Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 sty 2014, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Witam.

Chciałbym zasięgnąć opinii o tych dwóch ww. samochodach :

1. Fiat Ducato 1998 rok z silnikiem 2,8 Diesel
2. Renault Master 2001 rok z silnikiem 2,5 Diesel

Oba samochody to doubel kabiny z paką. Interesuje mnie przede wszystkim silnik w obu samochodach. Miał ktoś do czynienia z podobnymi pojazdami ? Jak się sprawują ? Jakieś poważniejsze usterki ?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam. :wink:

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 20 sty 2014, 21:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Posty: 7
Samochód: Daily 35s12

Jak master dci,a pewnie jest dci , to dlugo nie pochodzi bo to common rail i pompa wysokiego cisnienia sypie opilkami i zalatwia caly uklad paliwowy, tak samo bardzo slabe skrzynie i przeguby.
Ducato silnik jest nie do zajechania, predzej kasta odpadnie niz silnik stanie, kiedys kupilem takiego to stal pare lat pod drzewem i gnil, elektryka zgnita albo zjedzona przez myszy, dalem plus na zaworek na pompie kombinerkami do rozrusznika i zapalil pol obrotu


Post Wysłano: 20 sty 2014, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Mam Ducato dopel kabine 2,8idtd - auto z 99r po lifcie - spalanie z laweta pusto/pelno - 9l , na dojazdach do pracy po miescie 8-9, dojazdy po 30km w jedna strone - 7l - ale mam zadbany i wpelni sprawny egzemplarz z przebiegiem 200tys . Bardzo fajne autko, ale twarde zawieszenie - trzesie.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 21 sty 2014, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Zdecydowanie Fiat.. Jednostka Iveco,nie do zarżnięcia,części śmiesznie tanie,z minusów to blacharka no i słabe przednie zawieszenie,spalanie 10 litrów na spokojnie trzeba liczyć.Jeśli chodzi o Mastera to jeśli już szukałbym przed 2001 rokiem,bo też były tam montowane silniki Ivecowskie najprostsze 2.5 Diesle z tego co pamiętam miały koło 80 KM,w 2003 roku mieliśmy w posiadaniu taki samochód,w Niemczech już wtedy zrobił 180,u nas kolejne 230 tysięcy,oprócz pompy wody która dwa razy siadła,wymiany szczotek w alternatorze,to się tylko "lało,i jeździło",spokojnie dawał sobie radę :wink: bez problemu zamykał się w 8 litrach..Z czystym sumieniem mogę polecić.. :wink:

Fakt że znaleźć dzisiaj dość utrzymany egzemplarz,jest dość ciężko,no chyba że właśnie w przypadku jakiś wersji do budowlanki..Bardziej pewnie zniszczone przez roboli i worki z cementem,niż przez same dystanse. :mrgreen:

_________________
"And nothing else matters..."


Post Wysłano: 21 sty 2014, 1:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Dzięki wielkie za odzew! :wink:

Co do Mastera to tak jak wspomniał MaciejOsw będzie to najprostszy Diesel 2,5D, żadne tam dci (na szczęście :) ).

A jeszcze w kwestii ładowności - jak oba auta radzą sobie z ładunkiem ok. 1 tony ?

Co prawda nie będzie to budowlanka, ale auto łatwego życia nie będzie miało. :)

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 21 sty 2014, 2:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Co do Twojego ostatniego pytania,wiadomo nie ma się co spodziewać cudów po zwykłym,prostym dieslu bez turbiny w Masterze,przy takich ładunkach nie powinno być problemu..

Ducato ma spory zapas mocy w tej wersji silnikowej,jednak nie każdy potrafi ją wykorzystać,spotkałem się z osobnikami którzy twierdzą że ta jednostka jest mułowata.. :roll: 2.8 zdecydowanie będzie miało lepszy zbiór,ale z własnej autopsji wiem że i 12 litrów potrafi bez problemu łyknąć :mrgreen:

_________________
"And nothing else matters..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: