Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 mar 2015, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Nie znalazlem podobnego tematu na forum. Sytuacja wyglada tak:

Obrazek
http://postimage.org/

Chcac przedluzyc sobie uprawnienia zawodowe przed data 28.10.19 ide na szkolenie okresowe + lekarz i psychotesty (400+200+150). To wiem.

Natomiast jak jest z C i CE? Bo jest ona na 5 lat. Wiec ten sam lekarz wystawia mi badania tylko z inna podstawa prawna i kosi mnie z kasy 2 razy? I ze wszystkimi swistkami udaje sie do WK?

Przyszlosc troche odlegla, ale wolalbym wiedziec jak to na bank jest.


Post Wysłano: 30 mar 2015, 15:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

zanim będziesz robił to jeszcze ze 3 razy przepisy się zmienią.

zajmij się stanem dzisiejszym - masz uprawnienia to się nie martw na zapas od tego tylko boli głowa.
ja będę robił trochę wcześniej to jakby co napiszę.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 30 mar 2015, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Trochę nie rozumiem pytania. Chcedz przedłużyć zawodowe pj a za chwilę pytasz o kat c i ce. Szkolenie okresowe robisz jedno. Nie ma szkoleń na kat e. Tak samo jak nie zdajesz teorii robiąc kat E. Malo tego, szkolenie okresowe robisz jedno nawet jak masz kat abcde..
Jedno szkolenie, jeden raz psycholog i jeden raz lekarz.


Post Wysłano: 31 mar 2015, 19:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Czyli co, robie szkolenie okresowe i w dvpie mam to ze kategorie C i CE zostaly wydane na piec lat? Czy poprostu waznosc kategorii zostanie z automatu przedluzona o 5 lat razem ze szkoleniem okresowym?

No ciezko mi to tak przez klawiature wytlumaczyc, ale moze ktos zrozumie :lol:

zzx w sumie moze i dobrze prawisz.


Post Wysłano: 31 mar 2015, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

szkolenie okresowe służy przedłużeniu uprawnień ZAWODOWYCH do kierowania określonym rodzajem pojazdów,dodatkowo w tym samym terminie (najlepiej) jest przedłużyć badania lekarskie wymagane przepisami.
u ciebie chyba badania mają wcześniejszy termin ważności więc do tego dnia masz ważne uprawnienia.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 31 mar 2015, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

ja miałem wszystkie kategorie bez daty ważności - bezterminowo. Teraz po wymianie prawka (po szkoleniu okresowym) wbili mi datę w c, ce, d, de, be, na 5 lat, a w kat a i b na 20 lat.
Szkolenie i badania przedłużają ważność uprawnień o tyle lat ile uzna lekarz czy psycholog, ale na max 5 lat.


Post Wysłano: 31 mar 2015, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2008, 11:11
Posty: 156
GG: 7106329
Lokalizacja: Podkarpacie

Podepne się pod temat bo mam podobne pytanie, kurs mam ważny do 2017r i tak wbite jest w plastik, natomiast badania kończą mi się w tym roku, czy wystarczy jak zrobię badania na te min. 2 lata?

_________________
TRANSPORT DREWNA BIESZCZADY


Post Wysłano: 01 kwie 2015, 6:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Podepne się pod temat bo mam podobne pytanie, kurs mam ważny do 2017r i tak wbite jest w plastik, natomiast badania kończą mi się w tym roku, czy wystarczy jak zrobię badania na te min. 2 lata?
tak ale i tak będziesz musiał wymienić plastik.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 kwie 2015, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2008, 11:11
Posty: 156
GG: 7106329
Lokalizacja: Podkarpacie

Chłopaki, powiedzcie mi jeszcze jak to wygląda, teraz robie badania, okulista, psycho itd i czy coś jeszcze potrzebuje do tego?

_________________
TRANSPORT DREWNA BIESZCZADY


Post Wysłano: 05 kwie 2015, 15:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

rozum jeszcze do tego jest potrzebny :wink:


Post Wysłano: 07 kwie 2015, 16:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Problem jest w tym, że większość termin dotyczących ZAWODOWYCH (KW, Psycho, Badania) są wbite w prawko. Niektórzy jak szli na kurs prawa jazdy to dostali orzeczenie (do kategorii) na 5 lat (zgodnie z logiką najpierw robiło się prawo jazdy, potem KW lekarskie i psycho) więc te badania upływają wcześniej ale nie są uwzględnione w prawku (nie ma jak sprawdzić). Dla mnie tutaj od dużego czasu jest zagadka. Nikt na żadnym forum, ekierowca, od ITD nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć na ten problem.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 08 kwie 2015, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Problem jest w tym, że większość termin dotyczących ZAWODOWYCH (KW, Psycho, Badania) są wbite w prawko. Niektórzy jak szli na kurs prawa jazdy to dostali orzeczenie (do kategorii) na 5 lat (zgodnie z logiką najpierw robiło się prawo jazdy, potem KW lekarskie i psycho) więc te badania upływają wcześniej ale nie są uwzględnione w prawku (nie ma jak sprawdzić). Dla mnie tutaj od dużego czasu jest zagadka. Nikt na żadnym forum, ekierowca, od ITD nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć na ten problem.
my na pewno mamy takie same dokumenty?
rubryka 11 - data ważności uprawnienia - jest to własnie rubryka badań lekarskich
rubryka 12 - ograniczenia - jest to rubryka o kursie na przewóz rzeczy, itp.....

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 kwie 2015, 18:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2008, 11:11
Posty: 156
GG: 7106329
Lokalizacja: Podkarpacie

Czyli mówiąc najprościej jak się da, jeśli kurs wbity w rubrykę nr12 jest ważny a kończy się ważność badań w rubryce nr11 można przedłużyć badania do końca ważności kursu. 8)

_________________
TRANSPORT DREWNA BIESZCZADY


Post Wysłano: 09 kwie 2015, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Czyli mówiąc najprościej jak się da, jeśli kurs wbity w rubrykę nr12 jest ważny a kończy się ważność badań w rubryce nr11 można przedłużyć badania do końca ważności kursu. 8)
można tylko jaki ma sens przedłużanie o 3 miesiące ( zgodnie z tym co widać na zdjęciach).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 09 kwie 2015, 22:25

Cytuj:
Chłopaki, powiedzcie mi jeszcze jak to wygląda, teraz robie badania, okulista, psycho itd i czy coś jeszcze potrzebuje do tego?
U mnie to wyglądało tak:
1. Kurs doszkalający
2. Psychotesty
3. Lekarz:
a) glukometr,
b) okulista,
c) neurolog,
d) laryngolog + audiometr,
e) lekarz orzekający

Jeśli idziesz do lekarza bez papierów w postaci orzeczenia z badań psychotechnicznych możesz mieć pewność, że dopóty, dopóki nie dostarczysz takowego nie dostaniesz od lekarza orzekającego właściwego kwitka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: