Strona 3465 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13463 3464 3465 3466 34673472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 lut 2024, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
No nie no, nie mogę uwierzyć że nawet to dało się sp ie r do lić.

Sprzedaję te truchła, dozbieram trochę na Volva, może z wypłat coś chłopaki dołożą, firma przecież do nich dokłada cały czas :).
Niestety, ale kierowniku w Volvo E6 też haki są już wkręcane na gwint. I jak jeszcze widziałem jak chłopak musiał śrubokrętem wydłubać zaślepkę z grilla to mnie rozwaliło :roll: Nic tylko kupować auta z budowlanymi zderzakami, albo biznes nowy założyć i ludziom po fabrycznie zmieniać zderzaki na takie z bolcem na środku :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 23 lut 2024, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Nic tylko kupować auta z budowlanymi zderzakami, albo biznes nowy założyć i ludziom po fabrycznie zmieniać zderzaki na takie z bolcem na środku :D
Eee Panie Ameryki drugi raz się nie da odkryć :D

Obrazek

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 23 lut 2024, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Ee tam, w mojej okolicy jeszcze takiego nie ma co by się w to bawił a kopalni w koło mnóstwo :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 24 lut 2024, 7:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

W Manach słyszałem o przeróbce z E5 plastikowego zderzaka, z wiecznie oberwanymi narożnikami, na E6 budowlane - nowsze, ładniejsze, krótszy narożnik, zaczep do holowania. Kiedyś widziałem megę ze zderzakiem budowlanym i wyglądało to dobrze :)


Post Wysłano: 24 lut 2024, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

My mieliśmy dwa MANy i w obu zderzak budowlany z zaczepem na środku. Najlepsze rozwiązanie jakie może być w budowlance.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 24 lut 2024, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

To chyba najlepsze rozwiązanie w ogóle.

Kiedy mocowanie haka jest do jednej z podłużnic, i auto dobrze się wkleiło, zawsze miałem obawy że po takim dobrym szarpnięciu będzie "schynięte" :).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 24 lut 2024, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Obrazek

Parę lat temu kupiłem CS Scanie 4x4 - zdemontowałem to bo brzydko wyglądało, bach na OLX - drzewiarze się zabijali o to :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 24 lut 2024, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa

Ostatnio widziałem drzewiarza z taką jebitną wyciągarka z przodu. Nowe Volvo 6x4 z HDS. W sumie nie wiem czy te wyciągarki to jakaś nowość czy już od jakiegoś czasu to zakładają? Bo za specjalnie nie widać.


Post Wysłano: 25 lut 2024, 8:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Prawda jest też to, że jednak metalowy zderzak-belka z dafa (tylko w ocynku...) czy Volvo, o wiele więcej zniesie niż te plastiki. Albo chociaż metalowe narożniki jakie były w premium Lander.

W FMX naprawdę taki zaczep wygląda estetycznie, a konstrukcja przypomina to, co pokazał Seba - jest na wierzchu. Z kolei w TGM, chyba w actrosach MP2-MP3 było podobnie, zaczep jest pod klapką z rejestracją.

Wiem, że nie każdy potrzebuje takich rozwiązań, ale teraz patrzę na arocsa, auto budowlane, które da się też kupić na kołach 70 i chociaż wpadli już na to, żeby zderzak był 3 częściowy, to nadal wygląda na plastik, do tego rozszerza się dołem dziwnie, zupełnie inaczej niż w FMX i jeszcze lampy są nisko. Trzeba mieć łeb, żeby to tak zrobić.


Post Wysłano: 27 lut 2024, 11:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 371
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Nie jeździ ktoś jakąś solówką po zachodzie? Potrzebuję przyciągnąć przyczepę dwu osiową z 59590 Geseke do 46-320 Kowale.


Post Wysłano: 27 lut 2024, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Górny/dolny zaczep ? Musi jechać na kołach czy da się ją wrzucić na naczepę firanke ??

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 27 lut 2024, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 371
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Górny/dolny zaczep ? Musi jechać na kołach czy da się ją wrzucić na naczepę firanke ??
Górny zaczep 40mm , 3.9 m bez powietrza w poduszkach więc na firankę ciężko :wink: założenie jest że jedzie na kołach lub tiefbett. Innej opcji chyba nie ma.


Post Wysłano: 28 lut 2024, 19:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Po długim okresie spokoju dla otoczenia i używania głównie słuchawek postawiłem w sypialni konkretniejsze kolumny.
U mnie sukces bo grają świetnie ale sąsiedzi mają "przeebane" 8)

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 28 lut 2024, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Fascynacja dźwiękiem mija po kilku miesiącach, tzn najpierw jest etap "więcej mocy", a potem nie ma kiedy z tego wszystkiego korzystać, a wiadomości lepiej się słucha na 20 watowym nagłośnieniu fabrycznym TV.

Ja z 6 lat temu zainwestowałem w amplituner Yamaha, zestaw głośników Jamo, i największy z tej linii głośnik basowy. Teraz używam tego sporadycznie, ale za to jak czasem jestem sam i siądę w miejscu gdzie jest najlepszy odsłuch i "timing" wszystkich głośników, to nie żałuję tych pieniędzy.
Ale znowu ja już jestem na etapie, że wiem że do dobrego odsłuchu pomieszczenie musi być kwadratem lub prostokątem, bez żyrandoli, mebli, kanap, stabilizowania głośników tymi "stopkami", szukania co rezonuje, bo to wszystko zniekształca, ale to błędne koło. Czasem sądzę że powinno mi się podobać jak robi "łup łup" i osobną symfonie odgrywa tablica rejestracyjna z golfa 4.

No ale taki przyzwoity zestaw nawet jak nie gra to przynajmniej fajnie wygląda :).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 lut 2024, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja ostatnio miałem nawrót choroby i sprawiłem sobie wcale nie tani wzmacniacz i jest na tyle dobry, że teraz pasowałoby lepsze kolumny kupić...
No szukam, co zrobić.
Ciężarówkę też rozebrałem do gołej blachy, położyłem nową instalację, częściowo od BMW, głośniki w innych miejscach niż fabryczne i paradoksalnie bez jakiegoś wielkiego nakładu finansowego efekt przekroczył oczekiwania.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 28 lut 2024, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 371
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Kiedyś też miałem fazę na moc, znaną markę itp. później chcąc kupić coś grającego pojeździłem trochę na odsłuchy po sklepach z nagłośnieniem " fachowym " zaopatrując się w kawałki w formacie bezstratnym na pendrajwie i przekonałem się że sprzęt który z nazwy nic mi nie mówi i na naklejkach nie ma ogromnej mocy potrafi wyrwać z butów. Kontynuując zabawę z muzyką w ubiegłym roku wpakowałem do sypialni głośniki edifier s3000pro i do dziś nie mogę wyjść z podziwu jak te "głośniki komputerowe" zapełniają przestrzeń odtwarzając muzę ze Spotify lub dźwięk z telewizora i są przewodami połączone tylko z gniazdkiem 230v.


Post Wysłano: 28 lut 2024, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Technika idzie do przodu i robi swoje. "Cyfrowe" wzmacniacze pracujące w klasie D, które kładą między innymi do takich głośników, były tutaj takim "gejmczendżerem". Może niekoniecznie będzie to grać liniowo, ale da się zrobić tak żeby grało przyjemnie i/lub efekciarsko.
Obrazek
Streamer za trzy stówki z hakiem podłączony optykiem do wzmacniacza kładzie na łopatki każdziutki odtwarzacz CD jaki drogi by nie był i obsługujesz sobie aplikacją w telefonie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 29 lut 2024, 6:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Fascynacja dźwiękiem mija po kilku miesiącach, tzn najpierw jest etap "więcej mocy", a potem nie ma kiedy z tego wszystkiego korzystać, a wiadomości lepiej się słucha na 20 watowym nagłośnieniu fabrycznym TV.
Nie jestem podjarany jak małolat ani nie będę zmieniał kabli na złote. Po zmianie mieszkania chciałem mieć coś lepszego i w końcu udało się to uzupełnić i z tego się cieszę :wink:

Natomiast wzmacniacza dużego nie kupowałem i korzystam z "cudów chińskiej techniki" jak Rossi wyżej wspomniał.
Fakt, że więcej dałem na dobry przetwornik cyfrowo-analogowy, ale w zestawie i tak było tańsze niż duży "wzmak", daje mobilność, zabiera mniej przestrzeni i pozwala podłączyć słuchawki złączem symetrycznym.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 01 mar 2024, 6:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 371
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Ja tam jestem zdania że jeśli ktoś lubi faktycznie dobrze posłuchać to żadna fascynacja dźwiękiem nie mija po kilku miesiącach a wręcz odwrotnie. Po zakupie jakiegoś lepszego sprzętu zaczynamy dopiero dostrzegać pewne rzeczy ewentualnie kombinować co by tu zmienić na lepsze a mając do wyboru w domu kilka źródeł dobrego dźwięku dopiero zaczynają nam się preferencje tworzyć. Później tylko rozbroić samochód i stworzyć jakieś klimatyczne miejsce pracy... 8)


Post Wysłano: 02 mar 2024, 16:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Z sukcesów, to kilka dni temu stałem się subskrybentem F1TvPro.

16.00 startuje Bahrajn :).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3465 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13463 3464 3465 3466 34673472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: łysy68 i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: