Strona 3371 z 3472 [ Posty: 69431 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13369 3370 3371 3372 33733472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 mar 2023, 10:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Sam widzę u siebie, że zaczyna pojawiać się problem braku powrót z Kasztana do kraju. Albo inaczej. Powroty są no ale jak stawka do kitu to się stoi po prostu i czeka.

Z braku jakiejkolwiek roboty, każda inna jest na wagę złota. Słysząc ile ludzie maja do spłaty kredytów, to łeb puchnie. Sam znam tapicera, który zarabia naprawdę dobrze jak na prace na miejscu, a cała jego wypłata idzie na ratę, i żyją z pensji żony. :shock:

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 08 mar 2023, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 183
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Cytuj:

Z braku jakiejkolwiek roboty, każda inna jest na wagę złota. Słysząc ile ludzie maja do spłaty kredytów, to łeb puchnie. Sam znam tapicera, który zarabia naprawdę dobrze jak na prace na miejscu, a cała jego wypłata idzie na ratę, i żyją z pensji żony. :shock:
I właśnie poruszyłeś ciekawy temat. Ostatnio dla przykładu mój sasiad który odłożył prawko do szuflady 2 lata temu i zarzekał się że nigdy więcej tirowania bo woli mniej ale codziennie być w domu ostatnio przy piwie zaczął coś wspominać że chyba trzeba zajrzeć do szafki i wyjąc te kwity 😀.
Chociaż ja dalej uważam że ludzie jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę jak jest i że będzie jeszcze gorzej. Ale jestem pewny że w okolicach kwietnia/maja niektórym oczy się szerzej otworzą jak np. pierwsze rachunki kwartalne (za gaz czy prąd) zobaczą.


Post Wysłano: 08 mar 2023, 11:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Warto byłoby dodać jaki region i o jakim transporcie mowa. Różnica bedzie w zarobkach mniejsza miedzy halą, a krajówką, a wieksza miedzy halą, a międzynarodówką. Ja za 1.5 miesiąca świętuje 2 lata bez transportu i nie myślę o powrocie.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 08 mar 2023, 11:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

Tak się dzieję jak biedni chcą żyć jak bogaci.
Pajar się wywalił czy tabor zmniejsza?


Post Wysłano: 08 mar 2023, 11:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 183
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Cytuj:
Warto byłoby dodać jaki region i o jakim transporcie mowa. Różnica bedzie w zarobkach mniejsza miedzy halą, a krajówką, a wieksza miedzy halą, a międzynarodówką. Ja za 1.5 miesiąca świętuje 2 lata bez transportu i nie myślę o powrocie.
Podlaskie - tu się nigdy dobrze nie zarabiało i pewnie długo się nie zmieni. Gdzie byś nie poszedł to dostaniesz najniższa krajową a przy jakimś doświadczeniu na danym stanowisku możesz liczyć maksymalnie na 500 zł więcej niż podstawowa pensja.
Jest dużo pracowników z BY którzy nie mają kłopotu z językiem PL a z chęcią wezmą prace za najniższa krajową.
Z transportem jest podobnie - zarobki przy robocie w koło komina to kwoty raczej około 4500 zł (a może i nawet mniej) a wychodzisz o 6 z domu wracasz o 18.
Międzynarodówka z koleji inaczej wyglada niż np. na zachodzie kraju - każdy przewoźnik ma na uwadze że kółko na DE i powrót na bazę to raczej nie biznes - do samej granicy to dzień jazdy gdzie taki z poznania doleci za szychtę. Poza tym z wyjazdem kłopot nie mając dojścia do klienta bo transa czy innej giełdy to wyjedziesz za 0.5 e z 24t.
Nie raz i nie dwa wyjeżdżałem na pusto do centrum kraju żeby pojechać dalej na zachód bo nawet nie opłacało się drzwi od naczepy otwierać


Post Wysłano: 08 mar 2023, 12:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Tak się dzieję jak biedni chcą żyć jak bogaci.
Pajar się wywalił czy tabor zmniejsza?
Gdzieś na instagramie pisali, że się całkowicie wywalił i nie wypłacił podobno nawet pensji :?:

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 08 mar 2023, 13:00
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

a to jakaś kolejna celebrycka doprava? ten cały pajar?

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 08 mar 2023, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:


Podlaskie
No ja akurat centrum Wielkopolski więc punkt patrzenia też inny.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 08 mar 2023, 13:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

Settler
Pajar woził się w ciuchach tsno razem z rekinami transportu, coś tam chyba nagrywał ale nie wiem.
Nie ma człowiek instagrama to niewie co się dzieję w świecie transportu.


Post Wysłano: 08 mar 2023, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1811
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

https://youtu.be/zsLiVDrZFYE

To sam prezes Pajar :mrgreen:

To teraz w końcu opłaca się czy nie opłaca? :D

Wracamy do punktu wyjścia. :roll:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 mar 2023, 17:23
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Najlepszy komentarz pod filmem
:D

Obrazek

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 08 mar 2023, 17:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3572
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Takie tam z fejsbuczka.
Obrazek

Znajomy szuka kierowcy, ale bez jakiegoś specjalnego ciśnienia, to też kilku kandydatów go odwiedziło, większość by chciała jeździć 2/1 albo najlepiej 2/2, ale pensja oczywiście za cały miesiąc.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 mar 2023, 18:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:

Z braku jakiejkolwiek roboty, każda inna jest na wagę złota. Słysząc ile ludzie maja do spłaty kredytów, to łeb puchnie. Sam znam tapicera, który zarabia naprawdę dobrze jak na prace na miejscu, a cała jego wypłata idzie na ratę, i żyją z pensji żony. :shock:
Bo widzisz jest tez druga strona medalu.
3 lata temu miałem brać kredyt, mieliśmy z żoną 670 tys zdolności razem a potrzebowaliśmy 367 tys wziasc. Mimo to się nie zdecydowaliśmy bo pojawiała się inna opcja i dzisiaj cieszę się z tego niezmiernie bo z raty 1600 zł miałbym prawie 4000, pewnie dalibyśmy radę ale perspektywa nie za kolorowa.
Wtedy mieliśmy 3 różnych doradców kredytowych, w tym jednego znajomego i każdy z nich powtarzał to samo przy rozmowach. Jak brać z głowa kredyt to maks 3/4 tego co można dostać i mieć przynajmniej na rok do przodu odłożone pieniądze na ratę w razie w. A 90% ludzi jak mówili brali w opór ile się dało. Mogli 600 tys to brali 600 tys. Postawa się a zastaw się. Dużo ludzi po prostu nie na żadnej poduszki finansowej, żadnej.


Post Wysłano: 08 mar 2023, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Dość szybko się zweryfikowało to nośne i prześmiewcze hasło TSNO.
Cytuj:
Dużo ludzi po prostu nie na żadnej poduszki finansowej, żadnej.
Mózgu też.


Post Wysłano: 08 mar 2023, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Z kierowcami to ja średnio co najmniej raz w miesiącu odbieram telefon od kogoś kto szuka pracy. Ale taboru nie mam zamiaru powiększać, a dwa, póki mogę to wolę jeździć sam niż płacić kolejną pensję kierowcy. Jeszcze to mniejszy problem jak kierowca ogarnięty, mamy dwóch i są w porządku. Gorzej jak przyjdzie taki że albo nie wjedzie na budowę bo nie umie, albo wjeżdżając coś rozwali, czy się wepcha tam gdzie nie powinien, albo powie że na wahadło kolejowe to on nie będzie w kółko jeździł. Z rozumnie myślącymi ludźmi dzisiaj ciężko.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 08 mar 2023, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
https://youtu.be/zsLiVDrZFYE

To sam prezes Pajar :mrgreen:

To teraz w końcu opłaca się czy nie opłaca? :D

Wracamy do punktu wyjścia. :roll:
Jak może się nie opłacać :!: :?: 90m3 drzewa, (przecież nikt nie będzie pytał o wagę :) ), z Niemiec, w momencie nagrywania tego filmu na kołach przez Austrię, na Włoch. Za wtedy 1€ za km :) Jeden z moich szefów miał tam, w tym okresie, 2 auta na próbę. 3 kalkulatory, liczydła i patyczki się poddały :lol: , zawsze dochód wychodziło blisko 0. Tylko, że on nie nagrywał filmów na YT, to może dlatego :lol: ...

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 09 mar 2023, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 183
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Opłaca się pewnie tym co mają oprócz oleju w silniku trochę oleju w głowie.
W/w kredyty hipoteczne to dobry przykład - jak ktoś wziął tyle ile potrzebował a nie tyle ile mógł to jakoś sobie poradzi.
Ja sam wziąłem połowę tego na co zdolność pozwalała - cóż rata wzrosła dwukrotnie, ale nie mam noża na gardle. Pewnie inaczej by było gdybym brał na maxa. I z transportem tak samo - brane auta bo dawali, a ludki liczyli w skrócie : zostaje z fury 5.000 zł więc z 5 zostanie 25.000.
A tu przyszły gorsze czasy, towaru do wożenia mniej to i stawki spadły i z tych 25.000 się zrobiło tyle że nie wystarczy na racine.
Małe firemki pokroju tego Pajara w obecnej sytuacji poprostu wywalą się bo nie będzie z czego dokładać jeżdżąc za obecne stawki i jeszcze do tego korzystać ze skonta czy innych obrotówek.
Zostaną Ci którzy mają tabor od wielu lat, w większości pospłacany a na kontach widnieje suma która pozwoli na bezstresowe jeżdżenie ze zleceniami płatnymi po 60 dniach.
I tak na zakończenie - jeśli faktycznie ten koleś się wywalił to nie zazdroszczę - takie sytuacje to koszmar dla całej rodziny.


Post Wysłano: 09 mar 2023, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

To co szli grubo, i pozamiatane? Nowy tir i pierwsze inwestycje to firanki i skórki do środka :roll:

To z gwiazd transportu tylko nasierowski się został?? :>

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 09 mar 2023, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak tylko Nasierowski, Tkaczykowski też tylko zmiana nazwy firmy i celuje teraz w busy i działa dalej szukając kierowcy który najlepiej będzie jeździł przez miesiąc na przerzutach. Na tych YouTube to jeszcze pełno celebrytów co nabrali auta w ostatnich latach

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 mar 2023, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Po dobrych czasach przyszły złe, za jakiś czas powrócą dobre... i tak w koło.
Branże, świat musi się sam co jakiś czas oczyszczać.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3371 z 3472 [ Posty: 69431 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13369 3370 3371 3372 33733472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hans i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: