Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 lip 2014, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

opiszę tutaj mój problem z tomtomem. otóż zrobiłem legalnie aktualizację całej mapy Central and Eastern Europe na najnowszą wersję v930.5563, aktualizacja przebiegła bezproblemowo z użyciem programu tomtom home, który pobrał i zainstalował najnowszą wersję tej mapy w moim tt. problem w tym iż nawigacja zawiesza się po wyborze przeglądania mapy oraz planowania trasy. mogę wejść w opcje, tam się o dziwo nie zacina, w opcjach zaawansowanych w wybieraniu mapy jest do wyboru tylko jedna pozycja, Central and Eastern Europe oczywiście, ponowne wybranie jej nic nie zmienia, reset odpowiednim przyciskiem pod obudową także nie pomaga. backup na dysku oczywiście jest. po tomtomie się takiej lipy nie spodziewałem, jak żyć?! bez formatowania się zapewne nie obejdzie...

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 21 lip 2014, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jak masz backup to przywróć ją do wersji z przed aktualizacji.


Post Wysłano: 21 lip 2014, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

W sumie jak masz backup to możesz usunąć NavCore (system operacyjny), co sprowadza się do formatu urządzenia.
Nie napisałeś jakie masz urządzenie... Moze RAMu mu brakuje?

@Bibor80, ale zacina się system, nie mapa...
ew możesz najpierw usunąć plik Mapsettings.cfg, czy jakoś tak się on nazywa (pisze z pamięci)...


Post Wysłano: 21 lip 2014, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

problem chyba został już na dobre rozwiązany i obyło się bez formatowania. w tt home jest fajna opcja sterowania nawigacją z poziomu komputera na wirtualnym ekranie obrazującym pracę navi. na początku ustawiłem aktualną lokalizację, później kliknąłem na podgląd mapy i nie zawiesiło się, udało się także zaplanować trasę. odłączyłem od kompa i udało się wejść w podgląd oraz planowanie bez zawiechy. wieszała się jednak po wybraniu opcji poprzednich celów. skorzystałem także z backupu, który przywrócił stan z aktualną, ściągniętą już na dysk mapą; pacjent żyje i ma się dobrze, oby w trasie się nie wieszał. btw, zobaczyć na jej ekranie A1 to dla mnie całkowita nowość :mrgreen: tyle razy jechałem z nią w nicości, że już zasłużyłem na coś aktualniejszego :)

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 21 lip 2014, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:

@Bibor80, ale zacina się system, nie mapa...
ew możesz najpierw usunąć plik Mapsettings.cfg, czy jakoś tak się on nazywa (pisze z pamięci)...
A to sorki, mój błąd ;)


Post Wysłano: 12 lip 2015, 15:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Podłączyłem dzisiaj navi do programu tomtom home i po wszystkim wyskoczył mi taki komunikat.
Obrazek
Spotkał się ktoś z czymś takim i wie co zrobić, żeby mapa ponownie działała?
Backup robiłem i wciąż to samo.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 12 lip 2015, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Takie komunikaty są wyświetlane kiedy Navcore nie może współpracować z daną mapą.
Niekompatybilność lub niespatchowana mapa ( :> )


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: