Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 wrz 2015, 13:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
To pięknie... tylko dlaczego nie meldowałeś wujkowi ?
Osobówka nowa... TIR nowy... burżuj... już nawet nie zadzwoni :D
Przed urlopem taki zapier***, ze nie bylo kiedy zaladowac ale teraz 2 tygodnie wolnego to sie odezwe :mrgreen:

Pierwsze 3200km za mna.
Obrazek

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 11 wrz 2015, 14:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

A stare stoi sobie w NijWa Kutno :wink:


Post Wysłano: 11 wrz 2015, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
A stare stoi sobie w NijWa Kutno :wink:
Tam milo wlasnie trafic:) Ogolnie nie zaluje przesiadki mimo, ze jednak te starsze modele maja dusze i mam do nich sentyment.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 12 wrz 2015, 0:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Widać już Amerykę odwiedził :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 13 wrz 2015, 14:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 19:43
Posty: 124
GG: 1537454
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Sochaczew

Przeglądając profil Nijhof-Wassink PL na FB można trafić na zdjęcia Twojego Volva w towarzystwie kilku osób.

_________________
Fotogaleria Samochodów Ciężarowych


Post Wysłano: 13 wrz 2015, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Widać już Amerykę odwiedził :D
Szybka rajka przed urlopem :mrgreen:
Cytuj:
Przeglądając profil Nijhof-Wassink PL na FB można trafić na zdjęcia Twojego Volva w towarzystwie kilku osób.
Ten w krotkich spodniach to ja, w niebieskiej koszuli Damian (wlasciciel) a w koszuli w kratke to jak dobrze pamietam imie Norbert z dzialu sprzedazy Volvo Karski.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 01 lis 2015, 0:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Obrazek

W obecnej chwili samochod ma przejechane niespelna 26.000km. Bardzo dobrym rozwiazaniem okazalo sie zastosowanie podwojnego sprzegla co jest bardzo dobrym rozwiazaniem podczas pokonywania stromych wzniesien przy pelnym obciazeniu. Kolejna zaleta jest duzo wieksze lozko niz w poprzednich wersjach oraz wyprostowanie przedniej szyby i co najwazniejsze nowe rozmieszczenie wylotow od webasta.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 29 gru 2015, 23:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Post pod postem ale coz :)
Volvo w momencie zjazdu na swieta mialo przjechane prawie 48.000km. Samochod przez ten czas dzielnie pokonywal wymagajace trasy na Sycylie z podniesionym czolem. Jezdzilem Volvo generacji II i III teraz awansujac na IV generacje musze przyznac ze poczyniono ogromny postep. Wiadomo nie jest to samo co z MANie XXL lub DAFie SSC ale prostujac szybe uzyskano kilka dodatkowych centymetrow dla kierowcy. Poprawiono tez fotel kierowcy ktory teraz sprawia, ze czlowiek po 9h jazdy nie czuje bolu plecow oraz zmeczenia. Fajna sprawa jest grubszy i wiekszy materac na dolnym lozku. Wielkim plusem dla Volvo jest automatycznia skrzynia biegow oraz hamulec VEB +. W sumie jedyna awaria jaka wystapila to wyciek freonu z agragatu, ktory zostal naprawiony we Francji i po 1.5 dnia sie powtorzyl i zapaskudzil tyl kabiny i miedzyosiowke :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 30 gru 2015, 0:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

To ja poprosze F16 z trzeciej fotki :P

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 30 gru 2015, 0:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Chyba najlepsze auto jakim jeździłem.


Post Wysłano: 30 gru 2015, 0:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Co to sie z tabliczkami stało? takie ładne były ledowe damsko-męskie a tu co? z budki na słubicach? :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 gru 2015, 11:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Co to sie z tabliczkami stało? takie ładne były ledowe damsko-męskie a tu co? z budki na słubicach? :D
Robione byly w Ostrowie Wlkp. Zdjalem je z tego wzgledu, ze coraz czesciej kasztany sie czepiaja za podswietlane tablice/loga. Kilku moich kolegow juz za to w ostatnim czasie zaplacilo a ja chcialem tego uniknac, wiec zalozylem zwykla tloczona tabliczke.. Ale spokojnie Kinia jako wybranka serca nadal jest :mrgreen:

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 30 gru 2015, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Koleszko ładne to Twoje autko. Ile pali?

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 31 gru 2015, 17:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Koleszko ładne to Twoje autko. Ile pali?

Wysłane z mojego D6603
A koluniu ten tyr to tak w kółkach na Sycylie z full ładunkiem to ok 31L.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 31 gru 2015, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

A jak ci się widzi rozplanowanie zegarów, szczególnie prędkościomierz i obrotomierz w jednym i ogólnie deski rozdzielczej w porównaniu do poprzedniej wersji.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 01 sty 2016, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Gratuluję awansu :wink: Ładny zestawik z dość ciekawy wyposażeniem.Najbardziej ciekawi mnie ten cały DC,z chęcią bym go też widział w naszych autach,lecz niestety tu liczy się każdy kg,bo na pusto ważymy z reguły +19t,a ta skrzynia jest z tego co słyszałem ok.100-150kg cięższa od klasycznego I-shifta.Byłbym bardzo wdzięczny,gdybyś miał chęci i możliwości nakręcenia jakiegoś krótkiego filmiku z działania I-shifta DC tak bardziej ''od kuchni'' w typowych warunkach naszej pracy.Odnośnie przestrzeni to przy moich 193cm w żadnym miejscu moja głowa nie ma kontaktu z dachem i pod względem przestrzeni jaki schowków jest odczuwalny plus.Co do klimy postojowej,to stałem weekend w 2015r w wakacje i temp w dzień dochodziła do 42st a w nocy spadała do 27-29st i gdy schłodziłem kabinę normalną klimą i przełączyłem póżniej na postojówkę to kładąc się spać nie wiem jak długo chodziła bo gdy spałem się wyłączyła,ale upał budził mnie dopiero około 8-9rano więc jest ok.Szkoda tylko że nie masz xenona,u nas wszystkie auta są na bixenonie i naprawdę jest spora różnica między 3 i 4 generacją FH bo takie auta mamy.Życzę bezawaryjnych-sądzę,że jeśli akumulatory wytrzymują to większych zmartwień nie będzie i autko odwdzięczy się naprawdę przyjemną współpracą... :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 01 sty 2016, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Pytalem wczesniej ale nie uzyskalem odpowiedzi. Kabina na poduchach czy na sprezynach??? Masz moze wiedze czy w IV generacji tez jest tak odczuwalna roznica pomiedzy jednym a drugim zawieszeniem jak w poprzednich modelach???


Post Wysłano: 02 sty 2016, 5:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2015, 22:49
Posty: 3

Witam, ładne volvo, jeździsz przez Rychwał (DK25) mogę zrobić fotkę ;)


Post Wysłano: 02 sty 2016, 15:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 paź 2015, 12:53
Posty: 21
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
Cytuj:
Co to sie z tabliczkami stało? takie ładne były ledowe damsko-męskie a tu co? z budki na słubicach? :D
Robione byly w Ostrowie Wlkp. Zdjalem je z tego wzgledu, ze coraz czesciej kasztany sie czepiaja za podswietlane tablice/loga. Kilku moich kolegow juz za to w ostatnim czasie zaplacilo a ja chcialem tego uniknac, wiec zalozylem zwykla tloczona tabliczke.. Ale spokojnie Kinia jako wybranka serca nadal jest :mrgreen:
Ale nawet do nie włączonych się czepiają?


Post Wysłano: 02 sty 2016, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
A jak ci się widzi rozplanowanie zegarów, szczególnie prędkościomierz i obrotomierz w jednym i ogólnie deski rozdzielczej w porównaniu do poprzedniej wersji.
Ciężko było się na początku przyzwyczaić do takiego układu ale z czasem idzie przywyknąć. Mimo tego bardzo nietypowego rozmieszczenia zegarów są bardzo czytelne i wszystko jest w zasięgu wzroku tak jak w poprzednich wersjach.
Cytuj:
Gratuluję awansu :wink: Ładny zestawik z dość ciekawy wyposażeniem.Najbardziej ciekawi mnie ten cały DC,z chęcią bym go też widział w naszych autach,lecz niestety tu liczy się każdy kg,bo na pusto ważymy z reguły +19t,a ta skrzynia jest z tego co słyszałem ok.100-150kg cięższa od klasycznego I-shifta.Byłbym bardzo wdzięczny,gdybyś miał chęci i możliwości nakręcenia jakiegoś krótkiego filmiku z działania I-shifta DC tak bardziej ''od kuchni'' w typowych warunkach naszej pracy.Odnośnie przestrzeni to przy moich 193cm w żadnym miejscu moja głowa nie ma kontaktu z dachem i pod względem przestrzeni jaki schowków jest odczuwalny plus.Co do klimy postojowej,to stałem weekend w 2015r w wakacje i temp w dzień dochodziła do 42st a w nocy spadała do 27-29st i gdy schłodziłem kabinę normalną klimą i przełączyłem póżniej na postojówkę to kładąc się spać nie wiem jak długo chodziła bo gdy spałem się wyłączyła,ale upał budził mnie dopiero około 8-9rano więc jest ok.Szkoda tylko że nie masz xenona,u nas wszystkie auta są na bixenonie i naprawdę jest spora różnica między 3 i 4 generacją FH bo takie auta mamy.Życzę bezawaryjnych-sądzę,że jeśli akumulatory wytrzymują to większych zmartwień nie będzie i autko odwdzięczy się naprawdę przyjemną współpracą... :wink:
Ja na pusto ważę 19.400kg.
Cytuj:
Pytalem wczesniej ale nie uzyskalem odpowiedzi. Kabina na poduchach czy na sprezynach??? Masz moze wiedze czy w IV generacji tez jest tak odczuwalna roznica pomiedzy jednym a drugim zawieszeniem jak w poprzednich modelach???
Kabina zawieszona jest na sprężynach. Miałem okazję jechać wersją z kabiną na poduszkach i jak dla mnie specjalnej różnicy nie ma. Ogólnie jestem zwolennikiem kabin na poduszkach ponieważ według mnie są bardziej sztywne podczas jazdy po dziurach. Ale to tylko moje zdanie.
Cytuj:
Witam, ładne volvo, jeździsz przez Rychwał (DK25) mogę zrobić fotkę ;)
Czasami jeżdżę przez Rychwał, najczęściej wracając na bazę.
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Co to sie z tabliczkami stało? takie ładne były ledowe damsko-męskie a tu co? z budki na słubicach? :D
Robione byly w Ostrowie Wlkp. Zdjalem je z tego wzgledu, ze coraz czesciej kasztany sie czepiaja za podswietlane tablice/loga. Kilku moich kolegow juz za to w ostatnim czasie zaplacilo a ja chcialem tego uniknac, wiec zalozylem zwykla tloczona tabliczke.. Ale spokojnie Kinia jako wybranka serca nadal jest :mrgreen:
Ale nawet do nie włączonych się czepiają?
Tego nie wiem. Koledzy zapłacili za tablice włączone w dzień tak samo jak i za posiadanie półek na przedniej szybie.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: