Strona 3283 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13281 3282 3283 3284 32853468 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 maja 2022, 9:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak chcesz trochę przyoszczędzić to możesz wziąć Fulde, praktycznie niczym się nie różni od Dunlopa, też jest w HL.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 maja 2022, 9:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Słuchajcie ja tu powiem moje skromne zdanie, ostatni rok jeździłem na odmianę z patelniami i niskopodwoziami.
Dwie naczepy tylko miały jeszcze fabryczne gumy, były to Michelin a druga na Dunlopie. I z tymi naczepami można było zapomnieć że wogole tam są koła. Reszta miała cuda, Bison, Annaite, Cordiant, Wind.. cośtam Fullrun itp itd. I w każdym pojeździe czy to ciągnik czy naczepą było coś, tu się wyrwało do drutów, tam boki ścięło, w następnej pękały boki, w innej na stopce, kolejna rozlazła się w rowku no mógłbym wymieniać do wieczora.
Także wniosek jest taki że doopy szkłem nie wytrzesz i żeby to jeździło zrobiło jakiś sensowny przebieg to niema sensu schodzić poniżej jakiejś Savy Cargo HL, jeśli już budżetowa guma to chociaż markowa. Ja tych opon przerobiłem trochę przez dwadzieścia pare lat i taki wniosek, szaleć też niema co ale najkorzystniej wychodziły gumy z pułapu między przykładowo Savą a Dunlopem.


Post Wysłano: 07 maja 2022, 10:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Rossi, miałem Fuldy na jednej wywrotce, modelu nie pamiętam. I nie chce ich już za darmo. Poleciały jak te daytony u Ocia jak woda z kranu.. Generalnie jeździmy głównie na dunlopie i bridzach, i nie chodzi tu o jakieś wielkie oszczędności, po prostu próbujemy różnych marek opon. W ogóle to chciałem dalej bridza ale mój wulkanizator mówi, że te nowe modele to jakieś gó...no i mi ich nie sprzeda. :]


Post Wysłano: 07 maja 2022, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

My mamy też Dunlopy, trochę tej Fuldy i jakoś większej różnicy nie zauważyłem, a mierze wszystkie co trzy miesiące. No Fulda szybciej się ściera, ale jak mówię, bez większej różnicy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 maja 2022, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

U mnie min 80% jazdy to 40 ton nie schodzi całości. Fuldy 6 szt na wywrotce nie wytrzymały 2 lat a rocznie robimy średnio 90 tys km, śmietniki się zrobiły. Ciśnienia pilnowane, robiły taka sama robote jak 5 innych naczep a tylko Fuldy tak leciały. Pewnie jakby nie przekładanie to pierwsze po roku bym zmieniał :lol: Nie wiem, może jakaś serię trefna trafiłem :?


Post Wysłano: 07 maja 2022, 12:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Od Savy zdecydowanie lepszy jest Matador. Ja na starej cysternie przed wypadkiem, założyłem na próbę, na tył Dunlopa, a na przód Matadora i teraz gość jeździ tą cysterną dalej i naprawdę ładnie się trzymają i nie odbiegają zbytnio od Dunlopa.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 07 maja 2022, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Ojoj, dopiero co Iwonkę ztrąbili a tu następny cios na internetach :lol:
https://youtu.be/9j9YXULySis


Post Wysłano: 08 maja 2022, 9:29
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Jak nie lubię raptusa, to tutaj zrobił barrrdzo dobrrrraaaa rrrrrrrobote , aż smiechlem :D

Sava to dobra opona tłukę drugi komplet napędowej, nie dość, że ma większy nacisk, to plandeką w mieszanych warunkach, często odwiedzałem pod koniec budowy, dobiłem je na puszkach, zrobiłem ponad 400 tkm. Jeden kapeć był, na wewnętrznej prawej.

One straciły renomę przez naczepowe, ale te już poprawili, juz nie strzelają jak głupie.

U nas na matadorach, szeroki przód wyszły dwa razy baty i do patowo , bo od zewnętrznej... Przy smarowaniu przodów wyszło... Ale reklamację uznane.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 08 maja 2022, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Collinite 845 Insulator Wax
Trochę kosztuje, ale spora butelka i wytrzymuje bardzo długo, bo to wosk przemysłowy. Na czerwonym akrylu w Iveco dawał radę, a to jest raczej trudny lakier w utrzymaniu.
Na taki sam, fatalny kolor potrzebuję, ale nie tylko. Jak wszystko, to wszystko. Trochę lipa, że trzeba nakładać ręcznie i później przecierać ścierą, no i cena też dość wysoka, ale jeśli warto, to się zastanowię.
Jak już będę kupował to też potrzebuję jakąś aktywną pianę/szampon do pianownicy i jakiś tar&glue, ale to akurat do osobówki, bo mam w kropkach. Poprzednio używałem z RRcustoms, hardcore do ramy, do kabiny i burt aktywną pianę. Brać też z RRcustoms, czy coś innego poszukać?


Post Wysłano: 08 maja 2022, 14:32
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Patrz po adbl, RR bardzo straciło jakość, kupiłem teraz 5l szamponu neutralnego do mycia głównie kabin i jest dramat...

Nie były to sziuwaxy z górnej półki, albo bardzo stracili na jakości.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 08 maja 2022, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja kupiłem ale dwa lata temu od RR Deironizer, Tar&glue i ro do robaków. Część mam do dziś i fajnie to się sprawdza, po odtłuszczeniu nakładam soft99 no i to się trzyma prawie rok jeśli niema dużych przebiegów...


Post Wysłano: 08 maja 2022, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Aktywna piana to K2 Bela z serii Pro spokojnie daje radę, a jest tańsza od ADBL, szampon to tylko Sonax Xtreme 2in1, kupisz na Orlenie, a nic lepszego nie ma.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 maja 2022, 23:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Dwa lata temu... Słowo klucz...
Kup Teraz, szampon się pienić nie chce...

Kobicie ogarniałem 6tego w sobotę, to zrobiłem lubrykant pod glinkę z rr, nawet poślizgu nie chciał robić, zmęczymy te 5l na auta i będę musiał szefobrata na coś innego naciągać.

Ja mam wosk z k2 na pianownice i tez bardzo fajnie się sprawuje, iwenio nie jest ceglaste jeszcze z koloru, a naczepa się nie brudzi.

Rossi
Nie mijalim się dziś, a Pana wypatrywałem w okolicach Kalisza i Turku, bo to nasza niedzielna godzina :)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 08 maja 2022, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Taka sytuacja, że by mi ponad 90h wyszło jakbym ruszył tak jak zawsze i z tego względu wyjeżdżałem o 19 z bazy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 09 maja 2022, 7:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Jakby ktoś szukał fajnego, niedrogiego ciagnika to będę miał calkiem ładne 13 litrowe Range T440 sleeper cab. Lipiec 16 rok, low deck, 530kkm nalotu, poliftowy motor z Common Railem, ładne opony, pełna historia w ASO.


Post Wysłano: 09 maja 2022, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 151
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Nie lubię poniedziałków i gamoni z nieoznakowanego bmw :evil: 8 stówek mniej w portfelu na dobry początek dnia i tygodnia..


Post Wysłano: 09 maja 2022, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Jako że lubię wprowadzać zmiany w swoim życiu i czasem daje ponieść się chwili i ostro zaszaleć zmieniłem Passata na Skode Superb w kombi. Z tym samym silnikiem i z tą samą skrzynią, bardzo zbliżonym wyposażeniem. Ale w czarnym kolorze i z mniejszym przebiegiem. Znowu się czuję jak bym mial 25 lat.


Post Wysłano: 09 maja 2022, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

Zaskocz rokiem przebiegiem, bo nie wiem czy śmiem się porównywać z mondeo z 2004roku :lol: 8)

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 09 maja 2022, 22:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Ale w czarnym kolorze i z mniejszym przebiegiem.
Cudowny kolor, polecam :lol:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 09 maja 2022, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Czarny jest zajebisty, ale... Tragiczny w utrzymaniu.

_________________
C, CE, KW :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3283 z 3468 [ Posty: 69343 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13281 3282 3283 3284 32853468 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: