Strona 3129 z 3472 [ Posty: 69439 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13127 3128 3129 3130 31313472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 mar 2021, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1813
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ja temu Krakenowi to współczuję. Fakt, też mam ogromny sentyment do starych aut, z lat 90-tych, ale fakt jest taki, że to już jeżdżące złomy, o ile w ogóle jeżdżą. Miałem kiedyś sam myśli, żeby kupić takie FH12 I gen. ze względu na sentyment czy też DAF-a 95ATi, ale trafienie dobrego egzemplarza to cud i szukanie igły w stogu siana.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 07 mar 2021, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

U nas miałoby to jakiś sens jeszcze. W Ameryce robiąc konkretne trasy starym dobitym tryplem dla mnie mija się z celem. Moje przebiegi roczne betoniarka to pewnie go miesięczna średnia.


Post Wysłano: 07 mar 2021, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1813
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Swego czasu przeglądałem nawet różne zagraniczne serwisy z ogłoszeniami z zachodu i nie dość, że tak samo widać, że to zjeżdżone, zmęczone życiem padaki, to ceny kosmos dodatkowo...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 07 mar 2021, 19:10
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Kraken to dobry przykład metnej logiki, kupil starego klamora bo może jeździć na ręcznej książce, jeździ sobie jak wolny człowiek ale co wroci to musi go remonotowac zeby wyjechać w następną trasę :D temp - 18st a on walczy żeby auto zagadało
Kraken na mocne papiery na amerykańskiego rekina transportu. Kupił rozklekotanego szrota za 11 koła, dołożył prawie drugie tyle i zmian nie widać.
American dream wszedł mu za mocno

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 07 mar 2021, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co do wielu twórców z You Tube to mam takie odczucie że robią to czysto na siłę, taki przerost formy nad treścią byle tylko hajs się zgadzał. Kanałów motoryzacyjnych, które oglądam: Felixiada, Autoholików, Radzio flatout (ma dwa kanały jeden czysto z testowania opon Moto lab) podane mocno technicznie i świetnie, Kameralnie i GCOS oba kanały świetne jeśli lubisz sportowe i wypasione maszyny choć prowadzący tacy średni, Stradale Classic kanał z handlem samochodami z Japonii i Dubaju, Klimek Zone, Dobre Testy jak chodzi o relacje z wyścigów i rajdów (małe kanały) i Maxxsport, Pertyn Ględzi jak pokazuje ciekawe sportowe maszyny.
Jeśli mam mało patologii z dróg to Stop Cham i Polskie Drogi. Ten gość zrobił mi dzień https://www.youtube.com/watch?v=X8F039Gq8JA najlepiej gasi się butem lub jak świeczkę z tortu :lol:
Z transportowych to Rafał Zazuniaka, Dziad trans i Kolegę Man-a z forum, 40 ton. Za to pochwalcie się kto jeszcze od nas nagrywa z forum :?:
A z takich poza motoryzacja to: Adolfa Kudlińskiego (niestety już syna), Komentarz Tygodnia i z kabaretów Czwarta Fala i Królów Żyta. Wiadomo że wszystkiego nie oglądam dokładnie, ale nawet pobieżnie nie których po prostu się nie da patrzyć jak robią z siebie imb...li

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 07 mar 2021, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 813
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
U nas miałoby to jakiś sens jeszcze. W Ameryce robiąc konkretne trasy starym dobitym tryplem dla mnie mija się z celem. Moje przebiegi roczne betoniarka to pewnie go miesięczna średnia.
Ja bym raczej powiedział że jest na odwrót. W USA do takiego auta z lat 90 tych kupisz bez problemu nowe części, tyle że musisz mieć albo dobrą wiedzę na temat mechaniki, albo dobrego mechaniora i takie auto raczej idzie u nich ogarnąć. U nas dostać części, nawet używane do aut z lat 90 tych jest bardzo trudno bo większość już dawno jest poza Europą. A ceny części nowych to kosmos porównując to do wartości rynkowej auta.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 07 mar 2021, 20:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

To ja, bez owijania w bawełnę trzy krótkie propozycje:
- redtube,
- xvideos
- beeg

Miłego wieczoru. :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 mar 2021, 20:53
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

To tak jakbyś podał youtube. Interesujące kanały podaj z tych stron

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 07 mar 2021, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Cytuj:

Ja bym raczej powiedział że jest na odwrót. W USA do takiego auta z lat 90 tych kupisz bez problemu nowe części, tyle że musisz mieć albo dobrą wiedzę na temat mechaniki, albo dobrego mechaniora i takie auto raczej idzie u nich ogarnąć. U nas dostać części, nawet używane do aut z lat 90 tych jest bardzo trudno bo większość już dawno jest poza Europą. A ceny części nowych to kosmos porównując to do wartości rynkowej auta.
Mi bardziej chodzi o sam fakt komfortu jaki oferują obecne auta a te które były produkowane 20lat temu. W Polsce jak ktoś jeździ na lokalu robi dziennie z 200km a nie 2tyś jak w Ameryce. Dla krakena rocznik jest najważniejszy ze względu na tachograf, a nie tam sentyment do staroci :D


Post Wysłano: 07 mar 2021, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Jeśli już weszliśmy na "mokradła" to polecam owiaks,sympatyczna polska para mieszkająca w Hiszpanii... :mrgreen: :lol:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 07 mar 2021, 22:46

Cytuj:
Cytuj:
Dolar dobrą knajpe macie koło jeziora Chorwackie Smaki.Zawsze jak wypada mi jechać na Prudnik to zajezdzam wcześniej nad jezioro i się tam stołuje.
Musisz dać znać jak będziesz w sezonie, to wezmę Cię do knajpy na najlepszy ser smażony w okolicy. Dużym nie dojedziesz, ale jesz przy samej plaży. Świetne porcje, jakość i cena bardzo przystępna. Oczywiście w Nysie mamy jeszcze smaki Armenii. Myślę, że Bauer też na pewno może polecić ;) Nieskromnie powiem, że w Nysie jest sporo fajnych knajp z dobrym żarciem, ale przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm :D
A ja od siebie polecę frykasy nyskie, niby proste a świetne. :D


Post Wysłano: 07 mar 2021, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 813
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:

Ja bym raczej powiedział że jest na odwrót. W USA do takiego auta z lat 90 tych kupisz bez problemu nowe części, tyle że musisz mieć albo dobrą wiedzę na temat mechaniki, albo dobrego mechaniora i takie auto raczej idzie u nich ogarnąć. U nas dostać części, nawet używane do aut z lat 90 tych jest bardzo trudno bo większość już dawno jest poza Europą. A ceny części nowych to kosmos porównując to do wartości rynkowej auta.
Mi bardziej chodzi o sam fakt komfortu jaki oferują obecne auta a te które były produkowane 20lat temu. W Polsce jak ktoś jeździ na lokalu robi dziennie z 200km a nie 2tyś jak w Ameryce. Dla krakena rocznik jest najważniejszy ze względu na tachograf, a nie tam sentyment do staroci :D
To akurat to fakt. Amerykańskie, stare trucki mogą się podobać, ale jeżeli chodzi o ergonomię i komfort to bardziej by je można przyrównać do Kamaza, aniżeli Volvo, czy cokolwiek innego z tej epoki, z aut wielkiej siódemki.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 08 mar 2021, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 955
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Panowie temat pilny na wczoraj...
Posiada ktoś wzór umowy na użyczenie certyfikatu kompetencji zawodowych?

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 08 mar 2021, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
Nie polecam, zrobiłem gładź na mokro zgodnie z jego poradami i nie wyszło to nawet średnio.... :D Pan wiesiu jutuba.
Nie jestem w stanie ocenić merytoryki, nie znam się i znać nie mam ochoty :D Oglądam jako ciekawostkę, bo przyjemnie się ogląda, w przeciwieństwie do innych tego typu nagrywaczy. Gadanie przez 40 min o szlifowaniu gładzi nie urzeka mnie. Ale faktem jest, że ludzie tam czasem w komentarzach się piłują do niego i wygląda, że nierzadko mają rację.
Cytuj:
Akurat dla mnie Ci povagowani to troche porażka.
Najbardziej to było widać jak podjęli temat SSC Tuatary. Skopiowane filmiki z anglojęzycznego YT (które oglądałem 2-3 dni przed ich "materiałami") i to jeszcze z błędami. Nie kumam tego fenomenu, bo zbierają informacje z dostępnych źródeł, filmów, zdjęć wstawiają swoją gadającą głowę i voila autorzy wielcy.
No może właśnie dlatego, że robią porządny research i sklejają w sensowną całość, tak dobrze się to ogląda. A przy okazji wytłumaczone wiele rzeczy w przystępny sposób.
Cytuj:
A co Radzia to niestety, kanał mocno niższowy i najpierw trzeba pracę domową odrobić. Jak już zakumasz o co chodzi w budowie tych zawieszeń to jest imo mega ciekawe, ale na pewno nie dla każdego.
Mnie interesują takie rzeczy, ale próg wejścia jest wysoki. Do tego, uważam, że materiały zbyt vlogowe, zamiast technicznych. To jest to co różni jego kanał od povagowanych - in minus.

Padło sporo ciekawych propozycji, będę musiał przejrzeć, może uda się wybrać coś dla siebie :)


Post Wysłano: 08 mar 2021, 21:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Dolar, o tak tak, polecam Smaki Armenii. Pierwszy raz w życiu tak się ożarłem (dosłownie), że ledwo dotarłem do auta. Mimo wszystko jedzenie smaczne i lokal, przyjemny. Z, pewnością jak, będzie ciepło i te dzbany skończą z tą komedią wirusową to zabiorę żonę nad Nysę może na weekend, żeby sobie pozwiedzać knajpki.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 09 mar 2021, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2650
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dolar, mógłbyś vlogi nagrywać z tych Nyskich knajp i wypromować region :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 09 mar 2021, 20:11

Zabrakłoby nam czasu jeździć po hejterach i ich wyjaśniać. :lol:


Post Wysłano: 09 mar 2021, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3572
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

W ostateczności nagrywanie filmików z zalewania z gruszki delikwentów w betonowe buciki też by mogło być ciekawe.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 09 mar 2021, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Widzę, że na dzień dobry miałbym 3 widzów :D Niech się kończy ta parodia i uderzam na piwo kuflowe do nyskich knajp 8)


Post Wysłano: 09 mar 2021, 22:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Co jak co ale odkąd świrują z tym wirusem, naprawdę brakuje mi tego, by iść do kanjpy, i napić się piwa z kufla na ogródkach wieczorem.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3129 z 3472 [ Posty: 69439 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13127 3128 3129 3130 31313472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: