Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Jaki ciągnik
Post Wysłano: 10 mar 2015, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2015, 9:49
Posty: 16

Zamierzam zakupić ciągnik do jazdy z wanną na miejscu w mieście. Biore pod uwage roczniki 2005-2008r (ograniczenia budżetowe). Co wziąśc pod uwage przy zakupie, cześć terenu po którym bedę jeżdzic to droga płytowa dość nierówna. Jakie wybrac tylne zawieszenie piórowo-pneumat czy same pneum., uwagi na temat pękniecia ram w poszczególnych ciągnikach, jaki silnik itp, czy skupic sie na automacie który według wielu jest mocniejsza skrzynią . Bede wdzięczny za uwagi które na pewno okażą się cenne. Jakijest koszt montaż hydrauliki do podnoszenia.


Post Wysłano: 10 mar 2015, 11:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Wokol komina. To kup sobie 113 tanie i trwale. Lub 124 400.

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 10 mar 2015, 12:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2015, 9:49
Posty: 16

Cytuj:
Wokol komina. To kup sobie 113 tanie i trwale. Lub 124 400.

Hmm, a jak się trafi coś dalej lub za miedzę przy granicy, cos min. Euro 4.


Post Wysłano: 10 mar 2015, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Kup Premiumke 440dxi euro 3 po kraju jako euro 4. Pod patelnie w koło komina starczy a i w kraj pojedziesz bez obaw.


Post Wysłano: 10 mar 2015, 13:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2015, 9:49
Posty: 16

Cytuj:
Kup Premiumke 440dxi euro 3 po kraju jako euro 4. Pod patelnie w koło komina starczy a i w kraj pojedziesz bez obaw.

ten model tez rozwazam, jednak słyszałem (nie lubie tego okreslenia), że jedna z niewielu wad to delikatna rama i lubi pękac, a tak jak pisałem teren dojazdu jest troche hardkorowy,


Post Wysłano: 10 mar 2015, 13:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Kup Premiumke 440dxi euro 3 po kraju jako euro 4. Pod patelnie w koło komina starczy a i w kraj pojedziesz bez obaw.

ten model tez rozwazam, jednak słyszałem (nie lubie tego okreslenia), że jedna z niewielu wad to delikatna rama i lubi pękac, a tak jak pisałem teren dojazdu jest troche hardkorowy,
Słyszeć a widzieć to różnica. W Scaniach także pękają ramy.


Post Wysłano: 10 mar 2015, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:12
Posty: 196
Samochód: R410
Lokalizacja: Radom/Przysucha

Premium Dxi. Pod patelnię nie ma lepszego auta. Z tymi ramami to pojęcie względne.Zobacz ile tego jeździ pod patelniami. Jeśli będziesz jeździł jak człowiek to nic nie pęknie, a jak będziesz szarżował z ułańską fantazją po bezdrożach to wszystko połamiesz. Jako przykład podam Ci że jedna duża firma u mnie przesiada się z chińczyków na nowe Premiumki z ww. względów. Kabina jako taka jest, Euro4 jest, pali mało i sam ciągnik nawet z kabiną w "globie" jest lekki co przy wywrotce ma dość istotne znaczenie. A jeśli coś starszego to tak jak wyżej kolega pisał: Scania 124/400 lub 420. Nie do zdarcia auto :)

_________________
Nie spać, zwiedzać zapier......


Post Wysłano: 10 mar 2015, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Cytuj:
Premium Dxi. Pod patelnię nie ma lepszego auta. Z tymi ramami to pojęcie względne.Zobacz ile tego jeździ pod patelniami. Jeśli będziesz jeździł jak człowiek to nic nie pęknie, a jak będziesz szarżował z ułańską fantazją po bezdrożach to wszystko połamiesz. Jako przykład podam Ci że jedna duża firma u mnie przesiada się z chińczyków na nowe Premiumki z ww. względów. Kabina jako taka jest, Euro4 jest, pali mało i sam ciągnik nawet z kabiną w "globie" jest lekki co przy wywrotce ma dość istotne znaczenie. A jeśli coś starszego to tak jak wyżej kolega pisał: Scania 124/400 lub 420. Nie do zdarcia auto :)


A przy dobrym chracie to i Espanie obleci :]

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 10 mar 2015, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:12
Posty: 196
Samochód: R410
Lokalizacja: Radom/Przysucha

Jak Stralisami jeżdżą i się nie boją to Premiumką spokojnie oblecisz :D

_________________
Nie spać, zwiedzać zapier......


Post Wysłano: 10 mar 2015, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Czasy kiedy kładło się po 35 ton się skończyły, to i ramy w Renatach przestały pękać, tzn ie tyle ramy co poprzeczki :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 19 maja 2015, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2015, 9:49
Posty: 16

Konia jeszcze nie kupiłem, ale mam ofertę na Premium Lander 450DXi z 2007 roku z pełna hydrauliką, jeżdząca do tej pory z wanną Kraj-Niemcy. Jakie sa wasze opinie na temat wersji Lander, tzn konkretnie spalanie, układ zwolnic z tyłu i jego awaryjność itd, czy jest bardzie wzmocniona rama z tyłu. Pytam bo podjazd pod załadunek mam dość uciążliwy, droga z dziurami, nie równa itd. Będę wdzięczny za opinie.


Post Wysłano: 19 sie 2015, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2015, 9:49
Posty: 16

Kupiłem Premium 450DXI w automacie rok 2008, przywiozlem z Francji, serwisowana od początku do końca w ASO. Aktualnie jeżdzi z wanną 54m, na razie jest dobrze. W razie czego będe w kontakcie. Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: