Strona 3373 z 3471 [ Posty: 69416 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13371 3372 3373 3374 33753471 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 mar 2023, 10:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Dobrze mówił. Nie ma lepszego!


Post Wysłano: 12 mar 2023, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 183
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

A nie Volvo Fh13 na tarcze ? 🤔


Post Wysłano: 12 mar 2023, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Magnumka na tarcze z naczepą fruehauf

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 mar 2023, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Niezbyt ogarniam elektrykę w pojeździe, zatem pytanie do posiadaczy Iveco (Stralis, Eurocargo) - jak padła Wam przetwornica od radia (wnioskuję po tym że tak jest w tym egzemplarzu, bo oryginalne radio nie gra w samochodzie, natomiast "gra" w drugim pojeździe oraz było sprawdzane w warsztacie), to wymienialiście owy element czy po prostu w miejsce oryginalnego radia wrzucaliście radio 12/24V?
I drugie pytanie - czy po podłączeniu tylnych obrysówek diodowych, np. Aspocka (w miejsce oryginalnych Iveco), będzie wyrzucał błąd na desce czy lepiej nie kombinować i założyć mu żarówkowe?


Post Wysłano: 12 mar 2023, 14:45
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3570
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Mateusz

Nie wiem jak w eurocargo, ale w stralisach przetwornice są nad środkowym schowkiem w kabinie, nad tym co sięgasz ręką.


Błąd żarówek to zależy jak masz skonfigurowany MUX, ale jak były żarówki, obawiam się że będzie magiczny trójkącik.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 14 mar 2023, 22:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Pany. Pytanie techniczne dla kolegów ze Śląska. Jadąc A4 od Wrocławia jak najlepiej się dostać do Bielska- Białej? A1 przez Żory na Skoczów, czy może 86 przez Tychy i dalej 1 prze Czechowice- Dziedzice? Albo opcja nr. 3 to od Żor DW 935 na Pszczynę i do DK1. Przez Skoczów patrzę że najwięcej za e-tolla wyjdzie, ale chodzi mi też o czas, tak żeby jak najpłynniej przejechać. Około 8 startuję ze Strzegomia, jeżeli to robi jakąkolwiek różnicę.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 14 mar 2023, 23:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja na Skoczów nigdy nie jadę bo mnie ta droga denerwuje, najczęściej właśnie A1 na Żory i potem Pszczyna, oczywiście tyłem miasta przez park bo jak widzę obwodnicę ze światłami to dostaje torsji. Na Tychy też ok czasowo podobnie tylko więcej kilosów, i świateł też sporo już przed Pszczyną.


Post Wysłano: 14 mar 2023, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Ja na Skoczów nigdy nie jadę bo mnie ta droga denerwuje, najczęściej właśnie A1 na Żory i potem Pszczyna, oczywiście tyłem miasta przez park bo jak widzę obwodnicę ze światłami to dostaje torsji. Na Tychy też ok czasowo podobnie tylko więcej kilosów, i świateł też sporo już przed Pszczyną.
A ja mam całkiem na odwrót ze Skoczowem i Pszyczyną, ale to wszystko zależy gdzie do tego Bielska.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 14 mar 2023, 23:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Ja na Skoczów nigdy nie jadę bo mnie ta droga denerwuje, najczęściej właśnie A1 na Żory i potem Pszczyna, oczywiście tyłem miasta przez park bo jak widzę obwodnicę ze światłami to dostaje torsji. Na Tychy też ok czasowo podobnie tylko więcej kilosów, i świateł też sporo już przed Pszczyną.
A ja mam całkiem na odwrót ze Skoczowem i Pszyczyną, ale to wszystko zależy gdzie do tego Bielska.
Malowany Dworek, obok Makro można powiedzieć.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 14 mar 2023, 23:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Malowany Dworek, obok Makro można powiedzieć.
Jeżdżę tam po sąsiedzku dość dużo ostatnim czasem i ja prywatnie wolałabym przez Skoczów. No, ale generalnie obie te drogi mają swoje wady i to tak naprawdę kwestia gustu. Czyli albo 935 albo 81. Na pewno odpuściłbym przez Tychy, bo to bez sensu.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 15 mar 2023, 6:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Malowany Dworek, obok Makro można powiedzieć.
Jeżdżę tam po sąsiedzku dość dużo ostatnim czasem i ja prywatnie wolałabym przez Skoczów. No, ale generalnie obie te drogi mają swoje wady i to tak naprawdę kwestia gustu. Czyli albo 935 albo 81. Na pewno odpuściłbym przez Tychy, bo to bez sensu.
Dzięki. Pojadę w stronę Skoczowa i najwyżej będąc bliżej przejrzę trasę przez tą 935, natężenie ruchu i zobaczymy :wink:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 15 mar 2023, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jakby kto się zastanawiał jaki jest najlepszy tir, to na pewno nie Reno. Kania ma jednego przeciwnika mniej. Zaś w następnej Rupieciówce T460 wałek rozrządu do wymiany. Dobrze, że dużo ich nie zostało we firmie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 15 mar 2023, 14:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Nie wiem, nie znam się, ponoć stały temat i chyba w Bydgoszczy to robią. Fciomy i jeszcze parę innych tematów również się pokrywa. Za to wiele opinii czytałem, że z dwojga złego mniej to problematyczne niż DAF E6.


Post Wysłano: 15 mar 2023, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No robią, ale moim zdaniem nie ma sensu, bo pewność żadna, a za trójkę masz pełny wałek z Opoltransu gdzie ori 10

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 15 mar 2023, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Wytarło krzywkę czy obróciło?? Mom zdaniem szkoda kasy na regeneracje, tylko nowy albo używany dobry stanie
Edit
Ten z biedronki to jaka produkcja??

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 15 mar 2023, 16:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Mp4 183 tys. Km . Sprężarka powietrza właśnie się pożegnała :| . Koleszka z firmy dzwonił ze w trakcie wymiany


Post Wysłano: 15 mar 2023, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Belsko- Biała ogarnięta. Pojechałem przez Skoczów, wróciłem przez Pszczynę. Z tych dwóch dróg przez Skoczów lepsza wg mnie, tyle tylko że jakoś dłuży się ta droga. W Pszczynie koło parku pojechałem. A na powrocie kolegę Łysego widziałem, koło zjazdu na Gogolin. Tyle że późno zobaczyłem więc nie zdążyłem zareagować, a na CB bez odpowiedzi :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 15 mar 2023, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Tam niema dobrej drogi, obie są dupiate, na Skoczów pierdyliard świateł już na wylocie z Żor, a za Pszczyną od Czechowic to samo stop&go jak ktoś to lubi cały czas z lekkim to jeszcze a jak się ciągnie kotwice to można dostać pier*o*ca.


Post Wysłano: 16 mar 2023, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Tam niema dobrej drogi, obie są dupiate, na Skoczów pierdyliard świateł już na wylocie z Żor, a za Pszczyną od Czechowic to samo stop&go jak ktoś to lubi cały czas z lekkim to jeszcze a jak się ciągnie kotwice to można dostać pier*o*ca.
No właśnie na powrocie przez Pszczynę to zauważyłem. Przez Skoczów na pełno jakoś poszło. Świateł trochę jest, ale ruch był mały i dobrze to szło. Fotoradarów tam za to jest co niemiara.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 16 mar 2023, 0:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
Mp4 183 tys. Km . Sprężarka powietrza właśnie się pożegnała :| . Koleszka z firmy dzwonił ze w trakcie wymiany
MP4 chyba również do wykreślenia z listy "najlepszy tir",
Niedawno znowu ktoś wspominał że rozrusznik nie wytrzymał 300 tys., :shock:
Może lepszy już byłby Ford?
Jest może na WC ktoś kto użytkuje Forda dłuższy czas? Jak wygląda awaryjność podstawowych podzespołów po przebiegu 300+ bądź 500 tys km?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3373 z 3471 [ Posty: 69416 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13371 3372 3373 3374 33753471 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: