Strona 3173 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13171 3172 3173 3174 31753472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 cze 2021, 22:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ja jeździłem 7 lat na silosie i nie powiedziałbym, że to złota robota.Generalnie myjnie i związane z nimi często kolejki, załadunki coraz częściej na większości zakładów język,sprawdzanie przed załadunkiem prawie łącznie ze sprawdzaniem "odbytu",czepianie się o byle co,możliwość zapchania towaru w rurach,przy cysternie z cieczą nie ma z tym problemu,różne ciekawe produkty,po których myjnia to katorga i nieraz 4-8h trwa rozładunek (przykład biel tytanowa),w większości samemu trzeba ładować,czynniki atmosferyczne wpływające na rozładunek (kiedyś 4 dni czekałem na rozładunek,bo bardzo mocno wiało i firma nie godziła się na rozładunek-pojedyńczy przypadek przez 7lat).Co do plusów,sporo firm dobrze płaci,auta raczej nowe, zadbane...?,jak masz swój silos na stałe,masz dobre węże i uszczelki i wozisz np:PVC czy granulat PP czy PE,PET to są firmy, że podpinasz i 30minut i masz pustą beczkę.

Mi się teraz najprzyjemniej jeździ z beczką, jedynie wolałbym te ADR-y zamienić na coś neutralnego bądź spożywkę.Jeszcze jeden plus wzgledem silosa, w cysternie z płynem jak rozładowujesz kompresorem, po nabiciu ciśnienia można wyłączyć kompresor i towar idzie dalej,w silosie kompresor stop,produkt stop...Cóż,trochę bardziej buja,na zakrętach, rondach trzeba wolniej jeździć, ale po 2latach na hakówce nie miałem problemu do tego przywyknąć.Beczka też z reguły jest mniejsza, krótsza co często pomaga przy parkowaniu na noc.

Bardzo miło wspominam też jazdę z chłodnią,łącznie 4lata.Pracujący agregat za ścianą da się na spokojnie przeżyć, tym bardziej przy dzisiejszych sprzętach, ale jak to zwykle najwięcej zależy od roboty na dany typ naczepy.I tak chłodnia:załaduj i rozładuj wszystko samemu 70-80% roboty, wymiana palet,haków,mycie po rozladunkach,rozladunki w mroźniach gdzie wewnątrz jest - 30st ,a Ty po rozładunku całej lufy mrożonej pizzy,wrzuć sobie "z dupy" do kosza 33palety na wymianę przy +30st na zewnątrz...Fajny typ transportu,ale na dystrybucję po Beneluxie tak sobie.Dodatkowo trochę chore awizacje, np: załaduj o 1 w nocy, a o 4 zrzutka u 1 klienta.Ogólnie wszystko do zrobienia na legalu, ale po takich 2tyg w robocie z chęcią spier...... do chaty.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 06 cze 2021, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2017, 11:04
Posty: 46
Samochód: najgorsze gówno-scania

Cytuj:
Mi się teraz najprzyjemniej jeździ z beczką, jedynie wolałbym te ADR-y zamienić na coś neutralnego bądź spożywkę.Jeszcze jeden plus wzgledem silosa, w cysternie z płynem jak rozładowujesz kompresorem, po nabiciu ciśnienia można wyłączyć kompresor i towar idzie dalej,w silosie kompresor stop,produkt stop...Cóż,trochę bardziej buja,na zakrętach, rondach trzeba wolniej jeździć, ale po 2latach na hakówce nie miałem problemu do tego przywyknąć.Beczka też z reguły jest mniejsza, krótsza co często pomaga przy parkowaniu na noc.
Trzymaj się lepiej tych ADR-ów
Nieraz robiąc krótkie Niemcy na powrocie bierzemy lateks
Najkrótsze mycie 5h, najdłuższe 15h bez czekania w kolejce
Na ADR też można poczekać na rozł lub zał gdy tem za wysoka a Ty ład/rozł na 33
Większość mycia po ADR to tylko formalność
Na Venlo tubylcy potrafią zrypać mycie po kleju, naszym tam jeszcze się to nie udało


Post Wysłano: 06 cze 2021, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Złota robota ale pod warunkiem, że nie trzeba odwiedzać trójmiejskich portów..
Święte słowa. Dorzuciłbym do tego generalnie kolejówki w Polsce :D

No i niektórym mogą się nie podobać rozładunki ręczne po kilka godzin :wink:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
Nie mowie o firmach co woza wszędzie gdzie popadnie i co popadnie w tych beczkach a o transporcie na potrzeby własne oczywiście
Na znajomej betoniarni wożą kruszywa patelniami i oczywiście silosami jakieś te popioły czy inne domieszki. Niby spoko, załadunek na żwirowni, miejsce znane, wszystko opanowane, rozładunek na twardym, bez kolejki, bez cudowania. Silos pewnie analogicznie. Tylko ile można jeździć w kółko tą samą trasę, po 3-4 razy dziennie, przez X lat?


Post Wysłano: 06 cze 2021, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

W zeszłym roku trochę pyrkałem z silosem i właśnie dramat. Wszystko to samo, dzień w dzień to samo. Dla mnie robota nudna. Wyjazd o 4tej żeby na 7dmą był cement, albo po południu. Na szczęście wszystko wróciło na dobre tory i mam już spokój z beczką. Jak śmigam betoniarką, to zawsze coś się dzieje, a to jakieś ogrodzenie, a to jakaś posadzka i na wszystkich budowach jako jeden z pierwszych. W piątek miałem ciekawy kurs na: https://nysa.naszemiasto.pl/toskania-op ... c1-8268622 . Wiadomo, każdy będzie chwalił swoją robotę. #BetonTeam. :mrgreen:


Post Wysłano: 06 cze 2021, 12:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Tylko ile można jeździć w kółko tą samą trasę, po 3-4 razy dziennie, przez X lat?
Można, dopóki hajs się zgadza. Sam jeżdżę już ponad rok na najbardziej nudnej robocie jaka w życiu doświadczyłem (a była wcześniej hakówka, plandeka, kontenery, drewno i własna patelnia) Codziennie 4 naczepy z dwóch tych samym miejsc, ta sama trasa, te same naczepy w to samo miejsce. Zapiać, dowieść, zatankować i odpiąć i tak w kółko i nie chce innej roboty :)
Wole się nudzić w spokojniej robocie niż mieć multum wrażeń w „ciekawej” robocie

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 06 cze 2021, 13:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Cytuj:
W zeszłym roku trochę pyrkałem z silosem i właśnie dramat. Wszystko to samo, dzień w dzień to samo. Dla mnie robota nudna. Wyjazd o 4tej żeby na 7dmą był cement, albo po południu. Na szczęście wszystko wróciło na dobre tory i mam już spokój z beczką. Jak śmigam betoniarką, to zawsze coś się dzieje, a to jakieś ogrodzenie, a to jakaś posadzka i na wszystkich budowach jako jeden z pierwszych. W piątek miałem ciekawy kurs na: https://nysa.naszemiasto.pl/toskania-op ... c1-8268622 . Wiadomo, każdy będzie chwalił swoją robotę. #BetonTeam. :mrgreen:
Ja też woziłem materiał na winnice, tylko pod Kraków. Nawet fajne zdjęcia mam w tej roboty :)
Cytuj:
Można, dopóki hajs się zgadza. Sam jeżdżę już ponad rok na najbardziej nudnej robocie jaka w życiu doświadczyłem (a była wcześniej hakówka, plandeka, kontenery, drewno i własna patelnia) Codziennie 4 naczepy z dwóch tych samym miejsc, ta sama trasa, te same naczepy w to samo miejsce. Zapiać, dowieść, zatankować i odpiąć i tak w kółko i nie chce innej roboty :)
Wole się nudzić w spokojniej robocie niż mieć multum wrażeń w „ciekawej” robocie
No fakt, są stresujące roboty i nie zawsze takie lubię, są też proste, z głupimi ludźmi, które mnie doprowadzają do szewskiej pasji. Ale są też proste i przyjemne, a przy tym rzadko powtarzające się i to jest najlepsza opcja. Mam czasem roboty, że dniówkę stoję w jednym miejscu i pracuję HDSem - to mnie nudzi po kilku godzinach.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Cytuj:
Złota robota ale pod warunkiem, że nie trzeba odwiedzać trójmiejskich portów..
Święte słowa. Dorzuciłbym do tego generalnie kolejówki w Polsce :D

No i niektórym mogą się nie podobać rozładunki ręczne po kilka godzin :wink:
Na morskich nie jeździłem ale na hakowcach i teraz na BDFach i szczerze powiedziawszy gdybym miał wybierac co lepsze beczka adr czy bdf-y to musiałbym się długo zastanawiac.
BDF bardzo prosta robota, przy ogarnięciu przyczepy na zwrotnicy, różnych "magicznych trików" na wpinanie kontenera żeby bolce wpadły to całość wypięcie i zapięcie to 15 minut roboty a tak sama jazda.
Interesuje Cię tylko numer kontenera i czy plomba jest.
I co NAJWAŻNIEJSZE dla mnie tak samo jak na paliwach jestem samowystarczalny bo nikt mi nie robi łaski ze mnie zaladuje lub rozładuje.
Minus dla mnie jedyny to same nocki.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 15:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

No właśnie też prawda,jeden lubi powtarzalną robotę drugi nie to normalne.
Ja osobiście mógłbym jeździć dzień w dzień to samo dla mnie żaden problem i dlatego na beczce mi się podobało :mrgreen:
Nigdy więcej żadnych plandek i spedycji :wink:


Post Wysłano: 06 cze 2021, 16:02
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Podpisuję się, najgorszy sort roboty to plandeka po kraju.
Serio, jeszcze jak spedycja ma dużo budowlanki... Co ja nerwów straciłem po budowach, do tego stalownie, huty i centra marketów...

Z tego wszytkiego co przemieliłem w życiu, to nasz kochana krajówka, to najgorszy sort roboty.
Never więcej...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Z tego wszytkiego co przemieliłem w życiu, to nasz kochana krajówka, to najgorszy sort roboty.
Never więcej...
To gdzie Ty teraz jeździsz? :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 955
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Cytuj:

Serio, jeszcze jak spedycja ma dużo budowlanki... Co ja nerwów straciłem po budowach, do tego stalownie, huty i centra marketów...
I nigdy nic nie ma, zawsze jest lipa z robotą i cyk przerzuciki po 150km. :mrgreen:

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 06 cze 2021, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

nie ma lepszej roboty jak krajówka pod warunkiem że jest stała dookoła komina.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 cze 2021, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
nie ma lepszej roboty jak krajówka pod warunkiem że jest stała dookoła komina.
a ja mówię, że jest
i co teraS?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 19:58
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Nie znasz siem :wink:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 06 cze 2021, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

to się pochwal.... tylko nie robotą lżejszą od leżenia :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 cze 2021, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Mi by nie pasowała Twoja robota, Tobie moja, więc subiektywne zdanie na dany temat nie jest uniwersalnym werdyktem.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 cze 2021, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Problem w tym, że "krajówkarz" nigdy nie odwiedzi "Garbsena" i nie dowie się, co jest co.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 06 cze 2021, 20:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Bajzel.

Plandeką po kraju.
Plandekę mi zjadło.

Krajówka w moim sercu do końca życia, kij z garbsenem. Kopytkowo i Radomsko. To jest życie i szeroki krajobraz :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 cze 2021, 4:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:
Problem w tym, że "krajówkarz" nigdy nie odwiedzi "Garbsena" i nie dowie się, co jest co.
No tak,szczyt marzen kierowcy ciężarówki. Odwiedzić zaszczany parking u wroga :mrgreen:

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3173 z 3472 [ Posty: 69428 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13171 3172 3173 3174 31753472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: