Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 sty 2015, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2015, 22:33
Posty: 2

Od września 2013r pojazd ciężarowy do nauki jazdy musi być wyposażony w tachograf. Czy od tej daty powinno się stosować wykresówki i wykonywać przegląd tachografu?


Post Wysłano: 03 sty 2015, 1:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

z tego co ja wiem to nauka jazdy jest zwolniona z rejestracji czasu czyli nie trzeba z kazdym kursantem uzywac tarczki. W koncu nauka jazdy nie wykonuje zadnego przewozu zarobkowego :wink:

Cyt: "art. 13 rozporządzenia WE 261/2006 dopuszczono możliwość wyłączenia, przez państwa członkowskie UE, z obowiązku rejestrowania czasu pracy kolejnych kategorii przewozów. Polska przyjęła wszystkie te wyłączenia.

-pojazdami używanymi do nauki jazdy i egzaminów w celu uzyskania prawa jazdy lub świadectwa kwalifikacji zawodowych, pod warunkiem że nie używa się ich do zarobkowego przewozu rzeczy lub osób;"


Post Wysłano: 03 sty 2015, 1:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Przegląd tacho musi być nawet jak jest nie używane.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 04 sty 2015, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2015, 22:33
Posty: 2

Właśnie mnie to zastanawia czy musi być przegląd skoro jest nieużywany? W jakim akcie prawnym szukać odpowiedzi lub gdzie się udać z pytaniem, czy musi być przegląd?


Post Wysłano: 04 sty 2015, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Jam masz jakieś wątpliwości to dzwon do inspekcji wszystko Ci wyjaśnią.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 08 sty 2015, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2011, 18:27
Posty: 16
GG: 0
Samochód: Man 17.232

Wydaje mi się że każdy pojazd(nawet L) powinien mieć zlegalizowany tachograf. Ponieważ jadąc na przegląd sprawdzają ważność tachografu. Brak legalizacji - brak przegladu. Jak ja chodziłem na prawko to na placu nie pisałem tarczek, ale jada już na miasto kazano mi wypisywac.


Post Wysłano: 09 sty 2015, 5:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Wydaje mi się że każdy pojazd(nawet L) powinien mieć zlegalizowany tachograf. Ponieważ jadąc na przegląd sprawdzają ważność tachografu. Brak legalizacji - brak przegladu. Jak ja chodziłem na prawko to na placu nie pisałem tarczek, ale jada już na miasto kazano mi wypisywac.
to trochę tak, jakby Ci kazano zakładać prezerwatywę wychodząc do opery.

na poważnie:
wyposażenie pojazdu w tachograf to jedno, a określają to rozporządzenia: ROZPORZĄDZENIE RADY (EWG) NR 3821/85 z dnia 20 grudnia 1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym i ROZPORZĄDZENIE RADY (EWG) NR 3820/85 z dnia 20 grudnia 1985 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego, natomiast nakaz archiwizowania czasu pracy kierowcy określa rozporządzenie 561/2006.

czasami każe się kursantowi wypełnić tarczkę i włożyć tak ćwiczebnie, aby w ogóle wiedział co to jest i jak to się robi, ale nie jest to wymagane przepisami.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: