Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 mar 2014, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Witam, forum przeglądam od wieki wieków, okazało się, że mam nawet działające konto o czym nie pamiętałem. ;) Jako, że od pewnego czasu zacząłem zawodowo jeździć postanowiłem coś wyklepać. Zacznę od przedstawienia mojego białego grzechotnika, którym to zwiedzam Europę. Postanowiłem zacząć od tego, by forumowicze wiedzieli czego szukać na trasie, bo na drodze jak wiadomo spotkać się można zawsze.

Także samochodem, który mam na stanie jest Mercedes Actros, wszelkie dane poniżej, powiem tylko, że wcześniej w poprzedniej i pierwszej mojej firmie jeździłem Dafem XF105. Ogólnie rzecz biorąc z Mercedesa jestem bardzo zadowolony, porównując go do dafa śmiem twierdzić, że bajka. ;) Każdy ceni sobie co innego i odbiera to inaczej, jednak dla mnie Mercedes wypada zdecydowanie lepiej. Mimo mniejszej kabiny, zagospodarowanie przestrzeni jest na 5'tke, komfort jazdy, pozycja za kierownicą i jakość wykonania bardzo mnie zadowala. Naczepa to Kogel, tak widnieje w dowodzie. ;) Jednak to taki składak, który nie był nigdy myty, a farba to słowo mu obce. Zaś przyjacielem jest rdza. Ale światełka świecą, nie ma źle. Wozimy sporo gabarytów, na zestaw mamy zezwolenia i naczepa jest do tego przystosowana... Tak jakby. Mam na myśli wysuwane gabarytki i kogut na magnes. ;)

Co do samochodu, to jestem w trakcie zbierania materiałów i urządzam sobie środeczek. W wygląd zewnętrzny ingerował raczej nie będę. Wewnątrz zaś planuje beżową skórę, a raczej skóropodobizne na dywaniki, boczki drzwi i półeczkę na desce rozdzielczej. Prócz tego beżowe firanki i myślałem o pokrowcach na fotele w tymże kolorze, jednak niestety wszystko co przyszło mi widzieć to jakościowy chłam, a tego nie chcę. ;)

Marka: Mercedes-Benz
Model: Actros
Rok produkcji: 2008
Przebieg: ~550tys
Wyposażenie: Standard ze wszystkim co potrzeba, z ciekawostek fotel pasażera i kierowcy na powietrzu, z dwoma podłokietnikami, pompowaniem i grzaniem dup
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: Kogel, platforma
Obsługiwane kierunki: Europa, głownie kółka PL - Benelux - PL, jednak jeździ się gdzie jest robota. Byłem w Estonii, Słowenii, czasem Anglia, Francja. Cała Europa, mówiąc skrótem. ;)

A teraz kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

A to zdjęcia kolegi Pawła, z którym spotkałem się na rozładunku w Koszalinie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Post Wysłano: 08 mar 2014, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2012, 14:43
Posty: 78
Lokalizacja: Zduńska Wola/Łódź

Co tu dużo mówić,Merol prezentuje się świetnie.Ciekawa robota,jak byś mógł podrzuć jakieś fotki ładunków.Jaka skrzynia ?


Post Wysłano: 08 mar 2014, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:34
Posty: 8
Lokalizacja: Koszalin

Mercedes elegancki, w środku czysto i pachnąco. Szkoda że ten automat tak długo myśli. Czekam na Ciebie po raz trzeci w Koszalinie. Plany masz dobre, znając Twoją osobę to wszystko wypali, powodzenia!


Post Wysłano: 08 mar 2014, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Co tu dużo mówić,Merol prezentuje się świetnie.Ciekawa robota,jak byś mógł podrzuć jakieś fotki ładunków.Jaka skrzynia ?
Skrzynia polautomat, tzw. joystick. Drazni mnie czas w jakim sie zastanawia, ale nie ma tragedii. ;)


Post Wysłano: 08 mar 2014, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2008, 15:40
Posty: 172
GG: 13195351
Samochód: Opel Omega Ford Transit 2.4TD Jumbo
Lokalizacja: Kalisz

Merolek bardzo fajny, ładnie prezentuję się w bieli tylko szkoda że kabinka nie jest najwyższa :wink:
Dla mnie najfajniejszy jest właśnie dzwięk pracy silnika :D
Pozdro i do zobaczenia na szlaku.


Post Wysłano: 08 mar 2014, 20:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

ile wazysz pusty z 12 ?

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 08 mar 2014, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

LisTruck, wiadomo, że w dużej budzie byłoby przyjemniej, ale nie można mieć wszystkiego. ;) A dźwięk tak, grzechotnik pięknie chodzi hehe.
Fafciuk, na pusto waże ~14500 z zalanymi kotłami.


Post Wysłano: 10 mar 2014, 16:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

Co by dużo mówić... Osoba dobrze nam znana z youtube ;)
Za ta marką nie przepadam, ale może dzięki Twojej osobie sie to zmieni :)
Pozdro dla Ciebie i czekamy na filmiki, bo ostatnio coś zapomniałeś o swoich widzach heh ;p


Post Wysłano: 10 mar 2014, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Można jakiś link do YouTube.
Już znalazłem.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 14 mar 2014, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Co by dużo mówić... Osoba dobrze nam znana z youtube ;)
Za ta marką nie przepadam, ale może dzięki Twojej osobie sie to zmieni :)
Pozdro dla Ciebie i czekamy na filmiki, bo ostatnio coś zapomniałeś o swoich widzach heh ;p
Dzieki kolezko. Ja nie zapominam, to wolny czas zapomina o mnie i nie ma kiedy montowac. ;) W lutym mialem zapierdziel, w marcu jak narazie pelen luz wiec montuje. Jutro rano poluj, pojawi sie film z trasy, z ktorej wrocilem wczoraj. ;) Wiosna pelna geba, to energia na nagrywanie wrocila, a do tego trasy szybko sie obraca. W zeszlym, tygodniu zjechalem w srode robiac kolko na Holandie, w tym tygodniu zjechalem w czwartek robiac podobna trase. :) Dlugie weekendy - to lubie. Za marka nie trzeba przepadac. ;) Fakty sa jasne, mi sie nim jezdzi przyjemniej, niz dafami ktorymi mialem okazje jezdzic wczesniej. Takze zamilowanie do jakiejs marki to jedno, a fakty to drugie. :)

A tymczasem fotki laduneczku, ktory trudno dostrzedz. ;) Tarabanilem sie z tym malenstwem z Bredy w Holandii, do Szczecina... W Polsce. :) W Szczecinie rozladowalem i zaladowalem towar na Francje, z ktorym ruszam w niedziele wieczor.

Stal, 6m dluga, 3,05m szeroka i 5,5cm gruba.

ObrazekObrazek

Pozdrawiam i zapraszam na kolejny, swiezy, wiosenny, lecz rownie nudny jak poprzednie film. Jutro rano na kanale youtube TheHusiu. :)


Post Wysłano: 16 mar 2014, 10:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Gryfice czy okolice?

Preferencje dotyczące aut mamy podobne ;)

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 16 mar 2014, 13:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Gryfice czy okolice?

Preferencje dotyczące aut mamy podobne ;)
Okolice, dokładnie Trzebiatów. :)


Post Wysłano: 16 mar 2014, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

To łączy nas Rega bo pochodzę z Łobza ;)

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 16 mar 2014, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Mniejszy bliźniak mojego MPII - wygląda bardzo dobrze, niemniej jednak przy kabinie L zdecydowanie widziałbym "szeroki laciek" :mrgreen:

Skrzynia Powershift czy Telligent?


Post Wysłano: 21 mar 2014, 1:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
To łączy nas Rega bo pochodzę z Łobza ;)
O prosze, to pozdrawiam ziomala z rejonu. ;)
Cytuj:
Mniejszy bliźniak mojego MPII - wygląda bardzo dobrze, niemniej jednak przy kabinie L zdecydowanie widziałbym "szeroki laciek" :mrgreen:

Skrzynia Powershift czy Telligent?
Zeby wygladal dobrze, to wiele mu potrzeba, ale najwazniejsze ze swietnie sie nim jezdzi. Skrzynia Telligent, ktorej czas zastanawiania sie lekko mnie drazni, wymaga przywyczajenia sie i spokoju. Z poczatku bylem nie przyzwyczajony i czesto zdarzalo mi sie zbyt szybko puszczac sprzeglo, co jak wiadomo powoduje irytujace terkotanie. Ale przyzwyczailem sie. Jednak jest to jak dla mnie przyzwyczajenie w rodzaju przyzwyczajenia sie do slepoty. Mozna sie przyzwyczaic, ale lepiej jest widziec. ;)

Poza tematem, wlasnie zjechalem z trasy. Po weekendzie laduje gabaryt 5m szeroko do Anglii. :)


Post Wysłano: 22 mar 2014, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Nowe bajery do kabiny. ;) Dzisiaj odebralem dywanik na tunel i "wkladke" na poleczke z obszywania. Kupilem sam material i obszylem fabryczny dywanik. Kolejny etap to obszycie tym samym materialem boczkow drzwi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I z ostatniego rozladunku we Francji. ;)

Obrazek


Post Wysłano: 22 mar 2014, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Będziesz zadowolony, do pielęgnacji tej "skóry" polecam płyn do czyszczenia tapicerek "Moje Auto" w pomarańczowej butelce wraz ze zmywakiem do naczyń. Cuda się z tego robią :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 22 mar 2014, 16:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2009, 9:26
Posty: 641
Samochód: Man TGA XXL 18.430,Peugot Boxer 2.2

Jakie cuda masz na myśli ??
Husiu Ogólnie dobry pomysł obszycia orginalnego dywaniku przynajmniej taniej wyszło w zakupie bo pewnie robocizna w postaci obszycia nie przewyższyła ceny metra materiału.

_________________
Pilnie sprzedam zbiornik 250l aluminiowy seryjny od mana .
Zainteresowanych proszę o kontakt pw w celu dogadania się.


Post Wysłano: 22 mar 2014, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2012, 12:57
Posty: 195
Samochód: Scania R500 \8/ TOPLINE
Lokalizacja: NO

O proszę Husiu juz gania, jeszcze nie dawno fotki z symulatorów dawałeś :D a tera za prawdziwą fajerą :D a co do klekota , piękny w swojej prostocie, ma to coś w sobie. Plany masz dobre i tego się trzymaj.
Szerokości i powodzonka. :)


Post Wysłano: 28 mar 2014, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Będziesz zadowolony, do pielęgnacji tej "skóry" polecam płyn do czyszczenia tapicerek "Moje Auto" w pomarańczowej butelce wraz ze zmywakiem do naczyń. Cuda się z tego robią :)
Dzieki bardzo kolego. Narazie jestem bardzo zadowolony, nie wiem tylko jak z trwaloscia przy dluzszym uzytkowaniu, szczegolnie podlogi. ;) Dlugo masz juz u siebie? I jak to wyglada po czasie?
Cytuj:
Jakie cuda masz na myśli ??
Husiu Ogólnie dobry pomysł obszycia orginalnego dywaniku przynajmniej taniej wyszło w zakupie bo pewnie robocizna w postaci obszycia nie przewyższyła ceny metra materiału.
Dokladnie, jakosc lepsza, a mniejsza cene. ;) A wyszlo w sumie przypadkiem, po prostu nigdzie nie ma do kabiny z tunelem silnika gotowcow. ;)
Cytuj:
O proszę Husiu juz gania, jeszcze nie dawno fotki z symulatorów dawałeś :D a tera za prawdziwą fajerą :D a co do klekota , piękny w swojej prostocie, ma to coś w sobie. Plany masz dobre i tego się trzymaj.
Szerokości i powodzonka. :)
A widzisz, czas leci, zaraz dzieci. ;)

Jak mam polaczenie z internetem wrzuce fotke bajerow juz w samochodzie. ;) Poza tym pojawila sie naklejka DAS, szef mowi ze Niemcy sie beda bac haha. Zjezdzam do domu, to od razu boczki drzwi ida do obszycia, to dopelni calosci na bokach, gdzie narazie jest ciemno. Obszywany bedzie tez materac, ale jeszcze nie wiem czym. :)

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam spod Frankfurtu, po serii dlugich weekendow w domu czas na jeden w kabinie. ;) Aktualnie jade do Anglii, zrzutka w poniedzialek z samego rana i do domu! Dluzszy weekend. :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: