Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 kwie 2014, 18:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2014, 18:35
Posty: 12
GG: 255157
Samochód: Nissan Atleon

Witam. Posiadam pomoc drogową i zaświadczenie na przewóz rzeczy na potrzeby własne. Czy aby jeździć zarobkowo muszę mieć coś więcej niż zaświadczenie na przewóz zarobkowy? Auto 7,5T DMC. Jestem jego właścicielem i to Ja będę nim jeździł. Czy świadectwo kwalifikacji jest koniecznie? Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wesołych świąt ;)


Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, 19:49 przez inginio, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 21 kwie 2014, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
zaświadczenie na przewóz zarobkowy.
Czy świadectwo kwalifikacji jest koniecznie?
nie ma takiego dokumentu jak "zaświadczenie na przewóz zarobkowy." - jest za to zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
mimo że będziesz jeździł sam musisz mieć wszystkie dokumenty jak kierowca zawodowy.
komplet informacji jest w ustawie o transporcie drogowym.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 kwie 2014, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2014, 18:35
Posty: 12
GG: 255157
Samochód: Nissan Atleon

Dzięki za odpowiedź. Czyli w takim razie nie da się nic zaoszczędzić. Pozdrawiam


Post Wysłano: 21 kwie 2014, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Dzięki za odpowiedź. Czyli w takim razie nie da się nic zaoszczędzić. Pozdrawiam
chcesz zarabiać?
czy kombinować?
a może jedno i drugie?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 kwie 2014, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2014, 18:35
Posty: 12
GG: 255157
Samochód: Nissan Atleon

Zawsze wiozę maszyny i to dla siebie bo handluje tym i tylko gdy komuś sprzedam to mógłbym je zawieźć i tym samym coś tam zarobić ale zwykle zawozi je mój znajomy z pomocy drogowej. Każdy kombinuje bo taki mamy kraj i przepisy niestety ;(


Post Wysłano: 21 kwie 2014, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Zawsze wiozę maszyny i to dla siebie bo handluje tym i tylko gdy komuś sprzedam to mógłbym je zawieźć i tym samym coś tam zarobić ale zwykle zawozi je mój znajomy z pomocy drogowej. Każdy kombinuje bo taki mamy kraj i przepisy niestety ;(
skoro masz zezwolenie na przewozy własne i masz zawieźć "swoją"maszyne, którą sprzedałeś to po co ci rozrzeszanie o transport usługowy?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 kwie 2014, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2014, 18:35
Posty: 12
GG: 255157
Samochód: Nissan Atleon

Właśnie myślałem że tak to działa ale niestety nie. Np. kupiłem od kowalskiego maszyne i wiozę ją sobie to wszystko jest ok ale jeśli sprzedałem kowalskiemu i jemu wiozę to już jest zarobkowo. Wiadomo że to można obejść umową... Trochę chore te przepisy.


Post Wysłano: 22 kwie 2014, 3:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

transport na potrzeby własne jest wówczas, gdy ładunek jaki wieziesz to:
"rzeczy przewożone są własnością przedsiębiorcy lub zostały przez niego sprzedane, kupione, wynajęte, wydzierżawione, wyprodukowane, wydobyte, przetworzone lub naprawione albo celem przejazdu jest przewóz osób lub rzeczy z przedsiębiorstwa lub do przedsiębiorstwa na jego własne potrzeby, a także przewóz pracowników i ich rodzin"

jeżeli wieziesz maszynę musisz mieć fakturę kupna/sprzedaży, gdzie Ty figurujesz jako kupujący lub sprzedający.
jeżeli w jedną stronę wieziesz jako kupujący, to w drugą musisz jako sprzedający.

ale musisz wiedzieć, że według tych chorych przepisów działa większość firm transportowych w Polsce, a koledzy na tym forum są w znacznej części kierowcami takich firm.
Ty obchodząc przepisy stanowisz konkurencję działającą na zasadach niezgodnych z Twoim zdaniem chorymi przepisami pozbawiając, kierowców z tego forum również, pracy lub pomniejszając ich zarobki.
i na forum pytasz tych kierowców: w jaki sposób masz najskuteczniej działać na ich niekorzyść, trochę to nie fair, co?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 kwie 2014, 7:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2014, 18:35
Posty: 12
GG: 255157
Samochód: Nissan Atleon

Oczywiście że nie fair ale tak jak pisałem wcześniej Ja właściwie to co sprzedam to nie wyworzę tego bo nie z tego żyje i nie mam za bardzo na to czasu. Natomiast wiem ile kosztuje utrzymanie auta, prowadzenie działalności , te wszystkie podatki itd itp bo sam to mam i zdaję sobie sprawę że każdy chce zarabiać pieniądze i to godziwe.Pozdrawiam wszystkich


Post Wysłano: 22 kwie 2014, 8:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Oczywiście że nie fair ale tak jak pisałem wcześniej Ja właściwie to co sprzedam to nie wyworzę tego bo nie z tego żyje i nie mam za bardzo na to czasu...
...Pozdrawiam wszystkich
czyli pytasz: jak mam ukraść ci z kieszeni 100zł, co dla mnie jest gównianą sumą, która w żaden sposób nie wpłynie na mój poziom życia, ale pozdrawiam.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 26 kwie 2014, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
ale jeśli sprzedałem kowalskiemu i jemu wiozę to już jest zarobkowo. Wiadomo że to można obejść umową... Trochę chore te przepisy.
nie zgodzę się - wystarczy że w umowie napiszesz odpowiednie warunki dostawy np. loco odbiorca wtedy nie kasujesz (oficjalnie) klienta za transport, a jednak wieziesz ten towar.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: