Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2016, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2016, 17:32
Posty: 4

:?: Witam wszystkich forumowiczów,

Mam możliwość zrealizowania kursu z Urzędu Pracy na prawo jazdy KAT C + kwalifikację wstępną przyśpieszoną.
Warunkiem sfinalizowania mi PJ C + kwalifikacji niezbędnych do zawodu jest znalezienie pracodawcy, który potwierdzi mi w formie zaświadczenia/wniosków i tym podobnych dokumentów, że po odbyciu przeze mnie kursu na PJ + kwalifikacje i jego zdaniu pozytywnie wraz z niezbędnymi do tego kwalifikacjami - pracodawca zatrudni mnie na min. okres 6 miesięcy.

Pytanie do Was forumowicze. Gdzie z tym uderzyć? Jak to rozegrać? Gdzie lub do kogo się zwrócić, napisać?
Proszę o rady i pomoc.

Jestem z Leżajska, woj. Podkarpackie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Witaj kolego,
Jeszcze miesiąc temu sam chciałem robić prawo jazdy przez PUP. Teoretycznie możesz uderzyć do każdej z firm transportowych - w mojej okolicy jest parę takich co chętnie podpisują, lecz na początek proponowałbym iść do PUP i dowiedzieć się wszystkich procedur gdyż każdy PUP ma inne zasady. W moim przypadku lepiej opłacałoby się wziąć od nich dofinansowanie do 5tyś zł. Wtedy nie musiałbym mieć podpisanej trójstronnej umowy PUP-Ja-przyszły pracodawca, a tylko potrzebny byłby dokument potwierdzający możliwość, a nie pewne zatrudnienie.

Aczkolwiek w moim przypadku po przeanalizowaniu wszystkiego - kosztów, czekania, rezygnacji z dotychczasowej pracy wypadało to średnio i zdecydowałem się robić za swoje $$. Także sprawdź wszystkie przepisy i wymagania PUPU na początek. Pozdrawiam.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2016, 17:32
Posty: 4

ma ktoś namiary na firmy transportowe, które były w stanie pójść na taki układ i zadeklarowały się, ze mnie zatrudnią pod warunkiem zdania wszelkich niezbednów kursów + PJ kat C ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Taadaam : viewtopic.php?f=4&t=14526

Jednak bez znajomości/polecenia przez kogoś będzie ciężko trójstronną podpisać.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2016, 17:32
Posty: 4

b-rad już przerabiałem spis tych firm ;d


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2012, 21:19
Posty: 44

Nie wiem czy możesz skorzystać z bonu szkoleniowego, wtedy jest trochę łatwiej. Najważniejsze warunki z tego co pamiętam to oczywiście status bezrobotnego, wiek do 30 lat. Korzystając z bonu szkoleniowego nie potrzebujesz zapewnienia od pracodawcy zatrudnienia, a jedynie uwierzytelnienie zatrudnienia, czyli wyraża jakby chęć zatrudnienia, ale nie jest zobowiązany Cię zatrudnić.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2016, 17:32
Posty: 4

niestety u mnie w PUP tego nie ma ;/
dopiero chyba w RZE jest coś takiego właśnie jak bon szkoleniowy ale nie jestem pewien.
u mnie w UP mam inną możliwość na zrealizowanie tego tylko ciężko się z kimś dogadać ;/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: