Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 mar 2015, 12:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2015, 12:17
Posty: 8

Witam,

Mieszkam w Tychach, szukam lekarza do przeprowadzenia badań lekarskich na kat.C i C+E + zaświadczenie do KW.
Znalazłem jednego ale zaczął wydziwiać, że muszę przyjść jeszcze raz na badanie przed KW i nie da mi dwóch zaświadczeń.
Więc się [wycenzurowano], odwróciłem na pięcie i powiedziałem, że mógł zarobić 200zł a nie zarobi ani złotówki na mnie.
Ma ktoś sprawdzonego lekarza który nie robi problemów na Śląsku lub Oświęcim i okolice?


Post Wysłano: 24 mar 2015, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5942

Czekał, aż położysz kolejne 200 :]

Najlepiej przy ośrodkach popytaj, albo przy tym, w którym robisz, albo konkurencyjnym.
Ja ostatnio robiłem w Sosnowcu u gościa, który ogólnie zajmuje się badaniami medycyny pracy. Co prawda nie na PJ, ani KW, ale pewnie też i takie by Ci zrobił. Ogólnie żadnych problemów, bardzo szybki, nie zdążyłem skończyć czytać cyferek i literek, a już przeszliśmy do rozliczeń 8)

Jak chcesz kontakt to odezwij się na PW.


Post Wysłano: 25 mar 2015, 22:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2015, 12:17
Posty: 8

Dzisiaj obdzwoniłem lekarzy z zapytaniem ile za badanie na kurs kat. C i C+E oraz KW wraz z obydwoma dokumentami za jednym zamachem.
Wszyscy trzej chcą 200pln za jeden papier i drugie 200 pln za drugi. Zasłaniają się jakąś chorą ustawą, że badanie musi minimum kosztować 200zł i że tak stanowi prawo. Nosz kutwa!
Już mi słów brakuje, z psychotestami poszło łatwo. A tu nie wiem...zmowa cenowa czy jak?
Nie mam zamiaru dawać darmo 200zł, które im się w mojej ocenie nie należy.
Ten kraj....taki piękny.


Post Wysłano: 25 mar 2015, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...A tu nie wiem...zmowa cenowa czy jak?...
20 lipca 2014 weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia określające warunki przeprowadzania badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowców. rozporządzenie to wprowadza stałą stawkę opłaty za przeprowadzanie w wysokości 200 zł.

tak po prostu postanowił ustawodawca i inne ceny będą łamaniem prawa.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 mar 2015, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2015, 12:17
Posty: 8

Łamaniem prawa może i by było gdyby nie fakt, że badanie jest jedno i za nie należy się jak ustawodawca określił 200zł. Są tylko dwa papiery.
Dla mnie to śmierdzi lobby lekarskim oraz napychaniem kieszeni lekarzy. Pozostaje liczyć, że znajdzie się jakiś normalny. Na te dwie stówki muszę sporo pracować, a nie tylko przybić pieczątkę i strzelić podpis na osobnej kartce.


Post Wysłano: 26 mar 2015, 7:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

oczywiście, że badanie jest takie samo, ale nie jedno, bo pierwsze wynika z ustawy o transporcie drogowym Art. 39a, ust. 1 punkt 3, a drugie Art. 39a, ust. 1 punkt 4.

natomiast co ja mam powiedzieć gdy kończą mi się badania na instruktora nauki jazdy i instruktora doskonalenia techniki jazdy. muszę zrobić psychotesty x 2 i lekarza x 2, co więcej jedne przedstawiam w urzędzie miasta, wydziale komunikacji, a drugie w urzędzie wojewódzkim.
takie jest prawo, akurat w tym wypadku lekarze specjalnie się tu nie starali, to albo nieudolność ustawodawcy, albo celowe działanie mające u podstawy niewiedzę, bo badania w tych wszystkich wypadkach są identyczne.

natomiast co do strzelenia tego podpisu i zainkasowaniu opłaty, to wygląda tak jak nic się nie stanie, ale gdy będzie wypadek, a możliwą przyczyną będzie stan zdrowia kierowcy, to kłopoty lekarza będą niewspółmierne do tych dwóch stów.
jak było w przypadku katastrofy polskiego autobusu na Węgrzech w 2002 roku, gdzie przyczyną było zaśnięcie kierowcy chorego na cukrzycę - zginęło 20 osób, 31 rannych.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 26 mar 2015, 12:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2015, 12:17
Posty: 8

Badanie jest takie samo i to mi się rozchodzi. Możemy rozbić uzyskanie uprawnień na 15 różnych świstków za kilkaset złotych tylko to dla kursanta nie ma sensu (ekonomicznego przede wszystkim).
Kłopoty lekarza? Przepraszam ale podaj przykład lekarza z kłopotami. Chronią się wzajemnie jak mogą. Zresztą sam dobrze wiesz jak wyglądają niektóre badania u niektórych lekarzy.
Przykręcanie śruby widać lekarstwem na wszelkie kłopoty finansowe wordów, szkół nauki jazdy i kondycji służby zdrowia.
Tylko później larmo, że taniej w CZ, że łatwiej w GB. Że młodzi nie robią uprawnień.
Za klasykiem: "...jak uczciwie nie zarobię to uczciwie ukradnę..."


Post Wysłano: 26 mar 2015, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 mar 2015, 12:17
Posty: 8

Podsumowując temat, znalazłem lekarza z uprawnieniami.
Sam bierze 120zł, kieruje do znajomych: okulisty, laryngologa i neurologa. Całość badań za 230zł + 30zł za dodatkowe zaświadczenie do KW.
Rzetelnie podchodzi do tematu, wszystkie konsultacje załatwione na termin. Wszystko na miejscu w Tychach, jak coś to podam namiary na priv.
Da się? Pewnie, że się da.
A ciul wczoraj z Rolnej 50 chciał bym wyłożył 400zł i nie kierował na żadne badania. Są lekarze i "lekarze".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: