Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 wrz 2006, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Czy ktoś się kiedys spotkał z modelem cysterny Hobura 1:24 - jak na zdjęciu niżej?

Obrazek

Szukałem takiego modelu, ale szczerze mówiąc - bezskutecznie. Cysterna jest mi potrzebna do zestawu Solidaris'a, nad którym aktualnie pracuję...

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 wrz 2006, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2006, 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Zduny

Czeka cię niezła zabawa bo takiej cysterny nie kupisz gotowej :P A więc rury PCV trochę PCV i szpachli no i jechane :P w jaki sposób zamierzasz ją pochromować?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 wrz 2006, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Cytuj:
w jaki sposób zamierzasz ją pochromować?
Są takie farby imitujące chrom trzeba tylko poszukać w gdzieś w tematach tronado bo on mówił kiedyś jakimi farbami to robi. A z tą naczepą to może być problem bo kiedyś widziałem z Italeri ale to wyglądała tak jak ta do paliw a ta jest taka "zwęzona" przed koniem. Fox proponuje wieczór przy niemieckim Ebay-u :mrgreen:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2006, 8:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Chrom w sprayu odradzam ponoć jest mało trwały i nie wolno dotykać go paluchami bo odrazu czernieje. Jeśli już chromować powłoke to metodą "Fanta Chrome" ponć dobrze trzyma sie na tworzywie i jest trwała. Cysternę proponuję zrobić z rur o 2 średnicach a dennice z korków wypukłych które można kupic w sklepie z mat. budowlanymi.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2006, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2005, 11:47
Posty: 65

Co do chromu to mam taką taśme Okleiłem kiedyś cysterne w skali H:0 i wyszła całkiem fajnie Niestety nie mam juz jej żeby pokazać efekt :/


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2006, 11:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Oklejanie taśmą w tym przypadku odpada bo cysterna ma nieregularny kształt. Polecam metodę FantaChrome. Przedstawicielem tej techniki lakierowania w naszym kraju jest firma FANTACHROME POLAND z miejscowości suchy las koło Poznania. Posiada ona bardzo duże doświadczenie i istnieje na rynku od 2003r.

Możliwe jest fantachromowanie powierzchni wykonanych z tworzyw sztucznych, metalu, drewna, szkła, czy styropianu. Powłoka, Fantachrome nie jest farbą, mimo iż nanosi się ją w podobny sposób. Odmienność polega na tym, że składa się ona z trzech specjalnych warstw (gdzie druga daje efekt lustrzany, co u farb metalicznych nie występuje)

• warstwy początkowej (prajmer) na bazie farb rozpuszczalnikowych,

• warstwy pośredniej (aktywator i fantachrom) powstającej w wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych nanoszonej przy pomocy urządzenia Fantachrome, dającej wizualny efekt chromu,

• warstwy końcowej (lakier) na bazie lakieru rozpuszczalnikowego o właściwościach wytrzymałościowych lakieru samochodowego z możliwością zabarwienia na dowolny kolor.

Koszt polakierowania takiej beczki może wynieść niestety ze 120zł ale za to efekt jest powalający. Zalezy teraz tylko od kolegi jaki chce miec model.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 wrz 2006, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2006, 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Zduny

Lakier o którym wspominał Torni to Alclad...jest on dosyć trudno dostępny w Polsce i do jego nakładania potrzeba aerografu...lakier w sprayu jest malo trwały a napewno nei daje takiego efektu...oklejanie odpada z tego powodu co napisał Del....zostaje FantaChrome, sam mam zamiar do nich napisać w sprawie chromowania mojej cysterny,ale co z tego wyjdzie to zobaczymy :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: