Strona 3394 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13392 3393 3394 3395 33963468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 maja 2023, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 325
Lokalizacja: Warszawa

I przyjales?


Post Wysłano: 26 maja 2023, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Byś się zdziwił z tym wypisaniem najwyższego mandatu….
Miałem przypadek że gość zadzwonił na Policję bo mu się sypie śnieg z lodem z naczepy na auto, gdzie nawet mrozu nie było w nocy i niby ma lakier porysowany…. I co zaraz mnie lotna zdjęła i 500 zeta mandacik najwyższy za to gdzie nie było żadnego dowodu, poprostu uwierzyli że gość zgłosił wiec tak było.
Także ponoć w PL jest zasada domniemanej niewinności i należy udowodnić winę ????
W to akurat wierzę. Jak ktoś zadzwoni, to jest całkiem inna akcja.
Miałem takich zdarzeń w moim grajdołku kilka, raz nawet byłem w sądzie (przegrałem :D ).
Ostatnio już po nowych stawkach, byłem zmuszony do niewskazania kierującego winnego że mu kamień z pod koła wystrzelił, i jakimś ludziom, w jakimś Kia pikaczento wypie r dolił szybę (plandeka była zakryta). 2000zl, kosztuje niewskazanie :/ .
Aktualnie mam kolejny taki temat, nagrali jedno z moich aut, jak jechał bez plandeki na terenie kopalni 15km/h, koleś twierdzi że wywiało kamienia i pół mercedesa [wycenzurowano].

Kiedy mówiłem o nie szukaniu dziury w całym myślałem o zwykłej kontroli, typu za prędkość, czy tak na pałę mnie czasem wyjęli.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 26 maja 2023, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

W nowej propozycji dotyczącej wyprzedzania jest mowa o różnicy prędkości pojazdów 10 km/h.
Pozostaje otwarte pytanie - jak zmierzyć prędkości obu pojazdów w jednym czasie i na dodatek to jeszcze zapisać.
Kolejny przepis niejednoznaczny i w dużej mierze uznaniowy.
W projekcie są wyliczenia o czasie wyprzedzania w zależności od prędkości.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 26 maja 2023, 22:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Radar w scanii pokazuje prędkość pojazdu przed tobą. Inne marki chyba tez takie coś maja :?:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 26 maja 2023, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Daf też to posiada.

Prawda jest taka, że rasowy pies zawsze się do czegoś przyczepi. Zwłaszcza jakiś szczur co chce się wykazać. Policjant-człowiek, jak nie cwaniakuejsz to zawsze da się dogadać.

Miałem "przyjemność" bycia wyjętym na zakazie wyprzedzania przez parę psa+policjanta. Policjant sam powiedział, że te nowe mandaty to jakiś poyeb pisał, ale pies musiał się wykazać i statystyki musiały się zgadzać. :]

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 26 maja 2023, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
I przyjales?
Nie przyjąłem, sprawa wylądowała w sądzie oczywiście rozpatrzona na korzyść tamtego gościa, odwołałem się poszło do rejonowego i to samo….sędzia twierdzi że dowodem jest iż gość dzwonił…. Gdyby zgłosił że lecę jakimś UFO to bym miał problem że niemam uprawnień na takie obiekty latające bo gość widział i to jest święte i niema gadania….


Post Wysłano: 26 maja 2023, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jeżeli chodzi o temat nadgorliwości policjanta, to ja spotkałem się raz w życiu z takim przypadkiem co właśnie "szukoł, aż znaloz". :D Raz trafiłem na policjanta i raz na Inspektora. Ale Inspektor, to był naprawdę ciężki przypadek i wtedy moja kontrola trwała 4 godziny (ponieważ już nie wiedział, do czego się doczepić).

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 26 maja 2023, 23:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Potrzebna miejscówka na week w Szczecinie , plac buforowy na ul. Hryniewieckiego zna ktoś? Co do naszych stróżów prawa to ostatnio kręciłem pauze w Zawdroniu , staliśmy na parę zestawów na drodze dojazdowej do przejścia granicznego ( boczna droga wzdłuż głównej drogi ) i oczywiście ktoś zadzwonił , że stoimy w nieodpowiednim miejscu . Przyjechali obudzili ale z kulturą żeby więcej nie parkowac i kazali dalej stać i odpoczywać. W mojej miejscowości wsumie to mieliśmy zatoczkę tak na trzy zestawy i oczywiście jakiejś pipie się nie podobało a że już tak kolorowo nie jest u mnie z policja to przyjeżdżali i miejscówkę szlak trafił, zero tłumaczenia jest przepis, że nie wolno i koniec . Marzy mi się żebyśmy my jako kierowcy byli jak górnicy . Straj rzecz święta i mimo że nie podoba się to większości to wszyscy wiedzą że z górnikiem trzeba się dogadać a nas kierowców mają w pupie chodź sami na to pracujemy swoim zachowaniem .nasz zawód jest za łatwo dostępny a efekty są takie jakie widzimy.


Post Wysłano: 27 maja 2023, 5:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jednak Kielce to stan umysłu tak samo jak ludzie, którzy tym miastem zarządzają... Ilekroć bym nie jechał od strony Buska, zastanawiam się, dlaczego wstawili zakaz od Morawicy do S7, aby elegancko odciążyć miasto, nie pchać tego żelastwa w te światła, tylko wszystko ciągnie się przez to Scyzorykowo, a od Bilczy to nawet w środku nocy światła włączone... Z jednej strony elektryki, czyste powietrze, ale żaden idiota nie pomyśli o prostym zabiegu, gdzie kamiony zużyłyby dużo mniej paliwa, a i na czasie by się zyskało, a mieszkańcy nie widzieliby znienawidzonych TIRów w mieście...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 27 maja 2023, 6:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Taaa czyste powietrze kogoś interesuje…😂
Przecież co nowa obwodnica to kilka rond albo świateł aby wygenerować więcej pyłu i spalin :lol: lub nowe inteligentne światła które zatrzymują po kilka ładowanych kanionów z obu stron bo z boku Matiz podjeżdża i on musi z marszu przeciąć trasę bez zatrzymania aby było ECO :lol: :lol:


Post Wysłano: 27 maja 2023, 7:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tam mi się kojarzy, że ten zakaz to już z 15 lat temu był, a może lepiej.

Mistrzostwem Świata i okolic są "inteligentne" światła w Kaliszu. Potrafią się zmieniać losowo co dosłownie 15 sekund i nawet w nocy przejeżdżając całe miasto traci się 5-10 minut w stosunku do tego jak było kiedyś.
No i obecnie jedno z większych miast bez jakiejkolwiek obwodnicy. Pzyległe Skalmierzyce już daawno mają, ale w sumie oni pod Ostrów należą.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 maja 2023, 7:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ten zakaz Morawica - Chęciny, dotyczy wiaduktu kolejowego w połowie tego odcinka, który jest w kiepskim stanie.

Ale fakt, zakaz jest w fatalnym miejscu.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 maja 2023, 7:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Obwodnica Kluczborka mistrzostwo tyle rond nawalone , a co do inteligentnych świateł, to Malbork też jest zaj..... na palcach jednej ręki bym policzył ile razy udało się przejechać bez zatrzymania :lol:


Post Wysłano: 27 maja 2023, 8:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

w sprawie inteligentnych świateł - może trzeba spróbować z odpowiednią prędkością dojechać do skrzyżowania?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 27 maja 2023, 8:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Chyba na odcięciu :mrgreen:
A tak na poważnie to przynajmniej w Kaliszu przejazd z odpowiednią prędkością nic nie daje, jak i same światła nie tworzą zielonej fali.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 maja 2023, 9:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Cytuj:
Potrzebna miejscówka na week w Szczecinie , plac buforowy na ul. Hryniewieckiego zna ktoś?
Na weekend jeszcze tam nikt ode mnie nie stał, ale praktycznie co tydzień, mamy tam dostawy/odbiory to chłopaki stoją. Nawet jakis podły prysznic jest. Można stać ile się chce za darmoszke.


Post Wysłano: 27 maja 2023, 9:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Bo to jest postęp technologiczny :lol: jak zrobiłem prawko w latach’90 to jadąc przez Kraków alejami czy to na Hutę lub Wieliczke wyświetlała się fala, świeciło się 50 po chwili 60 zaraz 70 i jak wchodziły kreski to już wiadomo że można puścić gaz bo na zielone nie zdążymy 8) i tak można było cały odcinek przejechać bez zatrzymania na zielonej fali.
Jadąc Turbostarem euro0 było mniej emisji niż jadąc dziś euro6 przez inteligentne sterowanie ruchem …..
Taki mamy postęp i hightec dziś :lol:


Post Wysłano: 27 maja 2023, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Na temat Kielc to proszę mi nic nie mówić. Przecież tam jest świateł chyba najwięcej ze wszystkich polskich miast, przynajmniej podobnej wielkości. Co do drogi Chęciny- Morawica, tam przecież kierowniku oprócz wiaduktu masz 10 ton na całym odcinku.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 27 maja 2023, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Może i jest 10t, w sumie my prawie nie jeździmy na południe od Kielc.

Ale mam tu pewien lifehack: 1km przed wiaduktem od strony Chęcin, jest kopalnia Radkowice. Wiem że są asy którzy na tej kopalni bywają raz na rok, ale przez cały odcinek Chęciny Morawica jeżdżą 4x dziennie. W razie kontroli wciska się kit że jedzie się na kopalnię.
Na tej kopalni plandeki też ładują, więc wymówka również dla kierowców plandek.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 27 maja 2023, 16:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Bo to jest postęp technologiczny :lol: jak zrobiłem prawko w latach’90 to jadąc przez Kraków alejami czy to na Hutę lub Wieliczke wyświetlała się fala, świeciło się 50 po chwili 60 zaraz 70 i jak wchodziły kreski to już wiadomo że można puścić gaz bo na zielone nie zdążymy 8) i tak można było cały odcinek przejechać bez zatrzymania na zielonej fali.
Jadąc Turbostarem euro0 było mniej emisji niż jadąc dziś euro6 przez inteligentne sterowanie ruchem …..
Taki mamy postęp i hightec dziś :lol:
Faktycznie były kiedyś te tablice świetlne z zalecana prędkością, w Chorzowie na Katowickiej to kojarze.

Co do absurdów to kolega kiedyś dostal wezwanie, że mu niedaleko bazy z dachu lód zleciał na auto. Podrapał się po głowie, sprawdził datę i archiwalne prognozy pogody. W danym dniu/nocy temp najniższa temp to było +8 stopni. Sprawa do sądu trafiła i musiał się tłumaczyć że nie jest wielbłądem :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3394 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13392 3393 3394 3395 33963468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mariuszduzy i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: