Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

Pani Minister!
Dostałem dziś dwa wezwania do wskazania kierującego. Mój zestaw ciężki: BMW X5 [DMC=2755 kg] + przyczepka lekka [DMC = 750 kg]. Suma 3505 kg. Dodam, że przyczepka była pusta, w samochodzie tylko ja jako kierowca i aktówka. Nawet zbiornik nie był pełny. Cóż czekam na kolejne wezwania, bo przejechałem jeszcze pół Polski tym zestawem. Co Pan na to czy grzywna - za przekroczenie o 5kg (tylko na papierze) oraz charakter zestawu - mam na myśli samochód czysto osobowy (nawet kratki nie mam) - jest adekwatna? A może takiego pacjenta jak ja powinno się zamknąć za kratki? Może zamiast tej kary oddam Panu przyczepę (kosztowała połowę tej czekającej mnie grzywny)?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

przede wszystkim czy przyczepka była pusta, czy pełna nie miało znaczenia, bo opłata obowiązuje pojazdy i zespoły pojazdów od 3,5t DMC, a chyba 3,505t to więcej niż 3,500t.

druga sprawa to wielkość.
czy jeżeli ja ukradnę Ci z portfela 100zł, a w tym czasie AmberGold zrobi przekręt na kilkadziesiąt milionów złotych, to czy ja stanę się uczciwy i zmieni to Twoje odczucie mojego pojęcia uczciwości?
czy ukradniesz paczkę zapałek, czy samochód, są to takie same akty złodziejstwa.

kolejna sprawa.
Ty to zauważyłeś dopiero gdy Ciebie to bezpośrednio dotknęło, a przypominam że opłaty te płaci tysiące przewoźników w Polsce i to nie tak jak Ty okazyjnie, ale na co dzień.
dodając to, że stawki transportowe niespecjalnie wzrosły, to trzeba wiedzieć, że te opłaty bezpośrednio obciążając zarobki pracowników transportu - uczestników tego forum lub pośrednio poprzez mniejsze inwestycje w pojazdy, sprawiając że jeździmy gorszymi i starszymi pojazdami niż w innych krajach.

więc raczej nie oczekuj od nas ani zrozumienia, ani współczucia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

Trochę się zagalopowałeś z porównaniem kradzieży pudełka zapałek do kradzieży samochodu podobnie jak urząd tą samą karę nakłada na mnie - sam. Osobowy co na ciężarowy. Nie znam drugiego kraju gdzie jak do osobówki zapniesz przyczepę lekką i prywatnie wywozisz trawę z ogrodu to dostajesz taki mandat.
Troszkę pogrzebałem po polskich i zagranicznych forach i za granica przestrzega się turystów przed przyjazdem do Polski z przyczepą kempingową z uwagi na samą konieczność: ponoszenia opłat zrównanych z samochodami ciężarowymi, wyposażenia w urządzenia, kary - nawet za błędnie działający system.
To mówi samo za siebie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

w różnych krajach są różne progi graniczne opłat, ale nie ma to nic wspólnego z tym co wieziesz i w jakim celu. jest DMC i koniec.
problem z Polską polega na czym innym, w większości krajów płaci się za autostrady, u nas za zwykłe drogi też i to jest niezrozumiałe.
ale zasadność tych opłat to już inna sprawa.

natomiast wartość skradzionego przedmiotu nie zmienia fakty złodziejstwa.
u nas przyjęło się zwyczajowo, że drobne kradzieże, to nic takiego i od drobnostek kończy się na dużych rzeczach.

jeżeli czytałeś polskie i zagraniczne fora np. caravaningowe czy kamperowe, to trzeba było dodać, że przestrzega się takich turystów przed plagą kradzieży w Hiszpanii, Francji czy Włoszech, gdzie postawienie przyczepy czy kampera na kempingu w cenie do 40 euro za dzień nie gwarantuje bezpieczeństwa. na tych nawet droższych kempingach powyżej 50 euro za dzień wszelki sprzęt turystyczny na noc musisz chować.
a w Polsce - oaza spokoju. sam będąc na Trakerskich Spotkaniach w Krakowie przed kamperem zostawiłem mebelki turystyczne i rower niezabezpieczony. nikt tego nie pilnował i rano jakoś wszystko było na miejscu.

więc nie narzekaj na Polskę, która jak każdy kraj ma wady, ale też zalety.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

To kradzież i to kradzież - masz rację. W takiej sytuacji rozwiązaniem byłoby spłycenie systemu prawnego by za każde wykroczenie była kara śmierci.

Może w Polsce przestali kraść rowery i meble, bo już wszystkim wystarcza z grzywien za przejazd bez opłaty :) W takim razie płacę - niech to będzie mój haracz. Ale ostrzegam jak mi ktoś rower sprzed przyczepki… to już zawsze będę za drogi płacił.

Zrozumienia ani współczucia do Was nie oczekuję. Popłaczę do poduchy, za kilka dni będzie lepiej. Martwię się jednak o sąsiada, bo to starszy człowiek, żyje z emerytury i ma starego VW ogórka. Przyczepi przyczepkę by zawieźć przedostatnią świnkę do skupu i okaże się, że gratis dostanie komornika.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nikt nie karze za przejazd bez opłaty śmiercią, ale karą określoną w przepisach.
dzisiaj Ty jesteś niezadowolony, bo przekroczyłeś DMC o 5 kg i pewnie takich jest więcej.
ale jeżeli podniosłoby się graniczne DMC powiedzmy do 5 ton, to okaże się że znowu będzie sporo ukaranych o DMC 5,05 tony.
i przy każdej zmianie progu będą tacy. więc jakie widzisz wyjście?
trudno, aby takimi drobiazgami sądy zajmowały się indywidualnie i aby skład sędziowski rozpatrywał, czy miałeś w aucie aktówkę, czy byłeś przed czy po wypróżnieniu i ile miałeś paliwa lub aby to wykrywały systemy kamer na drodze.

Ty dzisiaj doświadczyłeś kary za nieznaczne przekroczenie, ale jeżeli są zakazy weekendowe, czy kiedyś były temperaturowe obowiązujące dla pojazdów powyżej DMC 12t (w Niemczech 7,5t), to znowu jest sporo takich, którzy nieznacznie to przekraczają i to jest sytuacja codzienna na drogach wszystkich krajów.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Kolego mci ZAWSZE masz prawo odwołać się od nałożonej kary. W tym przypadku w trybie administracyjnym (jeśli mnie pamięć nie myli - 7 dni). Zakładam, że doczytałeś pouczenie znajdujące się w dokumencie, który otrzymałeś.
A Twój post (jest to moja subiektywna opinia) wyraża oburzenie w tonie "nowobogackiego właściciela BMW X5", który jest przekonany tylko i wyłącznie o swojej racji.
Kolega Cyryl jasno i dokładnie wytłumaczył co jest czarne a co białe i nie wydaje mi się, by toczenie polemiki w tym temacie zaowocowało stolicą Maroka (czyt. rabatem) na Twoim mandacie.
Dlatego prawo jest prawem i nieznajomość rzeczonego nie zwalnia od konsekwencji jego łamania - zawsze jednak przysługuje Ci odwołanie, o czym wspominałem wcześniej.
Nie chcąc wszczynać awantury napiszę ogólnikowo - w polskim społeczeństwie utarło się przekonanie o tym, iż nieuchronność kary za przewinienie jest czymś abstrakcyjnym. A należy podnosić ze wszech miar gromki krzyk, gdy zostało się ukaranym za naruszenie przepisów.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

Nie skupiamy się tu na x5 tylko na samochodzie osobowym z przyczepka lekką. To podlega pod zwykłą kat. B i moje zdanie jest takie ze kary powinne być ale nie tak surowe. Dodatkowo za jeden błąd nie wolno karać wielokrotnie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Nie mówimy o uprawnieniach do kierowania tylko DMC takze jak przekroczyl masę i lapie sie w opłatę to musi zapłacić. Jak mnie nie stać na jazdę autostrada to jade bokiem.

Wysłane z mojego HaTeCeka

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

Masz racje. Trzeba zapłacić. Ten kto robi na transporcie biznes nie płacąc okrada bo ma styczność z przepisami dzień w dzień. . A co z tymi którzy nieświadomie popełnili błąd. Gdybys pojechał na urlop z rodzinką ciagnąć przyczepkę i dostał po powrocie karę 90.000 zł za 30 bramek to byś dziś mówił inaczej. Takie i gorsze przypadki są i będą bo Holender wjeżdżając do Polski ze znaku d39 powinien zrobic notatki by wszystko zapamiętać nie mówiąc o informacji gdzie ma kupić box.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Gdybys pojechał na urlop z rodzinką ciagnąć przyczepkę i dostał po powrocie karę 90.000 z

Nie tak dawno mój kolega z Niemiec jechał do nad polskie morze na jakiś koncert Sprinterem z przyczepką. Jakie było zdziwienie jak w okolicach Goleniowa ściągnęła go ITD i zażyczyła sobie 3000 zł kary.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Nie skupiamy się tu na x5 tylko na samochodzie osobowym z przyczepka lekką. To podlega pod zwykłą kat. B i moje zdanie jest takie ze kary powinne być ale nie tak surowe. Dodatkowo za jeden błąd nie wolno karać wielokrotnie...
po pierwsze: co ma wspólnego samochód osobowy z przyczepą lekką do opłat?
po drugie: co ma wspólnego kategoria prawa jazdy do opłat?
przypominam, że opłata jest dla pojazdów lub zespołów pojazdów (CZYLI WSZYSTKICH: osobowych, ciężarowych, specjalnych, używanych do celów specjalnych, autobusów, motocykli, motorowerów, rowerów, pojazdów zaprzęgowych, wolnobieżnych, ciągników rolniczych) o DMC powyżej 3,5t.
po trzecie: nie słyszałem o wielokrotnym karaniu. jeżeli przejechałeś w jednym czasie przez jedną bramownicę bez opłat, to gwarantuję Ci, że kara będzie tylko jedna, ale jeżeli przejechałeś prze tą samą bramownicę w dwóch różnych przedziałach czasowych lub przez dwie bramownicę, to kary będą dwie.
po czwarte: jeżeli jesteś kierowcą, jeżeli decydujesz się wjechać na drogę, to Twoim obowiązkiem jest zapoznać się z aktualnymi przepisami.

kara nie jest karnetem, jeżeli mnie kiedyś ukarali za złodziejstwo, to chyba nie znaczy, że mogę kraść do końca życia?
wyobraź sobie, że ja jadę do Anglii na urlop i zostałbym ukarany za jazdę prawą stronę. jakież byłoby moje zdziwienie, gdyby każdy policjant ponownie-wielokrotnie karałby mnie za jazdę prawą stroną.
wróciłbym z urlopu lżejszy o kilkaset funtów i na forum miałbym pretensje do systemu, do świata o takie kary.
przecież jechałem prawą stroną tylko samochodem osobowym z aktówką, nawet z niepełnym zbiornikiem paliwa.

na tym forum większość kierowców jeździ w transporcie międzynarodowym i wielu krajach jest inne traktowanie prawa jak u nas, dla każdego z nich jest to codziennością, że trzeba się zapoznać ze specyfiką kraju, przepisami jakie tam obowiązują, bo nie będzie żadnego: "ja nie wiedziałem".

jeżeli jakaś osoba ma kłopoty w poruszaniu się w systemie prawnym, w tym wypadku jeżeli system ten przekracza jej możliwości intelektualne, to może złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie – częściowe lub całkowite pozbawienie tej osoby fizycznej zdolności do czynności prawnych. ubezwłasnowolnienie następuje w formie orzeczenia sądowego. wtedy wyznaczany jest przedstawiciel ustawowy i on przejmuje odpowiedzialność prawną za czyny tej osoby.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

To dlaczego jeśli policja nagra cię na video na odcinku 1 km to nie płacisz 1000 razy mandatu za każdy metr na którym przekraczałeś prędkość?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

oczywiście możesz sam upomnieć się o podwyższenie mandatu.
jeżeli ten odcinek przeliczysz w układzie CGS -centymetr, gram, sekunda wyjdzie Ci 100 000 wielokrotność mandatu.

przypomina mi to rozmowę blondynek po dzienniku, gdy jedna mówi:
- słyszałaś? w katastrofie lotniczej zginęło 100 osób!
druga:
- popatrz, na stare to byłby milion!

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Chyba się starzeje bo w co raz większej ilości kwestii się z Tobą zgadzam Cyryl.
Podziwiam również Twój upór w tłumaczeniu kwestii, które wydają się być oczywiste.
Jeszcze trochę i ludzie zaczną podważać prawdziwość aksjomatów.

Po raz kolejny również, nie mam nic do wniesienia odnośnie tematu, wszystko, a nawet więcej zostało napisane.
Przepraszam za OT.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

To po co ten post?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Chyba się starzeje bo w co raz większej ilości kwestii się z Tobą zgadzam Cyryl...
może mądrzejesz, ale może sam się pocieszam.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Pani Minister!
Dostałem dziś dwa wezwania do wskazania kierującego. Mój zestaw ciężki: BMW X5 [DMC=2755 kg] + przyczepka lekka [DMC = 750 kg]. Suma 3505 kg. Dodam, że przyczepka była pusta, w samochodzie tylko ja jako kierowca i aktówka. Nawet zbiornik nie był pełny. Cóż czekam na kolejne wezwania, bo przejechałem jeszcze pół Polski tym zestawem. Co Pan na to czy grzywna - za przekroczenie o 5kg (tylko na papierze) oraz charakter zestawu - mam na myśli samochód czysto osobowy (nawet kratki nie mam) - jest adekwatna? A może takiego pacjenta jak ja powinno się zamknąć za kratki? Może zamiast tej kary oddam Panu przyczepę (kosztowała połowę tej czekającej mnie grzywny)?
Jeżeli dostałeś pismo tej treści,to znaczy że nie doszło,do bezpośredniej kontroli.Jakieś foto np z bramownicy tak ? Skąd więc służby wiedzą,że przyczepka ta mam DMC 750kg,a nie 700kg ?Zapytałem,bo nie czaję.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

odnośnie niezrozumienia dlaczego można zostać ukaranym za każdą bramownice osobni prosty przykład. jadąc drogą krajową X po drodze mijasz kilka fotoradarów. przy zadnym nie zwalniasz i każdy robi Ci fotkę. zapłacisz jeden mandat, bo to cały czas to samo wykroczenie, czy kilka, za każdy fotoradar osobno ?

_________________
B, BE, C, CE


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 9:56
Posty: 14

2 pisma ze GITD zarejesrrowało taki przejazd na A4 miedzy Bielanami Wr. A Zgorzelcem. Pierwsze pismo o fotografii z godz. 6.40 i drugie o 7.16. Czyli 2 kary za jeden przejazd w tym samym kierunku. Foto auta i przyczepy pewnie potem system analizuje z danymi wydziału komunikacji bo w systemie VIATOLL zarejestrowany nie jestem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: