Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 lut 2014, 0:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Witam , Szukam pomocy ... Pomysłu ... Kupiłem Naczepe z odpinanym balkonem i nie moge jej rozciągnac ,
chodzi o to ze długo stała nie ruszana i zapiekło sie wszystko i zaszło rdzą , wyciagnełem bolce zabezpieczające z obu stron ,
odłączam przewody od naczepy by hamowały koła ... i ciagne MAN-em ale dosłownie nic nie idzie , Siodłowy Pali gume i
naczpe ciagnie z zablokowanymi kołami a za cholere nie chce sie rozciagnac ...
czy ma ktos jakis pomysł ? jutro podam wiecej info o naczepie jezelii trzeba ?


Ostatnio zmieniony 21 lut 2014, 0:32 przez DamLen, łącznie zmieniany 2 razy.
Post wydzielony do odpowiedniego działu.


Post Wysłano: 21 lut 2014, 0:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Może to głupie, ale próbowałeś czegoś tam napsikać? Może jakieś WD albo inny specyfik o podobnych właściwościach? Inne co mi przychodzi do głowy to palnik taki jak do układania papy i grzać żeby się to rozszerzyło i może pójdzie


Post Wysłano: 21 lut 2014, 0:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

wiesz ... ciezko napsikac do szyn które sie wysuwają i są na długosci 6 metrow zasyfione do okoła ... ale lałem Rope do otworów gdzie bolce się wyciaga ... mało tego podpiełem duży ciagnik z tyłu do naczepy i probowałem ruszac manem do przodu a ciagnik ciagnał naczepe do tyłu , nic nie dało ... Grzac mówisz palnikiem ? całą podłoge w naczepie ? hmmm to chyba juz ostateczna opcja ... a Model Naczepy juz mam : broshuis 3abd-48 Tieflader ROK 1984


Post Wysłano: 21 lut 2014, 2:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Klocki,musisz podłożyć klocki i przełamać naczepę.W tej chwili masz duży nacisk od góry,jeżeli podłożysz klocki pod tunelem w miejscu gdzie ma wychodzić rozciąg i opuścisz nieco na poduszkach,powinno zelżeć i pójdzie.Jak rozciągniesz,to zero smarów czy oleju.Woda i składać,rozkładać,zobaczysz jaki syf wypłynie.Przed podłożeniem klocków,sprawdź czy tunel od spodu nie jest już zeszlifowany.Jak blacha będzie cienka jak papier,to podłożenie klocków jeszcze pogorszy sprawę.Trzeba będzie podłożyć gdzieś na bokach.Był by mocno zdziwiony,gdyby udało Ci się rozciągnąć naczepę,bez podkładania.Niektórzy producenci dają do nowych naczep klocki do podkładania.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 21 lut 2014, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

wiesz , kładłem juz tez kolcki wczoraj ... pod tym tunelem , ale nie chciało zejsc w dół to co sie wysuwa , bo na dole widac jest duzo syfu .. wydłubałem tyle ile mogłem brzeszczotem ... ale jak to jest na całej długosci ... to ma duze tarcie ... nie pamietam czy auto opuszczałem na dół , wiec sprobuje dzis jeszcze raz ... jak nie pojdzie to chyba cztery ciagniki po dwa na strone i niech ciągną bo mana zajade ;P


Post Wysłano: 21 lut 2014, 11:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Mieliśmy kiedyś taką naczepę u Strychacza,że trzeba ją było rozciągać,przywiązywać o drzewo.W Bydgoszczy wywalili dość pokaźne drzewo.Mam nadzieję,że bolce wyszły i nic nie trzymają.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 21 lut 2014, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

jak tutaj wstawic zdjecia ? trzeba załadowac je na innej stronie i linka podac ? czy moge tu jakos wkleić ?


Post Wysłano: 21 lut 2014, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
jak tutaj wstawic zdjecia ? trzeba załadowac je na innej stronie i linka podac ? czy moge tu jakos wkleić ?
Wkleić się nie da, jedynie wrzucenie ich gdzieś i podanie linków :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 21 lut 2014, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Post Wysłano: 21 lut 2014, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Post Wysłano: 21 lut 2014, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Można by rzec,zjadłem zęby na rozciąganiu naczep.Po pierwsze zła nawierzchnia.Asfalt,lub beton,ale musi być równo (szuter jest do dupy). Podłożyć musisz z przodu,pod tą stopką otwartą do zakładania poszerzenia (fot nr 1)Wysokość klocków po obydwu stronach taka sama.Wtedy popuść troszkę balkon w dół,trzeba próbować kilkakrotnie,aż będzie ten moment.Nigdy nie składamy naczep na budowie,zawsze wyjeżdżamy na drogę,lub jakiś plac betonowy.Jak to nie pomoże,trzeba zerwać.Bez podkładania czegokolwiek przypiąć tył naczepy o jakieś duże drzewo,porządną liną,lub grubym łańcuchem.Pozostawić go luźnym i ruszyć z buta.Musi zerwać,chyba że naczepa jest pokrzywiona od przeładowania.Moim zdaniem musi puścić.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 21 lut 2014, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Robiłem juz tak jak piszesz z tym podłożeniem klocków nawet na asfalcie i ciagnikami pomagali mi szarpac i nie szło ... chyba zostaje tylko opcja DRZEWO I BUT , Chyba nic sie nie uszkodzi innego ... bedzie trzeba co rozpęd to mocniej ... tylko najgorsze to ze nie wiadomo gdzie przywiązac ją z tyłu ...


Post Wysłano: 21 lut 2014, 23:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Patrzyłeś na podwozie? Tunel nie jest gdzieś wgnieciony ?Z ciężarem jak by się powiesił,na jakimś progu i mocno przełamał,to wykrzywi i zaciśnie rozciąg.Zastanawiam się,do czego służy i dlaczego masz jedno wejście hydrauliczne do naczepy.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Tak czołgałem sie pod nią , tunel nie jest nigdzie wgnieciony , dobrze wygląda ... Są trzy węże hydrauliczne do naczepy i dwa od powietrza , ta hydraulika to chyba do skretnych osi ? nie widze tam siłownika nigdzie ... wiec raczej jest to nie mozliwe ze byłaby rozciagana hydraulicznie ;)

Mam jeszcze jeden pomysł , są tam takie dziury i włozyc do nich rury lub te bolce co wyciagnełem i zalożyc siłownik hydrauliczny i rozepchac.... np. podłaczyc go do ciagnika - kiper


Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Rozciągane nie,ale blokowane hydraulicznie :)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

co masz na mysli ? Blokowanie hydrauliczne ? wydaje mi sie ze tam są tylko te dwa bolce od boku i nic wiecej ... obejrzałem spód dobrze ...


Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Te bolce wyjąłeś i one naturalnie tak są wyjmowane ? Co więc blokuje,zabezpiecza naczepę prze rozerwaniem przy rozciąganiu ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

Tak Bolce wyjęte i tak mają byc zawsze wyciagane do rozciaga - tyle wiem , a myslałem ze tam jest jakies zabezpiecznie ze poprostu nie pojdzie dalej nic np. do połowy długosci pokładu ? Kolego to jest moja 1 taka naczepa - jestem zielony , mówisze ze moze byc zabezpieczana hydraulicznie ? kurde ale jak to jest robione ? znasz sie na tym ?


Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

W mojej poprzedniej naczepie wyglądało to tak.
Bez tytułu.png
Pierwsze do bolec który można było otworzyć (nie wyciągać) a bardziej w prawo za uchem klapka z czterema śrubami.Ta klapka zabezpieczała przed rozerwaniem.Gdy potrzebuję rozerwać naczepę to odkręcam tę klapkę a w rzeczywistości ta klapka,to potężny kwadraciak,który blokuje.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Ostatnio zmieniony 22 lut 2014, 0:49 przez DRIVER1965, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 22 lut 2014, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 paź 2010, 13:14
Posty: 153
GG: 1
Samochód: Man Tga

To takie jakby gniazdo tak ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: