Strona 3601 z 3604 [ Posty: 72080 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13599 3600 3601 3602 3603 3604 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2026, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4121
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wytrwałość w branży :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 21 mar 2026, 4:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 256
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Obrazek

Nie wiem jak u Was, ale ja się załamałem. Co przeliczyłem nawet w piątek popołudniu, a dotyczyło początku następnego tygodnia, zdezaktualizowało się w ciągu kilku godzin. :/

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 21 mar 2026, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 238
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
Obrazek

Nie wiem jak u Was, ale ja się załamałem. Co przeliczyłem nawet w piątek popołudniu, a dotyczyło początku następnego tygodnia, zdezaktualizowało się w ciągu kilku godzin. :/
W poniedziałek dołóż +25/30 gr do KM i wszystko będzie dalej aktualne.


Post Wysłano: 21 mar 2026, 16:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2510
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

A ja wczoraj odebrałem z warsztatu nowego amcara - idealnie to wyszło na aktualne ceny paliwa :lol:


Post Wysłano: 21 mar 2026, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1086
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

W środę miałem dostawę po 6.39 netto. Chyba się trzeba cieszyć chwilą :lol: Klienci poinformowani o podwyżkach stawek, ze wszystkich jeden się targował, ostatecznie się dogadaliśmy. A co dalej będzie zobaczymy. U mnie sukces ostatnich dni to zakup V8 z HDS em. V8 chłodzone powietrzem :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 21 mar 2026, 20:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 238
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
U mnie sukces ostatnich dni to zakup V8 z HDS em. V8 chłodzone powietrzem :D
Czyżby jakaś Tatra? :shock: Nic innego nie przychodzi mi do głowy co może być chłodzone powietrzem z V8. Kamaza raczej nie kupiłeś :lol:


Post Wysłano: 21 mar 2026, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1086
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Silnik Deutz. Do ogarnięcia parę rzeczy + polerka i UDT i będzie jak nowy :D przegląd i ubezpiecznie ważne :wink:
Obrazek

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 21 mar 2026, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2510
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Zajebisty! :mrgreen:
Aż mi się mój wyjazd do Ciechanowa po TurboStara przypomniał :lol:


Post Wysłano: 21 mar 2026, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1086
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Dzięki :D auto kupione od znajomego brukarza. Więcej stało jak jeździło u niego, szczególnie ostatnie parę lat. I cena zakupu była mega atrakcyjna.
P.S. Jak uda się poogarniać te wszystkie nasze auta to niezłą flotę będziemy mieć na "Retro Tarczka" w Łowiczu :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 21 mar 2026, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2806
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Pierwszą robotę czekając na wiek do zestawów, przepracowałem na tych sprzętach
Obrazek
Te silniki chłodzone powietrzem to było ciekawe przeżycie, ogrzewanie tam było tylko przez Webasto(wszystkie egzemplarze niesprawne :lol: ) spaliny skutecznie dostawały się do kabiny gryząc w oczy, jak się założyło metalowy masywny pług to kierowa był mnie więcej w połowie długości samochodu :D wszystko było ściągnę z niemieckich służb drogowych. Nawet Mercedes NG to był luksus przy tych stworach

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 mar 2026, 8:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 2073
Samochód: Volvo FH500 XL

Teraz przelot mu montuj, firaneczki, fanfary, rurkę i halogeny, dokup przyczepę na 4 osiach i ogień do Gdyni po 2x20 :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 22 mar 2026, 12:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3462
Lokalizacja: eu

https://geekweek.interia.pl/nauka/news- ... d,23188555

Ciekawe jakie tablice ADR założą :)


Post Wysłano: 22 mar 2026, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1086
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Pierwszą robotę czekając na wiek do zestawów, przepracowałem na tych sprzętach
Obrazek
Te silniki chłodzone powietrzem to było ciekawe przeżycie, ogrzewanie tam było tylko przez Webasto(wszystkie egzemplarze niesprawne :lol: ) spaliny skutecznie dostawały się do kabiny gryząc w oczy, jak się założyło metalowy masywny pług to kierowa był mnie więcej w połowie długości samochodu :D wszystko było ściągnę z niemieckich służb drogowych. Nawet Mercedes NG to był luksus przy tych stworach
Tu przez nagrzewnicę przepływa olej silnikowy. Jechałem nim niecałe 20 km od miejsca zakupu do mnie, po jakiś 7-8 km w kabinie było już ciepło, przy maksymalnie nastawionym ogrzewaniu było wręcz gorąco.
@DamianDaf on nawet ma zaczep, ale nawet pustą przyczepę tym ciągnąć to było by wyzwanie :lol: Zaczep tak czy siak się przyda do innego auta, a co do "tuningu" to pomysły są, oczywiście tak żeby wszystko wyglądało jak 35 lat temu :wink:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 22 mar 2026, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2026, 16:29
Posty: 1

o widzisz to dopiero ciekawa sprawa :D no ale co zrobić, czasem tak bywa


Post Wysłano: 31 mar 2026, 19:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6109

Te czyczepy 1 osiowe co ciągają za solówkami 2 osiowym 18t to jakie mają DMC i jaki nacisk na oś? Widziałem już któryś raz taki zestaw pod BDFami DHL.


Post Wysłano: 02 kwie 2026, 13:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6437
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Te czyczepy 1 osiowe co ciągają za solówkami 2 osiowym 18t to jakie mają DMC i jaki nacisk na oś? Widziałem już któryś raz taki zestaw pod BDFami DHL.
jeżeli największy dopuszczalny nacisk na oś jest 11,5t (koła bliźniacze), to jeżeli przyczepa ma 1 oś DMC musi być mniejsze. podejrzewam, że gdzieś między 8 a 10t.
ponieważ kiedyś dopuszczalny nacisk na oś na drogach niższych niż krajowe był 8t, dzisiaj to 10t.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 02 kwie 2026, 23:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6109

W sumie to znalazłem już, ale dzięki:

PRZYCZEPA:

- producent Gniotpol

- pierwszy właściciel - Salon Polska

- rok produkcji 2021

- DMC 11000 kg

- ładowność 7700 kg

- osie BPW

- zawieszenie pneumatyczne

- drzwi przód i tył

- przyczepa przejazdowa


Post Wysłano: 03 kwie 2026, 23:07
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 2002
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Zmieniłem firmę i zacząłem wozić gazy techniczne w cylindrach (po naszemu w butlach) dla Linde i powiem wam że tak wysokich wymagań co do bezpieczeństwa jest aż przesadzone ;) myślałem że napis na bokach ciężarówek „safety first” to tylko takie pitolenie a tu dla przykładu „teoretycznie” podczas jazdy to możesz się co najwyżej wody napić.

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 03 kwie 2026, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3462
Lokalizacja: eu

Cytuj:
- ładowność 7700 kg
Trzeba od tego odliczyć jeszcze tarę (puszki). To chyba będzie około 3.5t.


Post Wysłano: 04 kwie 2026, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 1086
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Zmieniłem firmę i zacząłem wozić gazy techniczne w cylindrach (po naszemu w butlach) dla Linde i powiem wam że tak wysokich wymagań co do bezpieczeństwa jest aż przesadzone ;) myślałem że napis na bokach ciężarówek „safety first” to tylko takie pitolenie a tu dla przykładu „teoretycznie” podczas jazdy to możesz się co najwyżej wody napić.
W dużych firmach, szczególnie przy transportach towarów niebezpiecznych zawsze jest mnóstwo wymagań BHP, może i przesadzonych, ale dupochron dla firmy musi być żeby nikt później nie miał podstaw do roszczeń o "milionowe odszkodowania". A dwa, wystarczy popatrzeć na zachowanie co po niektórych osobników żeby zobaczyć że bez jasnych i czytelnych instrukcji jeden z drugim mieli by problem żeby zrobić cokolwiek z pomyślunkiem bo ich myślenie mocno boli.

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3601 z 3604 [ Posty: 72080 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13599 3600 3601 3602 3603 3604 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: