Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 wrz 2014, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Witam.


Gdzieś kiedyś na zlocie w Czechach widziałem diodowe uszy pod lusterka, wie ktoś może gdzie mogę takie nabyć ?

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 23 wrz 2014, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2008, 16:32
Posty: 142
Samochód: 2545
Lokalizacja: Szczecinek

https://www.lkw-zubehoer.de/show/9/68/2 ... Hella.html
Powinno pasować. Albo szukaj podobnych fraz w googlach.


Post Wysłano: 14 paź 2014, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

a zna ktoś tańsze rozwiązanie dla takich obrysówek ?

https://www.lkw-zubehoer.de/show/9/68/2 ... t-LED.html

za te 50euro to ja waśiem albo fristomem całe auto oświetlę :P

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 15 paź 2014, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Ursus c330 miał prawie że identyczne na błotniku służyły jako kierunkowskaz, babol tylko w tym że jest pomarańczowy klosz z obu stron no chyba ze tak własnie chcesz. :D


Post Wysłano: 15 paź 2014, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Jutro lecę do Grene :twisted:
Dzięki :D

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 15 paź 2014, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2013, 20:05
Posty: 136
GG: 42752250
Lokalizacja: Opole

Ogółem z Gren-u ma mój ojciec w Ategu stop diodowy na tył dosyć długi i dobrze się spisuje. Na zamówienie szło także te Grene czy jakoś tak :P nie jest złe :mrgreen:


Post Wysłano: 04 kwie 2015, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

A spotkal sie ktos w polsce zeby były w sprzedaży biało-czerwone klosze ?? szukam po allegro i innych sklepach ale bida bida a są takie napewno montowane w John Deere :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 08 kwie 2015, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
A spotkal sie ktos w polsce zeby były w sprzedaży biało-czerwone klosze ?? szukam po allegro i innych sklepach ale bida bida a są takie napewno montowane w John Deere :D
Szukałem dzisiaj dla kolegi. Na allegro pod hasłem "kierunkowskazy dachowe" masz aukcje z pomarańczowymi, ale w treści aukcji jest napisane, że można kupić z białymi kloszami. Przedni zostaje, tylni oklejasz czerwoną folią i gotowe.


Post Wysłano: 22 kwie 2015, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Mam dostęp do uszu diodowych i żarówkowych. Wyglądają identycznie jak Hella ale są z innej firmy i są tańsze. Konfiguracja kloszy to BIAŁO-CZERWONE, POMARAŃCZOWO -CZERWONE, POMARAŃCZOWO-POMARAŃCZOWE Jak ktoś zainteresowany pisać na PW kolega lechmot jest w posiadaniu takich uszu więc jeśli ktoś chce poznać opinię to proszę go zapytać czy warto :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 22 kwie 2015, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

A mnie zawsze zastanawia, którędy ciągnięcie kable, żeby nie było ich widać. Bo rozumiem, że są podłączone pod światła pozycyjne, tak?


Post Wysłano: 22 kwie 2015, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Ja u siebie mam pod osobny wyłącznik, a kable puściłem tak jak oryginalna wiązka idzie do drzwi, lusterek, tutaj koło zawiasu ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 01 paź 2016, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Cytuj:
Wyglądają identycznie jak Hella ale są z innej firmy i są tańsze.
To teraz pytanie laika nie będącego w temacie, bo zastanawiam się nad czymś takim do Robura, ile kosztuje Hella a ile te 'tańsze'? :roll:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 02 paź 2016, 8:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Na Bergu i te holenderskiej stronce po 35 euro. Za sztukę. Ile te zamienniki kosztują nie mam pojęcia.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 02 paź 2016, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
Ile te zamienniki kosztują nie mam pojęcia.
Tyle samo ino w PeeLeNach :mrgreen:

http://allegro.pl/lampa-kierunkowskaz-d ... 07221.html
http://allegro.pl/lampa-kierunkowskaz-d ... 01194.html


Post Wysłano: 02 paź 2016, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Litości :shock: tymi można tyłek podcierać a nie zakładać :shock: podróbki podróbek :P


Post Wysłano: 02 paź 2016, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Serio? Po zdjęciach nie widać różnicy (prócz koloru wkrętów). Czym się jeszcze różnią?


Post Wysłano: 02 paź 2016, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Różnią się wielkością, kształtem, jakością, nie są hermetyczne, gniją na potęgę. Przecież różnica jest ogromna. Przynajmniej w tych kategoriach którymi aj postrzegam takie produkty. Dla innych lampka to lampka to mocowane tak samo i to kolory klosze tez git więc po co kupować helle :P z doświadczenia powiem że hella to hella(również podróbki wygladądające identycznie jak hellaktóre sprzedawałem swego czasu też są super) i nikt mi nie powie. Płacisz raz i wiesz za co płacisz używasz przez długie lata, jesteś zadowolony i nie wstydzisz się na parkingu :)
po lewej podróbki polskie po prawej hella. Rozwiązanie po lewej dla budżetowych amatorów NL tuningu. Sam użyłem takich w magnumce i nigdy więcej już bym ich nie kupił :) Obrazek


Post Wysłano: 02 paź 2016, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Wielkość i kształt można porównać mając dwie obok siebie, więc się nie wypowiem. Ze szczelnością mogę się zgodzić, bo miałem w rękach różne tandetne lampy, więc wierzę Ci na słowo. A co w nich niby gnije? Wnętrzności? To też kwestia wcześniej omawianej hermetyczności.
Porównywać zdjęciami musiałbyś te same kolory, bo czerwony z pomarańczowym, to trochę słabe porównanie.

Trochę śmieszne, że dzięki helli nie wstydzisz się na parkingu. Tak jakby cena lampek wpływała na jakość tuningu. Ważne, żeby dobrze świeciły i były trwałe - na tym się rola lampek kończy. Mam wrażenie, że jakby zamiast helli wstawić iphone, to też by się wszystko w tym poście zgadzało. Czekam, na bezprzewodowe uszy :D


Post Wysłano: 02 paź 2016, 19:11
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Różnica między tym zamiennikiem a oryginałem jest m.in. w wykonaniu. Helle są masywne. Mają grube szkła i moim zdaniem lepszą opcje zasilania i wkładania żarówki. Zamiennik jest bardziej delikatny, śrubki po jakimś czasie rdzewieją ale to nie zmienia hermetyczności, bo miałem u siebie zamienniki na początku i dawały radę. Wymieniłem na Helle bo po prostu taki był mój kaprys. Podobały mi się więc takie założyłem. Jeśli jednak ktoś nie chce większej ilości gotówki wydawać na takie świecidełka, zamiennik również można polecić.

Jeśli kogoś stać na oryginalne doposażenie w tym stylu to okey. Jednak jeśli kogoś nie stać i szuka tańszych wyrobów w moim uważaniu nie jest gorszy bo liczy się frajda z roboty i chęć pogrzebania przy aucie, żeby trochę się wyróżniać. Dla każdego co innego. ;)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 02 paź 2016, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Ja akurat nie byłem zadowolony więc wyraziłem swoje zdanie. Po każdej myjce lub opadach deszczu mogłem hodować w nich rybki i nie była to wina zamontowania lecz źle odlanej obudowy i klosz szczelnie nie dolegał(mógłbym zakleić to sylikonem ale przecież nie o to chodzi) rozwiązanie zasilania tak jak kolega napisał trochę lipne bo masę pobiera ze śruby mocującej więc jeśli ktoś chce zamocować je do plastikowej obudowy lusterka musi przerobić sobie masę. Oprawka żarówki jest wykonana z metalu który w związku z nieszczelnością lampki rdzewieje bardzo szybko nieumożliwiając wręcz wymianę przepalonej żarówki. Co do złośliwego komentarza że czuje się lepszy na parkingu mając uszy hella to nie nie czuję się lepszy, ale osoby które są w temacie wiedzą że czasy są jakie są i hejtowanie jest w modzie. Wiadomo że początki są ciężkie ale z perspektywy czasu wiem że lepiej założyć mniej ale odpowiednie lampki dla tego stylu niż dokładać z czego się da i obwiesić byle mieć nl style. W środowisku w którym żyję jest moda na hejtowanie pseudo tjuningowcó i nie jest to objęte ogólnopolską tajemnicą. Więc nie róbcie nic na siłę byle tylko mieć!!!! Pozdrawiam

EDIT:
A co do zdjęcia to pierwsze ucho jest pomarańczowo-czerwone a przecież nie chodziło tu o porównanie kolorów lecz kształtu chociażby klosza dlatego wybrałem takie zdjęcie...


Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 19:37 przez Bauer, łącznie zmieniany 1 raz.
Scaliłem posty.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: