Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 gru 2014, 14:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2010, 18:04
Posty: 167
Samochód: 3xMP3, 1xMP4, 6xMaster, 1xDokker

Magnumki cieszą oko - gratuluje ! bardzo ładnie wyglądają :)
Opisz za jakiś czas porównanie obu do siebie pod względem eksploatacji.
Powodzenia !


Post Wysłano: 15 gru 2014, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Zestawy masz śliczne, chyba w każdym detalu. Mechanicznie ma się rozumieć jak i wizualnie ?:D.

_________________
" Home is where the heart is "


Post Wysłano: 15 gru 2014, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Panie Piotrowski Ty z Pleszewa jesteś??? Chyba będę Cię musiał odwiedzić bo ja tam często bywam to i może Magnumki się obejrzy ;)


Post Wysłano: 15 gru 2014, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:00
Posty: 175
GG: 2267782
Samochód: IVECO Eurostar & VOLVO V40
Lokalizacja: Sochaczew (WSC)

DXi jeździ już od wakacji, więc jako takie rozeznanie pewnie już masz. :)
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda eksploatacja tej jednostki. Słyszałem, że te silniki Volva 500KM są dosyć bezawaryjne (może ciężko Ci to stwierdzić po paru miesiącach). Jak spalanie i moc auta? Do tego jak wrażenia z prowadzenia pojazdu? Magnum to specyficzny układ kabina - podwozie.

Tak jak poprzednik, również proszę o porównanie obu modeli pod względem użytkowania. Nie jestem znawcą tej marki, stąd pytanie: Czy wszystkie silniki w wersjach DXi są produkcji Volvo?

Proszę o rzetelną opinię. Nie ukrywam, że papa rozgląda się za egzemplarzem w takiej właśnie konfiguracji. Stąd tak duże zainteresowanie.

Pozdrawiam :U


Post Wysłano: 15 gru 2014, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Na forum się fajna NL-maniana robi :) Nie myślałem, że magnumka może być tak piękna. Wychuchana, dopieszczona, elementy zgrane. 500-koni pod automatem fruwa, powiedz jak z manualem się sprawuje.

A i jeszcze jedno, ile to waży na pusto z pełnymi kotłami?

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 17 gru 2014, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

No to pocisnąłeś. Ten zestaw zdecydowanie trafia do grona 5 najładniejszych na forum. KOSMOS!!!

Tak niewiele trzeba, by auto było świetne. Choć ja akurat wywaliłbym wszystko zza szyby, bo tylko ją psują te duperele, ale to już indywidualna kwestia kierowcy ;)
Z bólem też przyznam, że wbrew temu jak jest w życiu, starsza siostra zniknęła w cieniu młodszej. :twisted: :mrgreen:

Twoje składy należą do jednych z najbardziej estetycznych na forum, tu wkład mają też nowe naczepy.
Pozazdrościć kierowcom.
Ja natomiast w końcu się zjawię na inspekcję :twisted: tylko pytanie kiedy :lol:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 17 gru 2014, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

Jeszcze cytryny pod zderzak i fele w kolor nadwozia i będzie git.
Jakiej mocy żarówki wsadzone w te helle (w atrapie) i pod co podłączone?

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 17 gru 2014, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Eldorado wszystko w kolejnym aktualu a nawet i wiecej :-D cierpliwości :-D zarowki w lampkach są 10W podłączone są pod postój z dodatkowym wyłącznikiem ;-)


Post Wysłano: 22 gru 2014, 0:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Atego, p_filip89, Piotrek_DSV – bardzo dziękuję za komentarze i miłe słowa!

Jabson: Panie! Poznań, Poznań! :)

Foniek: Jak słusznie zauważyłeś, Magnum 500 jeździ u mnie znacznie krócej niż 460-tka, w związku z czym trudno mi jeszcze dokonać jakiegoś miarodajnego porównania pozwalającego stwierdzić przewagę jednej jednostki napędowej nad drugą lub też postawić między nimi znak równości. Tak na szybko kilka obserwacji. Po 3 miesiącach eksploatacji 500-tki na trasach do Norwegii i Szwecji nie sprawia ona żadnych kłopotów. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to w Magnum 500 DXI utrzymuje się ono na poziomie 33-36 litrów na 100 kilometrów. Z jednej strony nie jest to mało, a z drugiej strony jeździ ono zazwyczaj (zwłaszcza na powrotach) z maksymalnym obciążeniem (papier, stal, tarcica), a i ukształtowanie terenu bywa zróżnicowane. 500-konna jednostka napędowa uwidacznia swą przewagę nad mniejszą siostrą podczas jazdy w pagórkowatym terenie z pełnym tonażem, gdzie z łatwością wyprzedza moje starsze Magnum. Na dobrą sprawę wersja 460 DXI jest jednak w pełni wystarczająca do transportu międzynarodowego, a zużycie paliwa (jak wcześniej wspominałem) można utrzymać na bardzo satysfakcjonującym poziomie. Silniki pochodzące z Volvo można zatem ocenić na plus, komfort jazdy i mieszkania w kabinach moim zdaniem również zdecydowanie przemawia za tym samochodem. Magnum jest autem, które nie jest wolne od słabych punktów (instalacja elektryczna), ale jeśli wszystko jest doglądane, to odwdzięcza się raczej bezproblemową eksploatacją.

Kapsiu: Dzięki! Ja zdecydowanie preferuję skrzynie manualne i myślę, że jej połączenie z 500-konnym silnikiem to dobre zestawienie. Co do wagi to jakoś 2 tygodnie temu pierwsza Renia 460 była ważona na firmie przed załadunkiem i z zapasem paliwa ok. 1000 litrów pusty zestaw ważył ok. 15 300 kg.

Wojtek: Dzięki, jak Ty mówisz że jest w ścisłej czołówce, to aż miło! Taka inspekcja to mile widziana. Mówisz, że niby młodsza to zawsze lepsza? :lol: Sądząc po reakcjach to masz rację, ale dla mnie pierwsza Magnumka pozostaje faworytem :)

Tymczasem młodsza z Francuzek zyskała za sprawą SZUPKA żółtą folię na halogenach oraz dodatkowe oświetlenie w osłonie przeciwsłonecznej i prezentuje się teraz tak:

Obrazek

Pełen efekt w mrokach szwedzkiej nocy :D Czerwona ciężarówka rozświetlona lampkami ma chyba w sobie coś ze świątecznego klimatu...

Obrazek
FOT.: Tomasz Sz. Collection

Z pewnością nie jest to ostatnie słowo i w najbliższych tygodniach można się spodziewać dalszych nowości. Póki co kierowca zaplanował małe zmiany w wystroju na szybie czołowej.

Do usłyszenia! Pozdrawiam!

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Post Wysłano: 22 gru 2014, 1:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2014, 13:19
Posty: 83

oby dwie Magnumki prezentują się przepięknie, lecz jestem bardziej za tą drugą, ładnie, ze smakiem zrobiona! ;)


Post Wysłano: 22 gru 2014, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Kolego jak oceniasz naczepy??? Powiedz co i jak i dlaczego akurat kassbohrer.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 22 gru 2014, 15:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:43
Posty: 162
GG: 0
Samochód: bez adblue
Lokalizacja: SKL

Po prostu piękne samochody! ;) Starsze Magnum przypadkiem we wtorek 16.12 nie było w okolicach śląska ? Pozdrawiam ;)

_________________
EKIPA TYSIĄCA I JEDNEJ TARCZY :):)


Post Wysłano: 22 gru 2014, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2012, 8:02
Posty: 193
Samochód: Volvo Fh16 700
Lokalizacja: Bydgoszcz-UE

Ogólnie Magnum za mną nie przemawia(może dlatego że dwa razy wypadłem) ale tak zrobiła na mnie wrażenie:) widziałem kiedyś na żywca chyba w Ystad ładnie się prezentuje. Jak miał bym wybierać w Renault-ach to wolę to od tej nowej pokraki:)


Post Wysłano: 22 gru 2014, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2012, 14:20
Posty: 141
GG: 42205471
Lokalizacja: Poznań

Wszystko już napisano - rewelacja po prostu! Śmiało można powiedzieć, że jedno z ładniejszych aut na forum. Poznań! :D
Szerokości i Wesołych! :)

_________________
Van Doorne's Automobiel Fabriek.


Post Wysłano: 22 gru 2014, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

WITAM
Naprawdę Gratuluje w tak szybkim czasie kolejny skład i to naprawdę ładny suuper byle tak dalej!

Pozdrawiam
Seve

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Post Wysłano: 22 gru 2014, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

SZUPEK chwali się chwali. Uchylisz rąbka tajemnicy jakie fanty jeszcze zagoszczą (ja jeszcze swoich fantów nie założyłem, nie mam weny na ciągnięcie przewodów) ? Jak się jeździ 500 8) ?

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 23 gru 2014, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

eldorado a dziękuję dziękuję za miłe słowa jak i całej reszcie forumowiczów :D . Co do dalszych modyfikacji to nie mogę zdradzić bo wtedy kolejne aktuale nie będą już tak cieszyły oka :shock: Aktualnie jestem w trakcie przeróbki kolorystyki tabliczek imiennych. Krzyż z szyby miałem całkiem wywalić bo nie pasował lecz przerobiłem go że świeci na pomarańczowo i według mnie wygląda prze zaje...fajnie :twisted: Z oświetlenia dojdą cytrynki i kilka lampek w holenderskim stylu i na przodzie to już wszystko żeby nie przesadzić z ilością bo straci swój urok :) . potem zabieram się za dalszą część auta. Dojdzie też myślę że dosyć humorystyczny akcent ale o tym w kolejnych aktualizacjach. Co do jazdy to jeździ się dosyć dobrze wcześniej jeździłem poliftowych chińczykiem i komfortu prowadzenia volva chyba żadna inna marka nie podrobi ale ogólnie wszystko w aucie na + zresztą nie mogę publicznie powiedzieć inaczej bo Paweł Rekin ma na wszystko oko :lol: :lol: :lol:


Post Wysłano: 23 gru 2014, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:56
Posty: 189
GG: 11914484

Kaj je można w poznaniu z bliska zobaczyć? :D


Post Wysłano: 10 sty 2015, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2010, 16:14
Posty: 305
GG: 12497047
Samochód: SCANIA STREAMLINE

Witam. Jako że były święta i trochę wolnego czasu to znów do Magdalenki doszło kilka lampek, a dokładniej cytrynki i 3 obrysy pod zderzak. Przód już ukończony w 99,9%. Myślę że auto nie zostało przesadzone ani zwieśniaczone :) tabliczki przerobiłem z zielonych na pomarańczowe i krzyż również świeci na pomarańczowo, tak że w nocy wygląda to bardzo fajnie wszystko razem do kupy. Z rzeczy których nie widać to Renia dostała nowe audio czyli radio JVC(USB,BLUETOOTH,PILOT... itp) i nowe głośniki ALPINE. Zdjęcie niestety nie oddaje pełnego efektu oświetlenia ale myślę że nie wygląda całkiem najgorzej :) Pozdrawiam i kolejny aktual już niedługo :)
Obrazek


Post Wysłano: 10 sty 2015, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Chyba jedyne albo jedno z lepiej zmodzonych tej marki drezynek.
Prezes nie myślał o neonie nad blende z tym samym napisem co poniżej szyby

JAk na przykładzie. To jest to 00.1 % którego brakuje :D

Obrazek

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: