Strona 2459 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12457 2458 2459 2460 24613472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2019, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Ja to jestem w ciezkim szoku jak przychodzi jakis plandekarz z kilkunastoletnim stażem do nas do pracy. I jego zdziwienie ze trzeba zawsze w pelnym osprzecie chodzić a on cale życie w klapkach, kask to na zdjeciu tylko widział a o jakiś egzaminach z bhp to w legendach słuchał

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 sty 2019, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Co to ma do rzeczy, że jak to określiłeś plandekarz.
Żeby daleko nie szukać na Orlenie procedury dla plandeki i silosa są praktycznie takie same. Ze silosem częściej będzie się trafiać w miejsca gdzie pełen rynsztunek jest wymagany, ale żeby sobie chodzić w klapkach to i na chłodni by było ciężko. Ten pan albo bajerował, albo wykonywał jakąś specyficzną robotę.
Wyrabianie sobie zdania na podstawie jednego przypadku nie ma sensu.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 21 sty 2019, 16:25

Żeby ktoś kto jeździł plandeką przez kilkanaście lat nie zakładał kasku itp to musiałby chyba przez ten czas podstawiać tylko naczepy pod rampę w jednej firmie :lol:


Post Wysłano: 21 sty 2019, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

i na takiej robocie poznałby postęp i odrobine bhp, bo kiedy zaczynał obowiązywała rozpięta koszula a dzis kamizelka odblaskowa. :mrgreen:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 21 sty 2019, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Rossi gdyby to byl odosobniony przypadek to bym nie zabierał głosu.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 21 sty 2019, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Kolunie Szanowne nie bedzie ktos z was ciezarowym, na dniach w Gdyni ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jutro wieczorem w okolicach bct będę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 21 sty 2019, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tym bardziej coś tu nie halo. Nie ma możliwości tygodnia przejeździć bez minimum butów i kamizelki nie wykonując specyficznej roboty.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 21 sty 2019, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Cytuj:
Z tym BHP to jest też druga strona medalu. Bo samo istnienie BHP jest potrzebne tyle, żeby nie było nadgorliwe. Ale my sami kierowcy jesteśmy sobie winni. Bo wyjdzie jeden z drugim czy trzecim w japonkach na załadunku stali i sami proszą się o problem. Zresztą byłem świadkiem u nas w kraju jak gościowi klapek wpadł między profile i miał problem z wyciągnięciem nogi. A potem w razie wypadku problem bo mu wypłacić odszkodowania nie chcą. Ale na własne życzenie o to się prosił.
Dokładnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę (nie ubliżając nikomu) poziom wiedzy i zachowanie dzisiejszych młodych i gniewnych w tym zawodzie (to raczej nie brak gadżetów BHP, tylko ogólne zachowanie i brak doświadczenia) po leśnych dziadków co on nigdy nie ubierał więc i tu ubierać nie będzie. Kto choć raz w łeb czymś oberwał, ten raczej już ma oczy dookoła głowy :D i nie trzeba takiemu tłumaczyć, że chodzenie w japonkach jest nie na miejscu.
Cytuj:
Rossi gdyby to byl odosobniony przypadek to bym nie zabierał głosu.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Coś chyba trochę koloryzujesz... Macie tam jakieś większe wymagania niż standard? Tzn. obuwie, kamizelka, kask, okulary, ewentualnie długi rękaw czy zatyczki do uszu?


Post Wysłano: 21 sty 2019, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Szelki.
Chyba, że ktoś się bawi w ADR to ciuszki antyelektrostatyczne itp.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 21 sty 2019, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Jak nie trzeba ubierać spadochronu to nie jest źle.


Post Wysłano: 21 sty 2019, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ja co załadunek i rozładunek muszę ubierać kombinezon(dobrze,że nie gumowy a ten materiałowy),kask z zakryciem karku i przyłbicą,okulary szczelnie zakrywające oczy,gumowce,długie rękawice.I to wszystko po to by na załadunku otworzyć a potem zamknąć dekiel,a na rozładunku odkręcić zawór z produktem i odpowietrzeniem.Czasami zazdroszczę innym ubioru ''typowego'' BHP... :mrgreen: No ale z kwasem siarkowym o stężeniu 98% nie ma żartów...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 21 sty 2019, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co do tego lamentu na temat BHP powiem tylko że jeszcze obecnie jest wiele firm produkcyjnych (i innych), które jakiekolwiek zasady mają gdzieś, gdzie światło nie dochodzi pewno do jakiegoś większego wypadku. Nie wspominając branży budowlanej (gdzie ma mniejszych budowach nadal jest problem z okularami, przy cięciu metali, słuchawkami, rękawiczkami, czy odpowiednim obuwiem) i dużych gdzie wszystko działa do czasu przebywania kadry kierowniczej na budowie, ale to osobny temat. Te przepisy BHP są wymyślone dla naszego bezpieczeństwa choć co poniektórzy starają się je nad interpretować dla czystego zysku. Przecież te kolory kasków, kamizelek odblaskowych, jakiegoś specjalnego obuwia itp. jest tylko po to żeby nakręcać sprzedaż najbliższemu sklepowi BHP znajdującemu się nie daleko firmy załadunkowej i w miarę możliwości przyłożenia mandatu pracownikowi z zewnętrznej firmy (nałożenie noty obciążeniowej na firmę transportową). Przecież podobna sytuacja była jeszcze niedawno z pasami i podkładkami gumowymi pod ładunki bo jak większość ma je w dobrym stanie to im się nagle przestało chcieć sprawdzać.
Ostatni o znalazłem na you tube ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=SZT0W3iO1CE i się zastanawiam, czy ten gość jest całkiem normalny. Co by mu nie nabijać kasy powiem że gość robi symulację (prowokację) awarii swojej ciężarówki i potem prosi o pomoc przez CB. Powiedzcie mi gdzie kończy się granica normalności w obecnym czasie :?: Prawda jest taka że następnym razem jak ktoś naprawdę będzie miał awarię to wszyscy go oleją, przez takich ludzi.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 21 sty 2019, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Szelki.
Chyba, że ktoś się bawi w ADR to ciuszki antyelektrostatyczne itp.
Ciuszki antyelektrostatyczne sa wymagane i bez adr na niektorych zakladach jak i maska gazowa.

Widocznie tacy fachowcy staraja sie o angaż w firmie

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 22 sty 2019, 2:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Ja na codzień chodząc w ubraniach antyelektro.., butach, kasku na terminalach(na okulary przymykaja oko :mrgreen:) tak się do tego przyzwyczailem, że raczej w niczym innym bym do roboty nie poszedł. Pierwsza podstawowa zasada, pomijając BPH jest taka, że nie ma sensu brudzic swoich ciuchów skoro pracodawca ma obowiązek nam zapewniać cały ubiór, w wersjach letnich, zimowych x2 żeby na zmianę było.
Wiadomo, że na międzynarodowce nikt na codzień w takich ciuchach nie będzie zasowal a przebieranie się bo trzeba jest wkur.... ale chociaż japonki będą czyste XD


Post Wysłano: 22 sty 2019, 10:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Jak się komuś nudzi to na fb w komentarzach pod ostatnim postem na profilu "oczyma podwójnej" celebryci z marcotranu sie przepychają. Zalecany popcorn i piwo do tego [emoji3]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 22 sty 2019, 11:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Screeny, screeny... Bo potem się powycinają i zamioto pod klawiaturę.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 22 sty 2019, 11:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Jak na razie słabiutko chyba że się coś rozwinie tam :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 22 sty 2019, 11:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

W fajnych kołchozach ludzie robią po świecie [emoji1787]


Wysłane z Nokii 3310 za pomocą Tapatalk

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 22 sty 2019, 17:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Stacja paliw. 8 stanowisk. Droga krajowa zablokowana bo gosc czeka we wjezdzie aż ktores sie zwolni mimo ze plac wielkości boiska do nożnej pusty ale przecież nie wjedzie dalej bo nie bedzie widzieć wszystkich stanowisk. Patologia na calego

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 22 sty 2019, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2649
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Dzisiaj usłyszałem tekst roku, miejsce akcji DK11 gdzieś miedzy Kluczborkiem a Olesnem. Wracam sobie i slysze na radiu dialog:
-"Ciebie z tego Actrosa całkiem [wycenzurowano]?? k**** tu nie jest autostrada!!"
-"??? "
-"to jest JEDENESTKA a nie autostrada!! tu sie jedzie jeden za drugim a nie wyprzedza!!"
w tym miejscu zgłupiałem i parksnałem smiechem gosciu z actrosa tez przez smiech mu powiedział ze jak chce to niech se jedzie dalej 60km/h, jak jest wolne to wyprzedza i tyle :D w tym momencie z przeciwka wyłania sie peleton i faktycznie drugi juz był owy Actros z KNT a za nim taka typowa magnumka która przywozi wode mineralna do magazynów Biedronki i gosciu nagrzany z gruchą w rece, który jeszcze próbuje jakies wykłady robić ze on go nauczy bo kiedyś tam juz jednego z taka rejestracja KNT juz spotkał bla bla bla, odkopał jeszcze pare załadunków i opowiesci na szybko po czym ktoś [wycenzurowano] mu zeby nie wywyżaszał sie na drodze, tylko dlatego ze magnumka jeździ :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2459 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12457 2458 2459 2460 24613472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: