Strona 3319 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13317 3318 3319 3320 33213468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 paź 2022, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Jadę jutro w kierunku Ciechanowa. Z A1 przez Płock walić i DK60, czy zjechać na Łowisz>Sochaczew>Płońsk, bo co jedna nawigacja to pokazuje inaczej. Odległość w sumie podobna.
Ja bym jechał przez Płock. Przynajmniej z Mławy nie raz tamtedy leciałem na Wrocław i całkiem ok trasa. Zapewne będzie mniejszy ruch jak na DK50.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 06 paź 2022, 15:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

Specjaliści od Włoch, coś się pozmieniało w tym kraju, czy po staremu? 85autostrada SS i inne krajowe lokalne 70km/h wysteplowane cmr podpisy ? Auto własnościowe to upoważnienie nie potrzebne... coś jeszcze muszę wiedzieć? A i łańcuchy na at :roll:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 06 paź 2022, 17:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Cytuj:
Jadę jutro w kierunku Ciechanowa. Z A1 przez Płock walić i DK60, czy zjechać na Łowisz>Sochaczew>Płońsk, bo co jedna nawigacja to pokazuje inaczej. Odległość w sumie podobna.
Ja bym jechał przez Płock. Przynajmniej z Mławy nie raz tamtedy leciałem na Wrocław i całkiem ok trasa. Zapewne będzie mniejszy ruch jak na DK50.
Dzięki, tak zrobiłem.


Post Wysłano: 06 paź 2022, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Specjaliści od Włoch, coś się pozmieniało w tym kraju, czy po staremu? 85autostrada SS i inne krajowe lokalne 70km/h wysteplowane cmr podpisy ? Auto własnościowe to upoważnienie nie potrzebne... coś jeszcze muszę wiedzieć? A i łańcuchy na at :roll:
Wszystko w pigułce, nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
Zakaz wyprzedzania pilnuj, chyba że chcesz 3 msc urlopu
Aa i wszystkie miejsca na CMR gdzie ma być wpisana data, to lepiej żeby była :D


Post Wysłano: 07 paź 2022, 8:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Hmmm... Zatrzymałem się na pauzę na Głownie, nagle podchodzą Panowie z policji technicznej i uświadamiają mnie, że mam kontrolę. :shock: Ogólnie nie chciało mi się z nimi sprzeczać na temat pauzy itp., bo w sumie mam czas ok, ale czy to do końca w porządku to nie wiem... :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 07 paź 2022, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

Kiedyś było głośno o celniku kontrolującego kierowcę ,który jadł zupę na pauzie. Dosyć głośna sprawa, finalnie okazało się że miał prawo przeprowadzić kontrolę.
Edit:https://trans.info/pl/kierowca-skontrol ... osc-159839


Post Wysłano: 07 paź 2022, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dlatego nie chciałem się z nimi sprzeczać, bo widząc jednego z nich, był bardzo pobudzony i nadgorliwy, więc wolałem nie prowokować, bo by zaczął czepiać się naprawdę pierdół. I tu trochę się pomyliłem, bo i tak się przyczepił, ale mandatu nie dał.

Ogólnie dorypał się do przekroczenia ciągłej jazdy 1 października (4:41). Powiedział, że dla mnie mandatu nie będzie, ale dla firmy... Powiedziałem, że z jakiej racji mandat dla firmy, skoro to ja przekroczyłem ten czas? Ten na to: to nikt Panu nie kazał? :D
Po krótkim dialogu, powiedział, że to zmienia postać rzeczy i muszę napisać oświadczenie, że z własnej winy i woli przekroczyłem ten czas... W ten sposób nie ma mandatu dla firmy i dla mnie też nie, bo mam wydruk. :lol: Jak dla mnie to komedia, no i pierwszy raz miałem sytuację, gdzie ktoś przyczepił się do takiego za przeproszeniem... Gówna, bo jak dla mnie to żadne wykroczenie, miałem masę kontroli i nigdy nikt nie był aż tak skrupulatny.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 07 paź 2022, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2019, 21:30
Posty: 29

Jest może jakiś specjalista od wiaduktów? Chodzi mi o wiadukt w kleczy, ile przechodzi tam pod 3.5m i czy jest jakiś sensowny objazd?


Post Wysłano: 07 paź 2022, 21:12
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Hehe.
No jestem :D

Przed wiaduktem pod 8 ton się idzie.
Nie pchałbym się tam, niby na opuszczonych poduszkach przechodzi standard.
Ale tam już niejeden poległ.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 paź 2022, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2019, 21:30
Posty: 29

Actros mp4 streamspace z wszystkim owiewkami na kołach 315/80. Wizualnie wygląda na równego z plandeką, ale nie potrafie wyszukac jakichs jego danych ile ma wysokosci, a nie bardzo mam go jak teraz zmierzyć. Jeśli ciagnik przejdzie to bajka bo naczepa niziutka. Tam ten tonaż olraczej pilnowany? Przy nowych cenach może to być kosztowna przejażdżka :lol:


Post Wysłano: 07 paź 2022, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Obrazek
:D

Ogólnie to wspomniany wiadukt doczekał się już nawet strony na FB :D


Post Wysłano: 07 paź 2022, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

I kamery na filarze.

Jak się nie mieścisz, to wal pod 8t, chyba wszyscy tak jeżdżą, ale nie wiem czy pilnują. Ale i tak zacząłbym od zmierzenia samochodu. Tu decydować będzie nawet to, czy spoilery opuszczone, czy zostawione jak pod firanę.


Post Wysłano: 08 paź 2022, 8:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jak normalna naczepa standard 2,76 w środku to niema szans przy 315/80 tam próbować... Na objeździe raz mnie zatrzymali dawno temu, ale akurat tam miałem firmę i miny panom trochę zrzedły bo na pewniaka do mnie wystartowali...
Nigdy nie mierzyłem tego wiaduktu bo tam się nie pcham, przy znaku 3,5m powinien mieć według przepisów 4m ale widać niema bo nieraz widziałem tam zestaw zakleszczony...


Post Wysłano: 08 paź 2022, 13:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2019, 21:30
Posty: 29

Tu chodzi o sam ciągnik naczepa jest połowę niższa od niego. Nie mam jak teraz zmierzyć a w internecie Nie mogę znaleźć takich informacji.
Musze się akurat dostać do kamieniołomu na drugą stronę, ale 3.8-3.9m myślę że się prześlizgnie.


Post Wysłano: 08 paź 2022, 13:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Tam droga jest przełamana i auta się kleszczą pod wiaduktem.

Jeżeli nie jedziesz tranzytem, to 8T Cię nie dotyczy, ponieważ jest tabliczka, nie obowiązuje transportu lokalnego i zaopatrzenia gminy, czy powiatu.

Ale to było 3 lata temu, jak woziłem betony na jakiś zbiornik wodny,.dojazd do niego był dosłownie krzyżówka na wprost jak wyjedzało się z objazdu i jechałem takim esemi floresami na dół.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 09 paź 2022, 12:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Pytanie do kolegów ze Śląska. Na ul. Konstytucji w Bytomiu przejadę DK88 od Gliwic? Czy tam są jakieś zakazy?

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 09 paź 2022, 13:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

DK88 na odcinku Zabrzańskim ma kilka ograniczeń tonazowych typu RMC 20 ton, ale tam transport ciężki idzie dzień i noc i nikt się tym nie przejmuje , nawet święte cysterny z paliwem :D realnie tą drogą dojedziesz dużym zestawm do Konstytucji. Jak chcesz 100% legal to w Gliwicach z DK88 musisz wjechać na A1 i do Bytomia dookoła autostrada, tak aby potem ulica Celną wjechać do miasta od północnej strony.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 09 paź 2022, 15:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
DK88 na odcinku Zabrzańskim ma kilka ograniczeń tonazowych typu RMC 20 ton, ale tam transport ciężki idzie dzień i noc i nikt się tym nie przejmuje , nawet święte cysterny z paliwem :D realnie tą drogą dojedziesz dużym zestawm do Konstytucji. Jak chcesz 100% legal to w Gliwicach z DK88 musisz wjechać na A1 i do Bytomia dookoła autostrada, tak aby potem ulica Celną wjechać do miasta od północnej strony.
Dzięki. Do Bytomia będę jechał na pusto, masa około 13,5 tony więc luz. A na powrocie będę myślał :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 09 paź 2022, 18:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Tam na Konstytucji nie przyglądaj się za bardzo tubylcą jak jedziesz po węgiel na Bobrek :lol:


Post Wysłano: 09 paź 2022, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Tam na Konstytucji nie przyglądaj się za bardzo tubylcą jak jedziesz po węgiel na Bobrek :lol:
Dobra. Chociaż w nocy chyba nie zauważą jak będę się na nich patrzał? :lol: taka ciekawa okolica? :D po wungiel jadę, niestety. Takich rozrywek przyszło mi szukać :mrgreen:

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3319 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13317 3318 3319 3320 33213468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: