Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 wrz 2014, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2014, 22:16
Posty: 21
GG: 1
Samochód: Skoda Fabia 2004
Lokalizacja: Mazury

Witam.
Mam parę pytań odnośnie kursów HDS. Czy ktoś z moich okolic (Szczytno) robił owe uprawnienia i może polecić jakiś ośrodek który to organizuje, a jeśli nie, to gdzie takie kursy robią? I drugie pytanie jak takie kursy wyglądają? To sama teoria, czy raczej pół na pół teoria/praktyka? I jak wygląda egzamin końcowy? Teoria, praktyka, czy to i to i ogólnie czy to raczej trudne czy łatwe? I ostatnie, czy mając samo C opłaca się taki kurs robić? I jakie są koszty takiego kursu?


Post Wysłano: 30 wrz 2014, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

NOT Olsztyn. Tam robiłem uprawnienia na HDS. Koszt coś koło 700zł, może taniej, już nie pamiętam dokładnie. Egzamin to głównie teoria, nawet przy praktycznym egzaminie wypytują zadają różne pytania i wypada znać na nie odpowiedź. Egzamin teoretyczny w UDT Olsztyn, a praktyczny na terenie zakładu pracy, w którym pracujesz lub skierują cię do innej firmy, co ma samochody z HDS.

Czy się opłaci robić mając samo C? Jak masz kasę to rób, to Ci nie przepadnie a kiedyś może się przydać.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 02 paź 2014, 14:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:10
Posty: 22
GG: 0

Kurs HDS na pewno pomoże bo jest raczej mniej popularny niż np. ADR. Chcesz być kierowcą ciężarówki to zrób kategorię E i z pracą już nie będziesz miał problemów. Umieścisz ogłoszenie na swoim lokalnym portalu, że szukasz pracy jako kierowca C+E i pracodawcy sami będą do Ciebie dzwonić. Przynajmniej u mnie tak jest...;) HDS też mi pomógł...


Post Wysłano: 17 paź 2014, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2009, 0:25
Posty: 57
GG: 7403842
Samochód: e39
Lokalizacja: NSZ

OCK Olsztyn 800,00 PLN kurs + 152 PLN za egzamin. Egzamin teoretyczny wygląda tak, że siadasz przed komisją i dostajesz listę z zagadnieniami i odpowiadasz ustnie na wybrane przez egzaminatora ( nie pamiętam już ile pytań było ). Praktyka wyglądała tak, że jedna osoba rozłożyła podpory, druga ramię, trzecia wysunęła ramię, następne osoby składały po każdej " sekcji ". W między czasie egzaminator zadawał pytania. Egzamin teoretyczny był w budynku ośrodka a praktyka na parkingu przy ośrodku na aucie podstawionym. Wcześniej na tym aucie odbywała się praktyka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: