Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lis 2014, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2014, 20:46
Posty: 8

Witam. Po nowym roku przymierzamy się do zakupu nowych aut ciężarowych, gdyż jak wiadomo będą przeceny aut z roczników 2014. W oko wpadły mi 4 modele : Volvo FH, Volvo FM, Iveco Stralis oraz Scania R. Czytałem dużo o tych autach, o ile o Iveco, Scanii i FM`ach jest trochę opinii to o FH nic nie widzę, gdyż jest to można powiedzieć " Nowość ". Obecnie mamy starsze FH`cze i sprawują się znakomicie dlatego też bierzemy najbardziej przychylnie pod uwagę nowego FH. Piszę tutaj z tego powodu iż może ktoś na forum takim jeździ i mógłby powiedzieć jak się sprawuje :wink: A teraz drugi aspekt, jako iż mamy firmę zbożową, pasuje nam aby auta spalały jak najmniej ( FH 500 z 2014 z EEV spala ok. 24-25 l )ale też żeby były w miarę lekkie, tutaj znowu FM góruje ale znowu komfort podróży jest w nich podobno nie najlepszy. Dlatego prosiłbym o poradę, który z tych aut byłby dla mnie najlepszy oraz z chęcią wysłucham waszych propozycji :wink: Aaa i zapomniałbym, prosiłbym tylko o podanie który z tych aut najlepiej pasowałby do moich kryteriów, a nie że np któryś jest droższy od któregoś to się nie opłaca, gdyż będzie branych ok. 10-15 aut, więc ceny będą podlegały dużym negocjacjom :wink:


Post Wysłano: 12 lis 2014, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Lepiej byłoby napisać jakie trasy, na ile dni wyjazd po jakich drogach, wymagania odnośnie dodatkowego osprzętu(hyd, kopresor) i wiele innych istotnych rzeczy. Ktoś tu chyba liczy, że prawofotelowcy wyspecyfikują mu auto aut, króla królów. Perfekcyjny kompromis między wygodą a ekonomią nie istnieje.
Pozatym to śmiech na sali, rozumiem , że firmom niezbożowym nie zalęży na jak najmniejszym spalaniu... a co tam pierd*l to, kup hybryde spali najmniej.
Firme którą stać kupić 15 nowych autek stać i zatrudnić kogoś kto wybierze najlepsze spośród wymienionych.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 12 lis 2014, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Lepiej byłoby napisać jakie trasy, na ile dni wyjazd po jakich drogach, wymagania odnośnie dodatkowego osprzętu(hyd, kopresor) i wiele innych istotnych rzeczy. Ktoś tu chyba liczy, że prawofotelowcy wyspecyfikują mu auto aut, króla królów. Perfekcyjny kompromis między wygodą a ekonomią nie istnieje.
Pozatym to śmiech na sali, rozumiem , że firmom niezbożowym nie zalęży na jak najmniejszym spalaniu... a co tam pierd*l to, kup hybryde spali najmniej.
Firme którą stać kupić 15 nowych autek stać i zatrudnić kogoś kto wybierze najlepsze spośród wymienionych.
Dokładnie. Raz to już napisałem w podanym temacie. "Weźta se" na testy i "bydzieta wiedzić". Jak ciągasz zboże to ja Ci powiem, że nie ciągasz. Auto kupuje się relatywnie lekkie ze średnią kabiną. Jakiej kubatury naczepy? Wywrotki, ruchome podłogi? Transport pusto pełno czy pełno pełno? Kolejny gospodarz się bierze za transport...


Post Wysłano: 13 lis 2014, 12:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

10-15 nowych aut, to pytałbyś handlowców, który Ci zaoferuje najlepsze warunki ;)


Post Wysłano: 15 lis 2014, 16:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Cytuj:
10-15 nowych aut, to pytałbyś handlowców, który Ci zaoferuje najlepsze warunki ;)

Przy nowych samochodach w skali 1:24 handlowcy raczej niechętnie podejmują się wyceny gdyż cały kontrakt oscyluje w granicach 1000 zł a czy zdecyduje się na E6 czy EVV różnicy im nie zrobi. Kwestia ile masz lat? - bo jeżeli budujesz "flotę" na długo a nie zwiniesz firmy przed 16tym rokiem życia to bierz EEV , ale gdy to już ten wiek, że zaczynasz oglądać się za dupami a nie ciężarówkami to nawet E2 styknie...

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 16 lis 2014, 0:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Teraz "będą mieli" okazje sami się przekonać, jak się sprawuje np. nowe FH, bo stare demówki Volvo idą do sprzedaży i zostaną zastąpione nowymi - więc przy takim "kontrakcie", NA PEWNO byście dostali jako pierwsi. Wystarczy trochę chęci i rozmów z handlowcami...
Cytuj:
Przy nowych samochodach w skali 1:24 handlowcy raczej niechętnie podejmują się wyceny gdyż cały kontrakt oscyluje w granicach 1000 zł a czy zdecyduje się na E6 czy EVV różnicy im nie zrobi. Kwestia ile masz lat? - bo jeżeli budujesz "flotę" na długo a nie zwiniesz firmy przed 16tym rokiem życia to bierz EEV , ale gdy to już ten wiek, że zaczynasz oglądać się za dupami a nie ciężarówkami to nawet E2 styknie...
Na starej pi*zy, młody ... się ćwiczy - do transportu pasuje jak ulał :D


Post Wysłano: 20 lis 2014, 14:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2014, 20:46
Posty: 8

Do aut będziemy potrzebowali hydrauliki z dodatków, naczepy w granicach 40-45 m3 ( już wybrane - carnehle ), auta będą latały w trasy raczej w obydwie strony na pełno ( od nas z nawozem na węgry, rozładunek i załadunek zboża, u nas wpadają na czyszczalnie ew. suszarnie i lecą na szczecin, czasami hamburg ), więc to są raczej dalekie trasy, co się z tym wiąże kierowca też musi mieć dobre warunki. Obecnie czekamy na odpowiedzi z tych firm co podałem odnośnie cenników, a mi chodzi tylko o to jak te dane modele się sprawują i które wy osobiście byście wybrali :wink:


Post Wysłano: 20 lis 2014, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
i które wy osobiście byście wybrali :wink:
Gdyby mój szef tak kupowałby auta do firmy to dostałbym zajadów ze śmiechu...
Sorry gregory


Post Wysłano: 21 lis 2014, 7:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

gdybyś rzeczywiście kupował 10-15 aut, to przedstawiciele producentów skakaliby koło Ciebie jak przy wielkim wezyrze. co tydzień miałbyś nowego przedstawiciela w firmie na pogaduchach w celu zmiękczania klienta.
policzmy 10-15 aut po średniej cenie, szacunkowo 60-70 tyś euro, to coś blisko 1 mln euro, a za taki utarg szef każdego salonu dałby się obrzezać.
mało tego dostałbyś auto na miesiąc na próbę z monitoringiem zużycia paliwa, wykresami obrotów oraz momentu obrotowego, tak stosuje Mercedes.
kupując auto, trzeba wiedzieć, że jest ono narzędziem, a kierowca wyposażeniem pojazdu, więc pojazdy ciężarowe kupuje się pod konkretną robotę, a wymagania kierowców są na dalszym planie i dość często są nieuwzględniane.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 lis 2014, 9:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
gdybyś rzeczywiście kupował 10-15 aut, to przedstawiciele producentów skakaliby koło Ciebie jak przy wielkim wezyrze. co tydzień miałbyś nowego przedstawiciela w firmie na pogaduchach w celu zmiękczania klienta.
policzmy 10-15 aut po średniej cenie, szacunkowo 60-70 tyś euro, to coś blisko 1 mln euro, a za taki utarg szef każdego salonu dałby się obrzezać.
mało tego dostałbyś auto na miesiąc na próbę z monitoringiem zużycia paliwa, wykresami obrotów oraz momentu obrotowego, tak stosuje Mercedes.
kupując auto, trzeba wiedzieć, że jest ono narzędziem, a kierowca wyposażeniem pojazdu, więc pojazdy ciężarowe kupuje się pod konkretną robotę, a wymagania kierowców są na dalszym planie i dość często są nieuwzględniane.
Bo to jest temat pod tytułem "Rolnik zakłada firmę transportową"


Post Wysłano: 21 lis 2014, 15:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Chyba: "Rolnik szuka ciężarówki" lub "Rolnik szuka dealera" ;p

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 21 lis 2014, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Chyba: "Rolnik szuka ciężarówki" lub "Rolnik szuka dealera" ;p
Rolnik szuka frajera


Post Wysłano: 21 lis 2014, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Luuuuubie te tematy.Koledzy chcę kupić jedną ciężarówkę do wożenia cegły,a drugą do zboża.Jak by zostało kasy,to jeszcze jedną do węgla.Jaką byście wybrali ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 21 lis 2014, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Luuuuubie te tematy.Koledzy chcę kupić jedną ciężarówkę do wożenia cegły,a drugą do zboża.Jak by zostało kasy,to jeszcze jedną do węgla.Jaką byście wybrali ?
Najlepiej to kolorami dobierać, żeby się nie myliło: do cegieł czerwona, do zboża żółta, węgla czarna, no chyba że brunatny to może być brązowa.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 21 lis 2014, 21:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Luuuuubie te tematy.Koledzy chcę kupić jedną ciężarówkę do wożenia cegły,a drugą do zboża.Jak by zostało kasy,to jeszcze jedną do węgla.Jaką byście wybrali ?
Najlepiej to kolorami dobierać, żeby się nie myliło: do cegieł czerwona, do zboża żółta, węgla czarna, no chyba że brunatny to może być brązowa.
Do węgla może być biała która myjni nie widziała


Post Wysłano: 21 lis 2014, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Ogólnie to naturalnym jest,że takie tematy zakłada się na forum transportowym,bo niby dlaczego miało być na forum szachistów,czy dziergania szydełkiem(nawet nie wiem czy takie jest).Problem w tym,że tematy są powielane.Proszę się nie bać zakładki SZUKAJtam nie ma placu zabaw dla psów,gdzie rzuca się kij w krzaki i wydaje komendę psu szukaj.Tam cuda można znaleźć,jaka wywrotka,jaka chłodnia-osobno do kurczaków,wieprzowiny i wołowiny a nawet do mięsa z uboju rytualnego (taka koszerna chłodnia).Wywrotki takie,siakie,aluminiowe,patelnie z wywrotem do przodu na kabinę itd.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: