Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 mar 2014, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2014, 20:37
Posty: 2

Witam panowie. Mam pytanie. Zamierzam jutro iść zapisać się i podwyższyć sobie kwalifikacje w końcu i zrobić C+E. Lecz czytam sobie tak, że trzeba jakieś jeszcze profile sobie wyrabiać w wydziale komunikacji. W tamtym roku robiłem C i było ok bez problemowo. Ten nasz rząd bardzo musi się nudzić i co raz to wymyśla ciekawsze rzeczy. Ale do rzeczy. Czytam, że trzeba im zanieść badania lekarskie i psychotesty? Zgadza się? Więc chciał bym się dowiedzieć od kogoś czy oni to zabierają ze sobą? Czy oddadzą mi, bo chyba do szkoły jazdy też trzeba je dać. Uderzam z samego rana do lekarza i nie wiem, mam brać dwa egzemplarze czy jak? Z góry dzięki za info. Pozdr.


Post Wysłano: 18 mar 2014, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2013, 21:33
Posty: 20
Samochód: Mam.
Lokalizacja: OPOLE

Robisz lekarza i psychotesty, to zanosisz do wydziału komunikacji i oni wydają Ci PKK czyli profil kandydata na kierowcę. Lepiej weź psychotesty w dwóch egzemplarzach bedzie Ci ten drugi potrzebny do Kwalifikacji Wstępnej. Badania lekarskie i psychotesty zostają w wydz. komunikacji do OSK potrzebujesz tylko PKK. No i zdjęcie ale to już chyba wiesz.

_________________
A1, A, B, C, BE, CE
Lewy pas, gaz i płynę =)


Post Wysłano: 18 mar 2014, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2014, 20:37
Posty: 2

A no to wszystko jasne, kwalifikacje mam, bo razem z C zrobiłem. Hmmm, może zajdę najpierw do WK bo minął rok od kiedy wyrabiałem kat C i z tego co pamiętam to oni mają moje badania i psychotesty u siebie więc może nie będzie trzeba jeszcze raz robić


Post Wysłano: 18 mar 2014, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

A tak OT:
Jaka jest ważność badań ? Przykładowo zrobię jutro psychotesty, ale na kurs pójdę za pół roku ? Czy badania mają jakąś określoną datę ważności ?


Post Wysłano: 18 mar 2014, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2013, 21:33
Posty: 20
Samochód: Mam.
Lokalizacja: OPOLE

Jeżeli jutro zrobisz psychotesty to będą ważne przez 5 lat czyli przykładowo do 19.03.2019 ;-)

Marcin2626: w takim razie nie bedziesz musiał robić badań ani psychotestów skoro tamte masz ważne ;-)

_________________
A1, A, B, C, BE, CE
Lewy pas, gaz i płynę =)


Post Wysłano: 18 mar 2014, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Od jakiego terminu zostawiało się badania w WK?
Bo nie wiem czy moje badania tam leżą czy jak zdawałem to jeszcze się nie zostawiało.
Jedno jest pewne, badania i psychotesty z roboty nie przypasują. :/


Post Wysłano: 18 mar 2014, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2013, 21:33
Posty: 20
Samochód: Mam.
Lokalizacja: OPOLE

Skoro nie jesteś pewien - zadzwoń lub podjedź do wydziału komunikacji i zapytaj ;-)

_________________
A1, A, B, C, BE, CE
Lewy pas, gaz i płynę =)


Post Wysłano: 18 mar 2014, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Marcin2626: w takim razie nie bedziesz musiał robić badań ani psychotestów skoro tamte masz ważne ;-)
Będzie musiał. Przerabiam to samo... Do CE musi mieć orzeczenie, do KW zaświadczenie lekarskie, a na psychotestach jest inny numer ustawy na papierku.

I człowiem mimo ważnych badań musi płacić po raz kolejny...


Post Wysłano: 18 mar 2014, 23:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Na to to bym nie wpadł ! :)
Czyli robię psychotesty 19,03,14, ale na kurs idę w 2017 roku, wtedy to odbieram PJ z KW i C i mam wbite 19,03,2019 i w praktyce to mam PJ ważne tylko 2 lata ? :)


Post Wysłano: 18 mar 2014, 23:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Na to to bym nie wpadł ! :)
Czyli robię psychotesty 19,03,14, ale na kurs idę w 2017 roku, wtedy to odbieram PJ z KW i C i mam wbite 19,03,2019 i w praktyce to mam PJ ważne tylko 2 lata ? :)
Tak, bo to okres ważności badań wyznacza termin ważności pj.


Post Wysłano: 18 mar 2014, 23:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Ok, a jak to teraz ugryźć, żeby nie płacić po kilka razy za to samo ? Po prostu poprosić o dwa zaświadczenia ? Do C i KW ? One są jednakowe czy czy czymś się różnią ? A jeżeli chciałbym potem E do C zrobić to czy mogę też od razu takie zaświadczenie wziąć ? Żeby nie załatwiać tego kilka razy ?


Post Wysłano: 19 mar 2014, 0:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Teoretycznie tak, ale który lekarz odejmie sobie od ust dla twojej wygody?
Po prostu musiałby ci dać zaświadczenie do KW i orzeczenie do C i CE.


Post Wysłano: 19 mar 2014, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Jestem świeżo po tych doświadczeniach, więc dodam coś od siebie:P

Po badaniach psychotestów dostaje się zaświadczenie, na którym są wypisane numery ustaw. W moim przypadku są tam dwa numery, odpowiadające przepisom Prawa Jazdy I Kwalifikacji Wstępnej. Zrób sobie kopie, ponieważ Urząd Komunikacji zabiera Oryginał. W przypadku ośrodka jazdy, gdzie robisz prawko i kwalifikację, to nie jest problem bo mają podgląd do profilu kierowcy, ale przecież przyda się później do pracy.

A z badaniami lekarskimi jest większy cyrk:P
Do Prawa Jazdy potrzebujesz Oświadczenie lekarskie, gdzie piszę, że jesteś zdolny do prowadzenia pojazdów silnikowych.
Natomiast do Kwalifikacji potrzebne jest Zaświadczenie, gdzie piszę, że jesteś zdolny do podjęcia pracy na stanowisku kierowca.

Pozdrawiam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: