Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 kwie 2014, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Witam. Autem jeździmy już ponad 2 miesiące. Tato z samochodu jest zadowolony, również i Ja jestem mile zaskoczony, auto nieźle się zbiera i jest sztywne na drogach. Zdjęcia są z 10kwietnia, niedługo postaram się dać aktualne fotki myślę że już bez tej PL'ki na środku :) Oraz planowany jest zakup dywaników welurowych beżowych pod nogi :) Także za jakiś tydzień nowe fotki się pojawią ;)
Narazie tylko 2 fotki wnętrza, następnym razem porobię więcej :) Chłodnia na zdjęciach nie jest nasza, przez jakiś czas jeździliśmy z inną, ale już podpięliśmy tydzień temu swoją na bazie :)

Marka:DAF
Model:XF105
Kabina:Super Space Cab
Silnik:460
Norma emisji spalin:Euro 5
Rok produkcji:2010 Październik
Przebieg:436202 Km
Wyposażenie:
-ABS
-EBS
-ASR
-Webasto
-Tempomat
-Lampy "łezki"
-Klimatyzacja
-sygnał cofania
-Hamulec,górski
-Radio President
-Tachograf Cyfrowy
-Oryginalne radio DAF
-Blokada tylnego mostu
-Elektryczny szyberdach
-Wbudowana lodówka DAF
-Wbudowana moskitiera w szyberdachu
-Podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa:Chłodnia SCHMITZ 2005r.
Obsługiwane kierunki:Niemcy,Holandia,Rosja,Ukraina

W aucie ostatnio były robione/kupione następujące rzeczy:
-Nowy Napinacz
-Nowe paski
-Całe zestawy nowych łożysk układów
-Naprawa i konserwacja całego przodu ( Alternator, rozrusznik, układ chłodzenia) Wszystko nowe.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Post Wysłano: 26 kwie 2014, 11:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

No ładny Jelczyk ;) Auto prywatne czy tato jest kierowcą?

Miałem kiedyś okazję jechać na okazję podobnym tylko w automacie i muszę potwierdzić, że bardzo przyjemnie się jechało.


Post Wysłano: 26 kwie 2014, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Cytuj:
No ładny Jelczyk ;) Auto prywatne czy tato jest kierowcą?

Miałem kiedyś okazję jechać na okazję podobnym tylko w automacie i muszę potwierdzić, że bardzo przyjemnie się jechało.
Dzięki :) Tato jest kierowcą w firmie :)


Post Wysłano: 13 cze 2014, 8:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siemanko, kolejny aktual tym razem trochę nowości i nie mówię "Stop" :) Większość z was zapewne widziała że naklejka PL'ka zniknęła jak i również pojawiła się forumowa naklejka na chłodni :twisted:
Kolejną rzeczą która jest nowością to eko-skóra, miał być welur, ale ostateczny wybór taty padł na eko ;) Z rzeczy mechanicznych to żadnych nowości nie ma ;) Przebieg na dzień dzisiejszy to 449 225km.

Zdjęcia sprzed trzech tygodni kiedy to wybrałem się na wczesne wakacje :)

Obrazek


ObrazekObrazekObrazek

Oraz zdjęcia z przedwczorajszego przyjazdu z Niemczech i wczorajszego zakładania dywaników.

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Pozdrawiam Kuba!


Post Wysłano: 13 cze 2014, 21:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2013, 20:05
Posty: 136
GG: 42752250
Lokalizacja: Opole

No auto fajnie się prezentuje z zewnątrz jak i w środku. Eko-skórka jak najbardziej na plus ,no i wypasiona naklejka na naczepie. Proponuję jeszcze międzyośki :P
Tylko życzyć bez awaryjnych.


Post Wysłano: 13 cze 2014, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Przy dużych kotłach nie ma miejsca na międzyosiówki.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 13 cze 2014, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2014, 21:24
Posty: 177
GG: 4476957
Samochód: Scania R450 Streamline
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Dafik na ogromny plus, skaj robi robotę. Ogólnie czysto tylko Troche gratow dużo :-P no i tak od siebie dodał bym jeszcze półkę na kokpit B-)

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

_________________
GG 4476957
Żyj długo, intensywnie i wiecznie podążaj za własnym sercem !


Post Wysłano: 13 cze 2014, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

Jeszcze tego tu brakowało :D Ruska mafia na wc.com xD Co do Dafa moje zdanie znasz oby km się kręciły i powodzenia ;)


Post Wysłano: 14 cze 2014, 8:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Cytuj:
No auto fajnie się prezentuje z zewnątrz jak i w środku. Eko-skórka jak najbardziej na plus ,no i wypasiona naklejka na naczepie. Proponuję jeszcze międzyośki :P
Tylko życzyć bez awaryjnych.
Dzięki :D Co do międzyosiek to trochę kosztują ;)
Cytuj:
Dafik na ogromny plus, skaj robi robotę. Ogólnie czysto tylko Troche gratow dużo :-P no i tak od siebie dodał bym jeszcze półkę na kokpit B-)

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
Podziękował, tam na dole to położyłem trochę rzeczy podczas sprzątania dlatego tak to wyszło :) Półki raczej nie będzie, moim i taty zdaniem lepiej prezentuje się wnętrze bez :D
Cytuj:
Jeszcze tego tu brakowało :D Ruska mafia na wc.com xD Co do Dafa moje zdanie znasz oby km się kręciły i powodzenia ;)
Dzięki :)
Pozdrawiam Kuba!


Post Wysłano: 14 cze 2014, 9:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Dafik na ogromny plus, skaj robi robotę. Ogólnie czysto tylko Troche gratow dużo :-P no i tak od siebie dodał bym jeszcze półkę na kokpit B-)

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
W Dafie i tak jest beznadziejna widoczność w prawy dolny róg, a jeszcze z półką to już wcale nic nie widać. Anglicy zaczynają na to zwracać uwagę przy kontroli.
Auto bardzo ładne. Do eko-skóry nie byłem przekonany dopóki nie zobaczyłem tego u kolegi. Na żywo prezentuje się to naprawdę dobrze! :)


Post Wysłano: 16 cze 2014, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Cytuj:
Cytuj:
Dafik na ogromny plus, skaj robi robotę. Ogólnie czysto tylko Troche gratow dużo :-P no i tak od siebie dodał bym jeszcze półkę na kokpit B-)

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
W Dafie i tak jest beznadziejna widoczność w prawy dolny róg, a jeszcze z półką to już wcale nic nie widać. Anglicy zaczynają na to zwracać uwagę przy kontroli.
Auto bardzo ładne. Do eko-skóry nie byłem przekonany dopóki nie zobaczyłem tego u kolegi. Na żywo prezentuje się to naprawdę dobrze! :)
Dzięki Panowie, również nie byłem przekonany do tego, tato niespodziewanie kupił eko skóre. Miał być welur, ale moim zdaniem eko skóra przewyższa nad welurem ;)
Pozdrawiam Kuba! :D


Post Wysłano: 16 cze 2014, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Kojarzę głównie z innego forum, na które czasem zerknę. :wink:
Ile tacie pali ta machina i mniej więcej jaki tonaż wozicie?


Post Wysłano: 17 cze 2014, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Cytuj:
Kojarzę głównie z innego forum, na które czasem zerknę. :wink:
Ile tacie pali ta machina i mniej więcej jaki tonaż wozicie?
Z tonażem to różnie w okresie zimowym najczęściej ciągamy jabłka z Grójca na Moskwę czyli 21ton, jak się robi cieplej to batony 20ton bądź jakieś sprzęty AGD po 12 ton ;) Także różnie jest z tym tonażem.
Spalanie, aktualnego to Ci nie powiem, ale sprzed prawie trzech miesięcy trasa Dom-Moskwa 14 ton wyszła norma 25,6l a na powrocie na pusto zeszła do 21,4l.
W tym tygodniu postaram się przybliżyć tą norme ;)
Pozdrawiam Kuba! :D


Post Wysłano: 19 cze 2014, 9:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Przy dużych kotłach nie ma miejsca na międzyosiówki.
Jak się popiesci to się zmieści. :wink:
Cytuj:
Dom-Moskwa 14 ton wyszła norma 25,6l a na powrocie na pusto zeszła do 21,4l.
W tym tygodniu postaram się przybliżyć tą norme ;)
Pozdrawiam Kuba! :D


U mnie taki daf w automacie 2007r 900kkm, francja, hiszpania. Kierowca nie bierze to 29l. Zazwyczaj w jedną 22t w drugą 16-18. :wink: Ale przeboje były.


Handlowiec z dafa nie umiał odpowiedzieć na pytanie co jest takiego "limited edyszyn" w tej wersji oprócz naklejek i czasem pomaranczowych luster (w daleszycach handlarze wszystkie nawet SC oklejają na limited). Ja mam oklejonego na safety demo który produkowali w 2010r na aucie 2007r i jest jeszcze bardziej limited. :mrgreen:

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 19 cze 2014, 9:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2009, 11:02
Posty: 333
GG: 4473051
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Drzycim

Paanie, przecież DAF już tylko i wyłącznie wypuszcza lymyted edyszon :mrgreen: :mrgreen:

_________________
A,B,C,CE,KW- jest ;)
http://www.rozycki-drzycim.pl


Post Wysłano: 19 cze 2014, 10:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Paanie, przecież DAF już tylko i wyłącznie wypuszcza lymyted edyszon :mrgreen: :mrgreen:
Jak by się zastanowić to ma to jakiś sens. Od 2008r wszystkie ssc są lymyted, Wtedy też z olejem zrobili porządek. Pomarańczowe lustra były w 2009-10r to wychodziło by, że to oznacza ostatnią wersję kompatybilna z magnesem, to już prawdziwy lymyted, jak e5 na tarczki :mrgreen:

Ja naprawialem po dzwonie i mam tak oklejone : http://www.ditzj.de/fora/buzzy/vorarlberg/D70_40354.JPG
Drukarnia oddała mi projekt tych naklejek na cd w jakimś tam formacie. Mogę udostępnić.


Przepraszam za offtopic, Kolego 2010rok skrzynie macie 12'sto czy 16'sto biegową ?

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 19 cze 2014, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Spoko spoko :) 16'biegową ;)
Z nowości, to jutro na bazie będą zakładane nowe opony na środkową oś w naczepie :)


Post Wysłano: 20 cze 2014, 17:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Przedwczoraj wydarzyła się fajna historia :) Mój kolega Yura z Brześcia pojechał do Mińska na Białorusi, aby spotkać się z kolegą z Lidy i porobić wspólnie zdjęcia. Kiedy chciał wrócić do domu na "stopa" zobaczył auto mojego taty i zaczęli machać, tato spoczątku nie chciał się zatrzymać bo dwóch osób by nie zabrał, ale jak zobaczył aparaty i mówiłem że w Mińsku robią zdjęcia chłopaki to odrazu się zatrzymał, i tak wracał Jura wraz z moim tatą 400km do Brześcia, a kolega do Lidy w drugą strone ;) Tutaj kilka zdjęć zrobionych przez Yurego Avdeychika ;)

Mińsk M1, przed zjazdem po Yurego ;)

Obrazek

Pauza 45minut na wspólną kawe :)

Obrazek

Tankowanie

Obrazek

Tankowanie x2

Obrazek

Moja tabliczka :)

Obrazek

Tato wysadził Yurego w Brześciu

Obrazek

PS.Tato o 18 ładuje w Sobolewie, a następnie jedzie do Bremen, w poniedziałek rozładunek i załadunek w Hamburgu jakichś beczek 20T do Lipecka na Rosje ;)


Post Wysłano: 09 lip 2014, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siemasz kolejne zmiany, tym razem felgi na naczepie poszły w piątek do piaskowania, bo ze starych można było już rdze palcami zeskrobywać oraz zostały założone nowe opony Bridgestone na ostatnią oś w naczepie :)
Także kolejna rzecz w tym roku co miała być zrobiona zostaje odhaczona z listy ;) Co do planów to jeszcze w tym roku są małe m.in:
-Pomalowanie zderzaka
-Zakup owiewek na boczne szyby

Możliwe że jeszcze jeden plan zrealizujemy w tym roku niby nic takiego a fajnie będzie ;)

Obrazek

ObrazekObrazek



ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Post Wysłano: 05 kwie 2015, 0:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2013, 18:21
Posty: 44
GG: 43329856
Samochód: DAF

Siemanko, dawno tutaj nic nie pisałem, lekkie zmiany były m.in zderzak został pomalowany, rant na feldze od kierowcy nowy, na starym lakier lekko schodził ;) Plany jeszcze jako takie są, dzienne pójdą w dolne halogeny okrągłe w zderzaku, w środku żarówki na ledowe zostaną zmienione. Naklejka z blendy schodzi, więc zostanie ona do końca zerwana, możliwe że zabiorę się za polerkę zbiorników jak będzie cieplej zobaczymy!
Kierunki też doszły nowe m.in Francja i Hiszpania ;) Przebieg na dzień dzisiejszy jest 537 tyś km.

Jedno zdjęcie nocne z lutego :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: