KW pełną mam 30 km i musiałbym dojeżdzać, ale to nie problem. Największy problem jest w tym, ze to jest w innym województwie, a kurs na C mogę zacząć u siebie w mieście, więc jestem ciekawy czy to nie będzie z niczym kolidować. Gorzej jak mi nie wydadza PKK u mnie w WK, to bede musiał najpierw zdać KW. Czy to bedzie problem jak KW mam robioną w innym województwie ?
jak masz zaswiadczenie ze zaczales kw to teoretycznie musza ci wydac patrz moj post wyzej ale jak to w naszym kraju bywa to sam wiesz co wojewodztwo to inny obyczaj wiec powodzenia w zdaniu kw i kat c :)


Post Wysłano: 17 lut 2016, 14:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 21:53
Posty: 13

Cytuj:
Właśnie Panowie musze chyba przedzwonić do WK, ale wiecie co jest jeden problem ? Najbliżej żeby robić KW pełną mam 30 km i musiałbym dojeżdzać, ale to nie problem. Największy problem jest w tym, ze to jest w innym województwie, a kurs na C mogę zacząć u siebie w mieście, więc jestem ciekawy czy to nie będzie z niczym kolidować. Gorzej jak mi nie wydadza PKK u mnie w WK, to bede musiał najpierw zdać KW. Czy to bedzie problem jak KW mam robioną w innym województwie ?

Wydaję mi się, że inne województwo to nie powinno być problemów, bo prawo ,,teoretycznie" jest takie samo w każdym województwie. Ja też niestety muszę czekać, we wtorek mam egzamin i jak pójdzie dobrze no to mozna zacząć kat C ;)


Post Wysłano: 19 lut 2016, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2016, 21:28
Posty: 6

Będę musiał przedzwonić do OSK i się dowiem co i jak. Do WK też muszę przedzwonić. Ale przynajmniej odzyskałem nadzieję, że będę mógł zrobić prawko przed ukończeniem 21 roku życia. Wiem, że drożej wychodzi, ale dla mnie te 2 lata to zbyt długo, żeby czekać. Czyli mówicie, że może wypalić, że zapisze sie na KW i będę mógł zacząć kurs C ? A co potem ? Mogę iść na egzamin i po zdaniu egzaminu "dokonczyć" KW ?


Post Wysłano: 19 lut 2016, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 21:53
Posty: 13

Sądzę ze to już nie przejdzie, kurs może i zaczniesz ale z egzaminem ciężko, wiem ze jak ogl KW weszła to byłop cos takiego ze mogłeś zacząć pełną i prawko, ale przepisy sie zmieniły chyba 2 lata temu ;)


Post Wysłano: 20 lut 2016, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2014, 21:58
Posty: 2

Ja robiłem KW pełną ok. dwóch miesięcy temu i w tym samym czasie kurs na kat. C. Na początku też nie chcieli mi wydać PKK bo powiedzieli że muszę mieć zdany egzamin KW ale przyniosłem im artykuł i numer ustawy gdzie pisze, że kurs na prawo jazdy kat. C można robić w tym samym czasie co KW tylko do egzaminu można przystąpić dopiero po uzyskaniu wyniku pozytywnego z egzaminu na KW. Także śmiało możesz robić KW pełną i kurs prawa jazdy w tym samym czasie.


Post Wysłano: 20 lut 2016, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 21:53
Posty: 13

Dobrze wiedzieć, mógłbyś dać namiary na ten artykuł? Mam we wtorek KW ale gdyby coś poszło nie tak to chociaż mógłbym wyjeździć godziny na C.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: