Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 gru 2014, 1:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Obrazek

Proszę o wytłumaczenie dlaczego MOŻNA tu wyprzedać ? Nie ma tu spełnioncyh żadnych warunków do zrobienia tego... Jakieś pomysły ?:)


Post Wysłano: 09 gru 2014, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Kolego, jak dla mnie to jest błąd. Miałem to samo pytanie w bazie z e-kierowcy, a potem trafiło mi się na właściwym egzaminie. Na egzaminie zaznaczyłem, że nie można wyprzedzać i miałem max pkt.

Z tego co pamiętam na skrzyżowaniach bądź tuż przed nimi można wyprzedzać tylko wtedy, kiedy ruch jest sterowany.


Post Wysłano: 09 gru 2014, 15:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Dzięki za jakiś pomysł. To właśnie jest pytanie z oficjalnej puli pytań... Niestety... I zastanawiałem się jak to jest rozwiązane na egzaminie właściwym - czy też odpowiedź jest z - jak nam się wydaje - błędem ... Trochę mnie uspokoiłeś :]

Tak, można wyprzedzać na skrzyżowaniu, jeżeli ruch jest kierowany... Kodeks mówi tak:
Cytuj:
7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.
Rower co prawda nie jest pojazdem silnikowym, ale:
Cytuj:
9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.
Ten rower ani nie skręca ani tym bardziej tego nie sygnalizuje... Jako że rower nie jest pojazdem silnikowym to już zacząłem sobie 'wymyślać', że może można go tu wyprzedzić, niestety, przekroczymy oś jezdni, dlatego znów poszedłem dalej i 'wymyśliłem' sobie, że może gdy nie ma wyznaczonych pasów/osi jezdni to wtedy taki pojazd niesilnikowy można wyprzedzić... Ale jednak uznałem to za bzdurę, bo nic takiego nigdy nie słyszałem, a wiadomo, że czasem z głowy jakiś szczegół uleci i się po prostu go zapomina...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: