Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Sprzęganie C+E
Post Wysłano: 15 kwie 2015, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2015, 16:10
Posty: 2

Witam,

czy ktoś zdawał nie dawno na C+E? Ja miałem egzamin i miałem problemy ze sprzęgnięciem przyczepy.. Podjeżdżałem centralnie do dyszla.. wyszedłem sprawdziłem i jest oki.. no to dalej podjeżdżam, uderzenie i git. Wychodzę i nie schował się ten bolec kontrolny.. zaczep nie chciał opaść do końca..mimo wielu prób nadal się nie schował.. i niestety przekroczony czas 10minut.. Możecie mi podpowiedzieć co jest nie tak? jakieś rady? niektórzy mówią by przed sprzęganiem odbezpieczyć hamulec przyczepy... Zdaje w Lesznie.

Z góry dziękuję !!


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 16:19

Na kursie nie uczyli Cię co i jak zrobić, na co zwracać uwagę?
Odsyłam do przeszukania Forum (dział Vademecum kierowcy) i z pewnością znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Jak się nie mylę to kiedyś była już na ten temat rozprawa na forum.


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Jestem z Jarocina ale uczył mnie znajomy co swego czasu uczył w OSK w Gostyniu. Z tego co mówił to z lewej strony pod burtą przyczepy patrząc od brzegu jest przycisk od zwolnienia hamulca. Wduś go i przyczepa zrobi się bardziej "wiotka" jeśli chodzi o jej zachowanie. Jeśli nie znajdziesz go tam bo mogły się zmienić przyczepy przez kilka lat bo już nie uczy tam z 5 lat chyba to przygraj tzw. głupa jak ja w Kaliszu, ze mieliśmy starą przyczepę nie na kole tylko zwykłej stopie i przycisk był gdzie indziej i nie wiem który teraz bo tam był tylko jeden. Egzaminator stał nade mną i mi mówił który przycisk od hamulcy i co zrobić aby ten nienasmarowany zaczep złapał :)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Dziś uczyłem się właśnie sprzęgania i rozprzęgania. Jeżeli jesteś spięty, a mimo tego bolec wystaje wystarczy energicznie ruszyć do przodu, a potem do tyłu i powinno pomóc, dziś miałem sytuacje, gdzie składając kopyto sam wskoczył, bo zestaw się wypoziomował :)


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 12:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
Z tego co mówił to z lewej strony pod burtą przyczepy patrząc od brzegu jest przycisk od zwolnienia hamulca. Wduś go i przyczepa zrobi się bardziej "wiotka" jeśli chodzi o jej zachowanie.
Z prawej strony, z przodu przyczepy. Mały czarny wciska się go od spodu w górę.
Na początku kwietnia miałem też egzamin w Lesznie (zdałem) i też mi się nie chciał ten cycek schować podczas sprzęgania. Podnieś go, odjedź do przodu i cofnij jeszcze raz. Powinno być ok, jeśli szarpanie przód-tył nic nie daje. Później Ci wrzucę skan czynności, które powinieneś zrobić, który dostałem od OSK Asima. O ile będzie coś na nim widać, bo trochę zmęczona ta kartka jest :D

EDIT:

Myślę, że czytelne.
Obrazek


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2015, 16:10
Posty: 2

Dziękuje bardzo za pomoc !!!!!!!!!! Pozdrawiam !!!!!!


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 14:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

jak mnie uczyli sprzegać to powiedzieli ze jak by bolec nie chcial sie schowac to trzeba delikatnie podniesc lub opuscic przyczepe na stopce. Pozniej delikatnie ruszyc do przodu lub do tylu i bezpiecznik sie schowa. To zawsze działało :wink:


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

O fakt. Zapomniałem teraz o tym, żeby lekko podnieść :)


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 15:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Cytuj:
Z tego co mówił to z lewej strony pod burtą przyczepy patrząc od brzegu jest przycisk od zwolnienia hamulca. Wduś go i przyczepa zrobi się bardziej "wiotka" jeśli chodzi o jej zachowanie.
Z prawej strony, z przodu przyczepy. Mały czarny wciska się go od spodu w górę.
Sorka mój błąd :P Chodziło o prawą stronę :) po lewej to miałem w Kaliszu bo był blat od regulacji poduszek przy osiach :) Przepraszam jeszcze raz za wprowadzenie w błąd :)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: