Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 sty 2016, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Tylko nic tam nie stawiaj (laptop,piekarnik,dildo) bo szybka podatna na zarysowania.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 03 sty 2016, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Tylko nic tam nie stawiaj (laptop,piekarnik,dildo) bo szybka podatna na zarysowania.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Dobrze, ze mowisz bo chcialem postawic tam zmywarke :D

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 11 mar 2016, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 11 mar 2016, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ostatnia miejscówka coś mi się kojarzy. Ciao Siciliano ? :D
Śnieg świeży czy zdjęcia starsze ? :)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 12 mar 2016, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Ostatnia miejscówka coś mi się kojarzy. Ciao Siciliano ? :D
Śnieg świeży czy zdjęcia starsze ? :)
Tak, Sycylia. Okolice Marsali Panie kolego.
A zdjecia swieze jak buleczki w biedronce. Napad zimy nastapil 3 marca miedzy Dijon a Lyonem.
Bede mial chwile to napisze wypracowanie odnosnie sprawowania sie rydwanu.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 29 mar 2016, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2009, 21:04
Posty: 197
Samochód: Scania 124L Topline

Mijałem Dzisiaj Volvo w okolicach Poddębic kolo 10, czy to Ty leciałeś czy kolega z firmy?Dodam że na radio cisza była


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Mijałem Dzisiaj Volvo w okolicach Poddębic kolo 10, czy to Ty leciałeś czy kolega z firmy?Dodam że na radio cisza była
Nie, ja poznym popoludniem wyjezdzalem na Berlin z Kalisza. Poza tym u mnie za szyba tabliczka Karol widnieje ;)


A wiec kilka slow odnosnie nowego Volva przy przebiegu 90kkm. Najwieksza wada tego modelu jest co najsmieszniejsze brak uszczelek. Volvo nie montuje fabrycznie uszczelek ktore powinny byc przyklejone do kabiny w miejscu gdzie dochodza drzwi. Uszczelki przyklejaja tylko do drzwi gdzie podczas intensywnych opadow deszczu leja sie strumienie wody do kabiny a podczas jazdy szumi w kabinie i wieje zimno. Najwiekszym minusem sa slabe akumulatory i zbyt duzy pobor pradu przez przyrzady pokladowe. O zbyt niskim siodle i spadajacych nadkolach przy polaczeniu z chlodnia nie musze wspominac. Do plusow nowego modelu trzeba zaliczyc "wyprostowana" przednia co sprawilo, ze kabina stala sie bardziej przestronna. Dolne lozko zostalo powiekszone przez co wedlug mnie czlowiek jest bardziej wypoczaety i znajdzie swoje pozycja do spania. Fajna sprawa jest poprawione webasto. A mianowicie przeniesienie wylotow cieplego powietrza miedzy fotele zamiast po staremu miedzy fotelem kierowcy a drzwiami. Sprawia to, ze kabina jest lepiej dogrzana i tak mocno nie daje w czache :mrgreen: Kolejna i ostatnia rzecza jaka mi sie przypomnialo to 6 glosnikow w polaczeniu z AUX i USB naprawde daje rade :twisted:

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 20:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Co do wody to sie zgodze wkurza strasznie. Aku juz mam nowe przy podobnym przebiegu. Ale z tym siodlem... hmm jezdzilem z chlodnia i nie mialem najmniejszych problemow z nadkolami. Za to balkonu za kabina juz sie pozbylem.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 20:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Brat ostatnio dociszal sobie osobowke uszczelkami ktore zakupil na allegro, kosztowalo to grosze i zrobilo robote. Moze sprobujcie tez co by miec sucho w kabinie.

Swoja droga ciekaw jestem ile Volvo zrobilo km testowych nowym FH przed dopuszczeniem go do sprzedazy ze nie odkryli ze leje sie do srodka.... Btw cos mi sie kiedys obilo o uszy ze Fh13 tez sie lalo do kabiny ?


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 20:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Fh12, Fh13 tez sie lalo, buty na schodkach to mozna bylo wyciskac.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Cytuj:
Brat ostatnio dociszal sobie osobowke uszczelkami ktore zakupil na allegro, kosztowalo to grosze i zrobilo robote. Moze sprobujcie tez co by miec sucho w kabinie.

Swoja droga ciekaw jestem ile Volvo zrobilo km testowych nowym FH przed dopuszczeniem go do sprzedazy ze nie odkryli ze leje sie do srodka.... Btw cos mi sie kiedys obilo o uszy ze Fh13 tez sie lalo do kabiny ?
Cytuj:
Fh12, Fh13 tez sie lalo, buty na schodkach to mozna bylo wyciskac.
W poprzednim fh lalo sie na buty. Tutaj buty byly suche natomiast lalo sie drzwiami od gory. W serwisie mi powiedzili, ze te uszczelki powinny byc montowane fabrycznie ale tego fabryka nie robi tylko oglosili akcje serwisowa i kto sie upomni ten dostanie za darmo uszczelki z montazem. Po przyklejeniu tych brakujacych gum woda przestala ciec do kabiny. Przy kierunku, ktory ja robie niestety niskie siodlo bardzo przeszkadza przy wjezdzaniu w "te ciuple" do zaladunku.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 06 kwie 2016, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Przypuszczam, że w wersjach na Skandynawie nie brakuje uszczelek i tam nic się nikomu, nigdzie nie leje, więc pewnie dlatego "nie odkryli".
Nie sądzę, by Norwegowie czy inni jeździli na daleką północ autami, w których wieje przez drzwi, choć może się mylę i jeżdżą tam tylko Scanią?

90tkm - nówka sztuka, u nas najstarsze Range mają 240tkm, najnowsze 20, więc wiem co to jazda "nowym sprzętem" - fajna rzecz, a jeszcze tym bardziej jak na stałe Twój. Bezawaryjnych, suchych i cichych Szefuniu :mrgreen:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 08 kwie 2016, 20:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Kuzwa zszokowalem sie troche z tymi uszczelkami, to ja Gama T jezdze czyli biedniejszym bratem Volvo i nie ma takich cyrkow... fakt, na buty sie leje przy mocnym deszczu ale nie gora! nie mowiac o tym ze Volvo FM12 ktorym jezdzilem poprzednio nie lalo sie na buty, co do akumulatoarow nie pierwszy raz slysze ze nie daja rady, nie ma co, coraz lepsze te auta robia :roll:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 08 kwie 2016, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Najwiekszym minusem sa slabe akumulatory i zbyt duzy pobor pradu przez przyrzady pokladowe
Fakt, przeszliśmy akcję serwisową i jak na razie, odpukać - jest ok. Powymieniane baterie w autach z przebiegiem 60-80, a także w tych 150-200 tysięcy. Największe problemy z prądem były z jedynakiem - wersją Euro 5, można powiedzieć wręcz prototypową, bo z samego początku ich produkcji. Dzisiaj ma za sobą kilkukrotnie wymieniane baterie, wgrywanie co raz to nowszych oprogramowań i...przeszło 300 tysięcy km na liczniku. I spokój...
Cytuj:
Najwieksza wada tego modelu jest co najsmieszniejsze brak uszczelek
Mamy tego 24 sztuki, obecnie odbieramy kolejne 10 - w żadnym tego problemu nie było. Zobaczymy, co będzie w kolejnych...


Post Wysłano: 11 kwie 2016, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

W Range też od początku aku szwankują. Się Volvo nie popisało, bo w serwisie "nic z tym nie mogli zrobić", potem na akcjach wymieniali.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 16 kwie 2016, 9:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2007, 15:32
Posty: 129
GG: 8833137
Samochód: eRka
Lokalizacja: Wielgomłyny ERA

Wymiana aku po 80k km przebiegu? :o Oddawałem Scanię Streamline z przebiegiem 192k km i cały czas trzymały 28V...


Post Wysłano: 16 kwie 2016, 10:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Po wyjściu Nowego FH była jakaś afera z alternatorami, dlatego padały akumulatory.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 16 kwie 2016, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Wymiana aku po 80k km przebiegu? :o Oddawałem Scanię Streamline z przebiegiem 192k km i cały czas trzymały 28V...
No ciekawe co tu wypisujesz. 28v to może miałeś ładowania na odpalonym, po zgaszeniu miałeś max 25v kierowco zawodowy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 kwie 2016, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 154
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Jeżdżę rocznikiem 2016 i zobaczymy zimą ale widzę, że szału z aku nie będzie... W dwóch egzemplarzach już wyskakiwało po nocce słabe napięcie akumulatorów :lol: Przebiegi do tej pory max 16 tys.

_________________
Za bezpieczny...


Post Wysłano: 22 kwie 2016, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Hmm co do akumulatorow to niestety jest to wielka bolaczka tego modelu. Najswiezszy przyklad to nocka z poniedzialku na wtorek w tym tygodniu spedzona kolo Ragusy na Sycylii. Temperatura w nocy ok 25C, brak wlaczonego webasta, ladowarki do telefonu lub laptopa, jedynie lodowka pracowala. Rano jak wstalem na wyswietlaczu w opcji Stan Akumulatora pokazalo 4 z 6 kresek, pytam jak???!!! Po montazu uszczelek problem cieknacej wody znikl ale niestety jak wieje wiatr czuc po lewej rece zimno i nadal jest dosc glosno w kabinie. Tak na marginesie chcialem zapytac czy mial ktos z Was taki problem z lodowka. Temperatura ustawiam na 6C lodowka zbija do 4/5C i sie zawiesza. Zeby zaczela dzialac trzeba ja zbic do pozycji w ktorej sie zatrzymala czyli np 4/5C. Pozniej spada do 2 lub 3C i zeby ja ponownie przywrocic do zycia trzeba nastawe wbic na poziom na ktorym stanela. Jesli probuje podbic temp wyzej wtedy lodowka przestaje dzialac i trzeba ja ustawic na poziom w ktorym stanela. Do firmy w marcu dolaczyly trzy konie E6 500KM wiec zobaczymy jak w nich beda sie spisywac rozne podzespoly.

Obrazek

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: