Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 wrz 2015, 10:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2015, 9:49
Posty: 16

Witam, mam pytanie, kierowca załadował u rolnika zboże i po przybyciu do punktu odbioru i pobraniu próbek okazało się że zboże zawiera robactwo i należy jechać z powrotem do rolnika żeby je oddać.

Zlecenie otrzymałem od spedycji z która współpracuje, w takim przypadku czy mogę, a jeśli tak od kogo domagać się pokrycia kosztów związanych z ponowną jazda do punktu A w celu rozładowania niewłaściwego towaru?


Post Wysłano: 28 wrz 2015, 11:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

takie rzeczy reguluje USTAWA z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe, chyba że takie przypadki ujęto w zleceniu transportowym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 28 wrz 2015, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Witam, mam pytanie, kierowca załadował u rolnika zboże i po przybyciu do punktu odbioru i pobraniu próbek okazało się że zboże zawiera robactwo i należy jechać z powrotem do rolnika żeby je oddać.

Zlecenie otrzymałem od spedycji z która współpracuje, w takim przypadku czy mogę, a jeśli tak od kogo domagać się pokrycia kosztów związanych z ponowną jazda do punktu A w celu rozładowania niewłaściwego towaru?
Od dawna wozisz zboże? Rzeczą normalną jest i ogólnie przyjęta, że jeśli jeździsz pod daną spedycją na stałe to ona się dogaduje ze zleceniodawca. Ty dostajesz zlecenie za które maja Ci zapłacić. Skoro dowiedziony towar jest do zwrotu to jest to nowe zlecenie i masz mieć zapłacone tak jakbyś podjął następny ładunek.


Post Wysłano: 29 wrz 2015, 0:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Oczywiście musisz to rozegrać na bieżąco. Jeśli towar jest 'uszkodzony', ustal ze zleceniodawcą, kto ponosi winę za zaistniałą sytuację. Jeśli klient spedycji przyjmie na siebie odpowiedzialność a przede wszystkim poniesie koszt następnej usługi transportowej, spedycja wystawi kolejne zlecenie i wracasz z towarem. Istotne jest, by nie wyjeżdżać z miejsca rozładunku bez uzgodnienia. Warto mieć zdjęcia, wydruk z laboratorium, żeby w razie czego mieć się czym zasłonić. CMR normalnie podbijasz jako poświadczenie, że ładunek dotarł do miejsca przeznaczenia.


Post Wysłano: 17 paź 2015, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2653
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Zazwyczaj to sie z tym zbożem jedzie do nastepnego klienta i tak aż do bólu jak któryś przyjmie :lol: Oczywiscie spedycja za to płaci potem ale co czasu stracisz niepotrzebnie to Twoje...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: