Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 kwie 2014, 19:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sie 2013, 21:36
Posty: 63
Samochód: Corolla 2.0d4d 126km

Sprzedający wymieni mi tachograf, jakie są konsekwencje przy kontroli.

_________________
p380la4x2mna
105.410 super space cab


Chwila szukania i proszę: http://www.tachografy.info.pl/prawo-i-i ... ogowy.html
Widzę, że kombinujesz jak możesz. Bo w bajki o zmianie tacho przez kogoś innego nie wierzę.
Poza tym, że możesz mieć problemy z legalizacją tacho, liczne kontrole w firmie to jeszcze diagnosta może nie podbić badania technicznego.
Ale kto zabroni bogatemu?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Tak głupio zapytam... po co zmieniać na analogowy, po co utrudniać sobie życie... Bo życie z tachem cyfrowym jest łatwiejsze, ale nie wiem :>

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3586
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

papier wszystko przyjmie

a dla mnie większą zagadką jest autorka tematu, m.in. posiadaczka multikonta i historie wpisujące się w, że się tak wyrażę, sochaczewski kanon

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Może wam troszkę zabije klina ale w nowym Volvo FH jest możliwość "degradacji" tachografu z cyfrowego na analogowy, oraz podobnie modernizacji analoga na cyfrowy w starszych wersjach.

A co do zmiany tacho to prosty temat przy kontroli wystarczy data pierwszej rejestracji.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Ponoć może i być i z 2010r i młodsze volvo czy mam czy co innego i mieć tacho na tarczki oryginalnie zamontowane, ale ponoć musi być z Azji 8) Tylko nie wiem czy jakby chciał tu to przerejestrować to nie trzeba by było zmienić.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Ponoć może i być i z 2010r i młodsze volvo czy mam czy co innego i mieć tacho na tarczki oryginalnie zamontowane, ale ponoć musi być z Azji 8) Tylko nie wiem czy jakby chciał tu to przerejestrować to nie trzeba by było zmienić.
Ja ci tu cytuję polską broszurę (orginateil Volvo) z 2014r. jeśli już, pisze że taka opcja jest więc i tak cytuję a szczegółów nie znam.
Z ciekawości podpytam we wtorek chłopaków od legalizacji.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Ja nie mówię że nie, bo może, ale wątpię 8)

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

sama opcja może być jednak nikt takiego pojazdu nie zarejestruje na stacji kontroli pojazdów.
ponadto na kierującego pojazdem ( używanym w transporcie drogowym), który ma być wyposażony w tachograf cyfrowy jest nakładana grzywna.
polecam lekturę ustawy o systemie tachografów cyfrowych:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 1494Lj.pdf

nadmieniam że każdy pojazd zarejestrowany po dniu 01.05. 2006 musi posiadać taki tachograf. jednak jest część pojazdów używanych np. w pomocy drogowej które mogą nie posiadać tachografu cyfrowego poniżej zamieszczam link do strony www.firma.gofin.pl gdzie jest to dokładnie opisane;
http://www.firma.gofin.pl/17,2,119,1158 ... owych.html

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
sama opcja może być jednak nikt takiego pojazdu nie zarejestruje na stacji kontroli pojazdów.
ja tylko dałem cytat z broszury, dobrze wiem o dacie 01,05,2006 dlatego napisałem "A co do zmiany tacho to prosty temat przy kontroli wystarczy data pierwszej rejestracji"
Swoją drogą dość dużo na rynku wtórnym Dafów 105 z 2006r z analogowym tacho.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
sama opcja może być jednak nikt takiego pojazdu nie zarejestruje na stacji kontroli pojazdów.
ja tylko dałem cytat z broszury, dobrze wiem o dacie 01,05,2006 dlatego napisałem "A co do zmiany tacho to prosty temat przy kontroli wystarczy data pierwszej rejestracji"
Swoją drogą dość dużo na rynku wtórnym Dafów 105 z 2006r z analogowym tacho.
tak naprawdę chętnie bym zamontował do swojego pojazdu TC było by łatwiej.
to że dafy są z 2006 wcale nie znaczy że nie mogą mieć tachografu analogowego - jak sam napisałeś liczy się data "zero" czyli wszystko co zarejestrowano ( a wtedy było sporo rejestracji) wcześniej może mieć analogi.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2661
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Czesc z was kojarzy pewnie fioletowe MPII megaspace na malych kolach ex Dan-Trans, to sa pierwsze w polsce Euro 5 z konca 2005 roku i maja tacha na tarczki, jeden z kierowcow opowiadal ze w Czechach i Niemczech to bardzo skrupulatnie sprawdzaja daty czy faktycznie mogło to miec analogowe tacho.
XF105 to musialbybyc z samego poczatku produkcji 2006 zeby miec tarczki, jezdzi taki na rejestracjach SWD juz na drugim silniku ale dla szefa to zlote auto :lol:
Pamietajcie ze kontrolujacy to nie sa debile tylko ludzie którzy z tacho i kombinacjami maja doczynienia na codzien :idea:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Cytuj:
(...)jezdzi taki na rejestracjach SWD juz na drugim silniku ale dla szefa to zlote auto (...)
Zapewne obaj wiemy, o jaką firmę chodzi :twisted:
Ale tu ewidentnie Koleżanka pcha się w przekręt. Skoro sama podkłada palec między młotek a kowadło, to jeśli (czego Jej nie życzę) wyjdą kwiatki w czasie kontroli, wcale nie będę ani Jej współczuł ani opłakiwał.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jakby ktoś był zainteresowany, to serwis Scanii w Hamburgu (tak serwis) tworzy takie cuda, że z rozbitków na starszych ramach tworzą nowe R-ki, nowe kabiny, układy napędowe. I stare tacho. A taka fura kosztuje tyle, co nowa Scania. :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3280
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Cytuj:
(...)jezdzi taki na rejestracjach SWD juz na drugim silniku ale dla szefa to zlote auto (...)
Zapewne obaj wiemy, o jaką firmę chodzi :twisted:
Ale tu ewidentnie Koleżanka pcha się w przekręt. Skoro sama podkłada palec między młotek a kowadło, to jeśli (czego Jej nie życzę) wyjdą kwiatki w czasie kontroli, wcale nie będę ani Jej współczuł ani opłakiwał.
Jester, nie do końca ;)
Na taflach SWD jeździ tam parę firm (wszystko rodzina).
Niemniej jednak - analogi tam to skarb. Chociaż mają opanowane wszystko.
Dużo firm kupuje osprzęt komputerowy do kasowania błędów i przestawiania osiągów, etc etc.
Nawet nowe tacha już opanowali.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3586
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Jakby ktoś był zainteresowany, to serwis Scanii w Hamburgu (tak serwis) tworzy takie cuda, że z rozbitków na starszych ramach tworzą nowe R-ki, nowe kabiny, układy napędowe. I stare tacho. A taka fura kosztuje tyle, co nowa Scania. :mrgreen:
I z jaką normą emisji spalin to wychodzi?

A te pierwsze Jelcze 105 na analogu to chyba Euro 4 tylko były.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

105 wychodzilo od początku z normą e4 i e5.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Jakby ktoś był zainteresowany, to serwis Scanii w Hamburgu (tak serwis) tworzy takie cuda, że z rozbitków na starszych ramach tworzą nowe R-ki, nowe kabiny, układy napędowe. I stare tacho. A taka fura kosztuje tyle, co nowa Scania. :mrgreen:
I z jaką normą emisji spalin to wychodzi?

A te pierwsze Jelcze 105 na analogu to chyba Euro 4 tylko były.
Tylko rama jest z początku 06r. cała reszta to nówka więc nawet e6, wedle życzenia.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5952

Teoretycznie musi spełniać normę co najmniej E4, bo jeśli zarejestrowany był po raz pierwszy w 2006, to taka norma go obowiązuje. Podejrzewam, że może spełniać dowolną normę wyższą lub równą E4, w zależności czego sobie zażyczy klient.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: