Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lis 2014, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lis 2014, 19:54
Posty: 1

Witam,

Mam na imię Kamil, mam 22 lat i pracuję od roku jako kierowca. Przewożę osoby na trasie Polska(Małopolska,Śląsk)Austria(Wiedeń i okolice). Jeżdżę Renault Trafic 9os i chciałbym rozszerzyć swoje kwalifikacje o prawo jazdy kat.C i C+E. Zdaję sobie sprawę że do tego potrzebuję PKK oraz KW. Chciałbym się dowiedzieć w jakiej kolejności powinienem to wszystko załatwiać dodatkowo interesowałby mnie ADR'y. Prosiłbym również o polecenie ośrodka w który zapewni mi odpowiednie przygotowanie do pracy na tym stanowisku dodam że mieszkam w Krakowie.


z góry dziękuję za udzieloną pomoc Kamil.


Post Wysłano: 03 lis 2014, 0:41

Ja jestem w trakcie kursu, więc tak zaczynasz od badań lekarskich i psychotestów, od razu u lekarza mów, że potrzebujesz dwa zaświadczenia do prawa jazdy i kursu na przewóz rzeczy bo inaczej dwa razy będziesz bulił :) Oczywiście trzeba wybrać profil kierowcy z wydziału komunikacji (potrzebne zdjęcia). Wtedy startuje kat. C (trwa ok. miesiąca) w międzyczasie wyrobiłem już sobie kartę kierowcy (można z kat. B, trwa to około 3 tygodnie) i równolegle z kat. C zrobiłem kwalifikacje wstępną przyśpieszona (też trzeba liczyć ok. miesiąca), teraz już zostaje tylko C+E (ok 3 tygodnie) i w międzyczasie zrobię ADR-y podstawowe. Przy dobrych wiatrach i pomyślnie zdanych egzaminach zajmuje to przeszło dwa pełne miesiące. Kwalifikacja jest o tyle uciążliwa, że (w moim przypadku) robiąc e-learning trzeba chodzić praktycznie codziennie i klikać slajdy :roll: Do pracy na tym stanowisku przygotują Cie w pracy bo ośrodki uczą tylko zdawać egzamin państwowy na prawo jazdy i na tym kończą swoją rolę. Na kwalifikacji niczego praktycznego też się nie dowiesz tylko zdobędziesz wiedzę książkową. Koszty, wiadomo zależne od ośrodka, można targować zniżkę jak się wszystko robi w jednym, ale trzeba na spokojnie liczyć myślę od 7-8 tys. do nawet ponad 10 tys. . Pozdrawiam!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: