Strona 2856 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12854 2855 2856 2857 28583472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 kwie 2020, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jeśli im papieru do drukarki nie braknie to wybory maja ogarnięte. Tylko chyba tak sa zaslepieni wladza ze nie zdaja sobie sprawy iż przez taka politykę jaka prowadza to za pół roku nie bedzie czym rządzić.

Moim skromnym zdaniem w tym kraju przedsiębiorcy maja za mała siłę względem klasy niższej która to faworyzuje partia rządząca.
Społeczeństwo ma mentalność która przemawia za tym by zabrać przedsiebiorcy a dac ludowi i pis dobrze to wykorzystuję. Zasłania faktyczny obraz tego jak jest(poprzez nie podawanie faktycznych danych np. na temat inflacji) a podaje dane które prostego człowieka utrwalają w przekonaniu ze to dzieki rządzącym kolejny raz będziemy ewenementem na skalę światową i kryzys nas nie dotknie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Tylko, że znów koło zatacza okrąg - Ci długów narobią, przyjdą nowi - trzeba będzie pasa zacisnąć i znów będą najgorsi. Teraz trzeba dać im rządzić dalej, nawet z dwie kadencje kolejne - tak na zdrowy rozum ... ale tego co by później się zastało, to i Tusk, Wałęsa i Balcerowicz razem by nie odratowali :)

Tak mi się jakaś Kronika Filmowa przypomniała - pokazywali w odcinku jakiś tam czas za PRLu jak chleb zdrożał i wnet ludzie wyszli na ulice - a lektor, że kraj ma się dobrze, się rozwija i td, faktycznie, że chleb zdrożał, ale za to podkłady kolejowe o 40% potaniały :lol:

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

5eba tak w temacie dlaczego jest jak jest.
https://mfiles.pl/pl/index.php/Cykl_koniunkturalny

https://youtu.be/bw6qGGM3_V0 a tutaj takie info z początku roku po którym można było wnioskować że coś niedługo je***

Tak kierowniku należy słuchać analityków

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
ale tego co by później się zastało, to i Tusk, Wałęsa i Balcerowicz razem by nie odratowali :)
Oni to by nawet Norwegię sprzedali razem ze złożami, a na końcu zadłużyli :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Akurat mnie nie trzeba przekonywać.
Ja umiem w matematykę, i umiem interpretować zdobytą dzięki niej wiedzę.

Od wielu lat rząd był na fali, bo była koniunktura, firmy zarabiały, płaciły podatki, przełykały te nowe, bo było z czego to płacić. Teraz koniunktura padła na pysk, brak zysków to brak wpływów do budżetu, a to z kolei spowoduje brak kasy dla pisowskiego motłochu, beneficjentów wszelkich programów, tak gdzieś za 5 tyg.
I gdyby to tak było to jest pięknie, bo za 8 tyg nie będzie co włożyć do gara, i wtedy bomba! Powstanie, rewolta.

Ale tak nie będzie. Taki kraj jak my ma dość duży potencjał w zaciąganiu długów. Tak mniej więcej na 5 lat. I te pisiorowe zrobią wszystko, pożycza każda kasę nie licząc się z kosztami, żeby dać kasę swoim krótkowzrocznym wyborcom.

A że za 5 lat wszystko jebnie, i będziemy gorzej jak Grecja nikt się nie martwi. Jak tak długim okresem może się martwić naród który żyje od pierwszego do pierwszego, i czuje się z tym komfortowo.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kieras wydaję mi się że jednak bardziej realna data jest te 5-6tyg niż 5 lat. Nie chce mnie sie szukać ale gdzieś przy okazji tarczy Morawiecki przyznał ze faktyczne oszczędności kraju przy najgorszym scenariuszu który obejmuje zatrzymanie gospodarki wystarcza na maks miesiąc. A potem będzie loteria kto nas przejmie


Co do zaciągania długów moim zdaniem sprawa wygląda aktualnie inaczej.
Jesteśmy uważani za rynek wschodzacy więc naturalnym jest że przeplywa do nas kapital z rynków rozwiniętych. Ten trend jest nasilany poprzez słabość złotego jak i ogólno światowy dodruk walut. To dlatego ominął nas kryzys 2008 jak i aktualny jest mniej odczuwalny. Nie mniej należy mieć świadomość iż jeśli światowe drukarki nie nadąża chronić kapitału w swoich macierzystych rynkach. To wtedy zagraniczny kapitał ucieknie z pl do siebie i wszystko u nas ***!!

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 21:38 przez ciucma102, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:34

Przyznał się do 50 miliardów, które normalnie starczają na 6-7 tygodni.


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Morawiecki wspomniał o poduszce finansowej, wystarczającej na 5 tyg funkcjonowania.
Zapomniał dodać że polski Bank Centralny druknął se chyba z 6 000 000 000 polskich cebulionów, i że pisiorowe już emitują obligacje (to taki papier dłużny, kiedyś trzeba go będzie odkupić), i pchają je każdemu kto chce.

Wszystko w imię żeby do wyborów nie brakło kasy.

A po wyborach to już Vat się zrobi na 26%, dochodowy na 20%. Wszystko w imię, żeby starczyło dla ludzi, przecież nierobom należy się.

Tak jak mówiłem, Polska to kraj z dużym potencjałem, ile to jeszcze można by pożyczyć i komu by tu jeszcze dowalić podatkiem.
Ten potencjał w tych warunkach starczy tak na 5 lat wg mnie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:44

O ile się zgadzam z tobą, to zwróć uwagę, że wszyscy drukują. Euro i dolary też na potęgę, tylko że reszta pompuje tę kasę w gospodarkę a my w bombelki, nierobów i patologię.

Przecież ta tarcza to jest jakaś kpina.


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie tak dawno mieli pomysl na obligacje stuletnie 0% więc z tym wykupem to bym nie przesadzał.

Każdy kryzys tak i ten służy chwilowemu wprowadzaniu podatków nadzwyczajnych które później stają sie norma (npn dochodowy belki, 23% belki czy aktualnie wprowadzany przez ue podatek od obrotu gotówki i sugerowanie płatności bezgotowkowej.

Nevesu owszem tylko że większość akcjonariuszy naszej pseudo gieldy2 to fundusze zagraniczne które korzystają na dodruku w swoim kraju i pośrednio poprzez to utrzymuja nasz kraj przy życiu skupiając polskie aktywa za swoje pseudo pieniądze gdyż sa tanie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Jakie 100 letnie obligacje na 0 %?
To że rząd chciał takie wyemitować, to nie znaczy że ktoś to kupi.
No sory, ja bym nie umoczył miliardów na 100 lat, żeby może jak się nie wywali, to mi oddadzą to co włożyłem.

Plan piękny, ogłosi się w mediach, ludzie będą widzieli że dobrze się rządzi. O tym że nie wypalił, przemilczy się.

Gratki, złapałeś się.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie kieras nie złapałem sie bo jak i ty mam rozum i od razu wiedzialem jak i ty ze to jakis absurd nie mniej sa ludzie którzy to podlapali

https://www.wprost.pl/finanse-i-inwesty ... grody.html

Tak btw to śledzę loterie lokatowa banku spółdzielczego od kilku lat. Nigdy nie startowalem co podkreślę. Od 4 lat glownej nagrody w powiecie Radomszczanskim nie wygrał nikt kto nie bylby powiązany z owym bankiem. To tak na marginesie gdyby ktoś liczył na nagrode od rządu ktorej i tak nie dożyję

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

I ta logika:
Zabierzmy ludziom kasę w podatkach.
Oddajmy im w postaci 500+.
Z racji że przecież teraz mają piniondze, dajmy im do kupienia obligacje na 0%, co by sfinansować kolejne 500+...

Przecież to nawet zabawne nie jest.

Ps. Kieras na tym forum z dużej się pisze :wink: .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
I ta logika:
Zabierzmy ludziom kasę w podatkach.
Oddajmy im w postaci 500+.
Z racji że przecież teraz mają piniondze, dajmy im do kupienia obligacje na 0%, co by sfinansować kolejne 500+...

Przecież to nawet zabawne nie jest.

Ps. Kieras na tym forum z dużej się pisze :wink: .
A na którym to forum pisze sie z małej?

Na temat logiki władzy to nie ze mną gdyż uważam że jej brak

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Każdy kryzys tak i ten służy chwilowemu wprowadzaniu podatków nadzwyczajnych które później stają sie norma (npn dochodowy belki, 23% belki czy aktualnie wprowadzany przez ue podatek od obrotu gotówki i sugerowanie płatności bezgotowkowej.
No i 23% VATu na 3 lata, a później powrót do 22% :lol:
https://www.newsweek.pl/biznes/gospodar ... ze/b5qcyvq

Przez te płatności kartą to teraz wyjdzie wiele faktów, kto ile ma, skąd, dlaczego i po co. Pytanie czy nie będzie jak w Grecji, gdzie rząd zadbał o bezpieczeństwo pieniędzy obywateli. Zastanawiam się, czy straszenie, że od gotówki się umiera wynika z dbania o obywateli czy ze strachu, że ludzie w popłochu wypłacą całą gotówkę.
https://natemat.pl/146945,grecja-zamyka ... bezpieczne


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Ty tak piszesz na naszym forum.
Więc pytanie na którym jest lekko z du py.

Ale nic to. Ja się nie obrażam.

Jak nam zabronią płacić gotówką, to będzie pełna inwigilacja. Będzie wiadomo kto ile pije piwska, kto chodzi na dziewczynki, i bardzo prosto będzie można zsumować wydatki i porównać z przychodami.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 22:29 przez Kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Ty tak piszesz na naszym forum.
Więc pytanie na którym jest lekko z du py.

Ale nic to. Ja się nie obrażam.
Zmęczony jestem, nie rozumiem

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

glapiński twierdzi że kasy i złota mamy do oporu.
obecnie bankomaty wydaja tylko nowe banknoty - tak jest w dużych miastach.

obecny rząd rozdawał i rozdaje kasę na prawo i lewo ale tylko swojemu elektoratowi gdy była dobra koniunktura nic nie zaoszczędził na ciężkie czasy wychodząc z założenia " że zawsze tak będzie i zawsze będziemy przy władzy"
PZPR i inne partie satelickie też myślały że są wieczne czym to się skończyło wszyscy (albo prawie wszyscy) pamiętamy teraz też tak może się skończyć.

pakiet pomocowy to jest chyba dla nierobów - przychód 15 tys to ma firma co nic nie robi nie mówiąc o zatrudnianiu więcej niż jednej osoby. ktoś kto to zaproponował to nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu firmy i kosztach nawet jak nic nie robi generuje.

u mnie namacalnym widmem kryzysu jest to że płatność jakoś dziwnie przesunęła się o cały tydzień i czasu w robocie spędzam więcej niż normalnie było.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:35

W tych 15 tysiącach to się mieszczą ściemniacze jak ja, którzy uciekli z umowy o pracę. Więc w sumie wyszła taka głupota, że płacić nie muszą Ci co kombinowali i oszczędzali :D


Post Wysłano: 04 kwie 2020, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Cytuj:
Ty tak piszesz na naszym forum.
Więc pytanie na którym jest lekko z du py.

Ale nic to. Ja się nie obrażam.
Zmęczony jestem, nie rozumiem
Mimo że orłem z ortografii nie jestem, to wiem że nazwy własne piszemy z dużej. Nawet w internecie.

Już rozumisz?

Nie żeby mnie to jakoś bolało, ale wisz...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2856 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12854 2855 2856 2857 28583472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: