Strona 3185 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13183 3184 3185 3186 31873472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lip 2021, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Młodej
komu?

No chyba ostatnio jest postęp z tymi całorocznymi oponami. Jeszcze kilka lat temu nie dało się na tym jeździć np. po deszczu. Poszło od Miszelinów, a teraz jest coraz więcej sygnałów, że inni tańsi producenci też mają takie opony które dają radę.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 16 lip 2021, 19:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Cytuj:
Młodej
komu?
Mojej 0.5 lub jeszcze precyzując dziewczynie.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 16 lip 2021, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Szczerze mówiąc, ja robiąc teraz 10-15k też się zastanawiam czy jakbym kupował nowe opony, to bym nie poszedł w całoroczne. Póki co nie mogę zmęczyć tego co mam, a chętnie bym zrobił w tym temacie roszady.
Minus taki, że całoroczne to wyglądają dość słabo przy np. rainsportach 5, ale to w sumie detal.


Post Wysłano: 16 lip 2021, 22:05
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

W moim gruzie do roboty i do miasta po części, też planuję wielosezonowe...

Komplet wrzucę, będzie spokój...

To racja jest, teraz te opony są dobre i można tym spokojnie jeździć. Poprawiono ten temat.

Nawet do kobity auta myślę na podobnym tematem, tylko nie wiem jak to się zachowa w lato, jak to babsko wyjdzie na a4 w upał i będzie DPF wypalać... Bo ona auta na autostradzie nie oszczędza...

Słucham tylko, kogo to nie wyprzedza...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 16 lip 2021, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Na początku roku założyłem całoroczne Laufenn, jedne z najtańszych :) akurat były te duże śniegi i świetnie sobie radziły. Zobaczymy jak będą wyglądać po roku :)


Post Wysłano: 16 lip 2021, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Laufenn to taki tańszy hankook, więc nie najgorzej. Na pewno inna liga niż jakieś chińczyki.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 17 lip 2021, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:

Słucham tylko, kogo to nie wyprzedza...
Może źle zrozumiałeś gdy mówiła kto to jej nie wyprzedza? :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 17 lip 2021, 19:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Jak się jej czek zapali :lol:
A potem milion telefonów, bo jej auto nie jedzie :lol:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 17 lip 2021, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Odnośnie opon całorocznych to do firmowego Combo w styczniu wrzuciłem wielosezonowe Nokiany i naprawdę polecam. Zrobiły na tą chwilę ponad 15kkm w przeróżnych warunkach i pod różnym obciążeniem i do auta tej klasy i osiągach są naprawdę ok. Zimy ostatnio u nas coraz mniej straszne i coraz krótsze, więc powoli trzymanie dwóch kompletów opon na auto przestaje mieć większy sens.


Post Wysłano: 17 lip 2021, 21:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Ja w polo, z braku czasu i chęci przełożyłem na lato dopiero.

Przód mam Dębice z 16 roku już zjechane, tył mam kormorany 17 rok, od nowości na tyle, jest pół bieżnika, ale już robią się spękania po obwodzie przy feldze.

Wczoraj mnie generalnie trolo zaskoczyło :D
Po 3ch latach sama się klima naprawiła.... Dla beki wczoraj jadę i we łbie sobie myślę, a włączę sobię klimę :D schłodze furę...

I co...
Działa.... A nie wiadomo czemu przestała działać....

Szkoda że w tamtym roku ją nie olśniło...jak robiłem kółko do Białegostoku, przy 30 na plusie....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 18 lip 2021, 13:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Jak ktoś jeździ spokojnie to wielosezon nie jest zły, wiadomo że to jest kompromis, trochę słabiej w zimie trochę gorzej w lecie ale do jazdy bez szaleństw może być. Moim zdaniem najsłabiej wygląda wielosezon na suchym gorącym asfalcie w porównaniu do typowo letniej, hamowanie i ostre zakręty pokazują dokładnie że nieda się zrobić opony wielosezonowej żeby spełniała funkcje dwóch rasowych kompletów.
Druga sprawa to jeśli ktoś ma nawlekać dwa razy w roku opony na felgi czekając u gumiarza to jest to spora wada dwóch kompletów... opon.
Jeśli już to tylko dwa komplety kół w garażu i w razie czego żaba 20 minut i gotowe...
Dla mnie znowu dwa komplety po to aby mi się auto nie nudziło :lol: zawsze to jakaś odmiana. Oczywiście na zimę skromniejszy rozmiar opona seryjna 225/55 więc niema stresu że jakiś krawężnik pod śniegiem czy coś, a na lato szeroki kapeć duża fela profil 30 i można żyć 8)


Post Wysłano: 18 lip 2021, 18:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Z tymi kolejkami do gumiorzy to stoją tylko Ci, którzy jadą na żywioł. Coraz częściej chłopaki umawiają się z klientami na godzinę i ja w tym roku bez kolejeczki cyk fuch na podnośnik i zmieniają kółka, a reszta stoi i się patrzy, czekając na jakiś "wolniejszy" czas.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 18 lip 2021, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Dajta spokój, ja w tym roku zmieniałem koła w czerwcu :D Jak chciałem zmieniać wcześniej to sypało śniegiem, a później tyle roboty, że nie było kiedy na gumiarnie zajechać. Co gorsza, mam całe koła, ale ani chęci, ani czasu na zmianę :twisted:
Jak dla mnie, brak konieczności wymiany kół - in plus.


Post Wysłano: 18 lip 2021, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Witam w klubie, ja nie miałem kół na lato wcale i organizowałem cała zimę aż kupiłem i założyłem dopiero 7 czerwca :lol: właśnie sprawdzałem :lol:
Ja znowu lubię zmieniać bo na lato mam takie jakie chce a na zimę takie jakie muszę...


Post Wysłano: 18 lip 2021, 23:34
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Pytanie co do bardziej zgłębionych w temacie, była jakaś drama na tegorocznych dożynkach? :>

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 19 lip 2021, 1:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Ktoś wie jak to jest z pomylkowymi przelewami?? Doczytałem że od 2018r się coś zmieniło i że obdarowany musi oddać kasę, ale jak to w praktyce wygląda? U nas lub w de? Bo co ciekawsze przelew z de do pl

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 19 lip 2021, 8:25
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

No właśnie był ktoś na dożynkach?
Niech zda jakąś relacje co tam ,jak tam było :D


Post Wysłano: 19 lip 2021, 8:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
No właśnie był ktoś na dożynkach?
Niech zda jakąś relacje co tam ,jak tam było :D
Ogrom przypadkowych aut bo to "influencer", sporo aut zza granicy. Paradoksalnie była scania Schuberta który za życia odmawiał zaproszeń na zlot i otwarcie mówił o nienawiści do wschodniej Europy :D taka sytuacja. Wpadło kilka fajnych ekip z Niemiec czy Holandii. Dla mnie sukcesem było spotkanie z p.Adamem Frackowiakiem tj. rozmowa i zakup książki "Tirem do Iranu",kolejna książka się piszę :wink: no i klasyczki typu:Scanie 143,Mercedes SK1850,MANy F90 i F2000, Iveco TurboStar czy Volvo F12 od Dawida z Gdańska. U Wichota bez zmian poziom :lol: Co jeszcze warte uwagi to kilkuletni zestaw "Dywizjon 303" który dalej wyglada jak nowy 8)

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 19 lip 2021, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2012, 16:38
Posty: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
Co jeszcze warte uwagi to kilkuletni zestaw "Dywizjon 303" który dalej wyglada jak nowy 8)
Spotkałem go parę miesięcy temu w niemieckim stau, akurat miałem pasujący zegarek na ręku ;)

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 19 lip 2021, 10:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

A jakieś aferki, ktoś się tłukł, zakazy wjazdu, przypał po pijaku :D

Nas TIRy nie interesują, suche fakty się liczą :lol:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3185 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13183 3184 3185 3186 31873472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: